×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. decembris, 2015
Drukāt

Krievijā protestos Konstitūcijas dienā vairāk nekā 30 cilvēki aizturēti

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas policija sestdien aizturēja vairāk nekā 30 aktīvistu, tostarp liberāļu partijas līderi un vairākas citas pazīstamas personas, kas Krievijas Konstitūcijas dienu atzīmēja ar protesta akciju pret cilvēktiesību pārkāpumiem valstī.

Liberāļu partijas “Jabloko” līderis Sergejs Mitrohins pēc aizturēšanas un nogādāšanas policijas iecirknī Maskavas centrā teica, ka aizturēšanas laikā viņam rokās bijis plakāts ar uzrakstu “Ievērojiet mūsu konstitūciju”.

Viņš teica, ka viņu sagrāba un aizturēja trīs policisti, kas viņam teikuši, ka viņa “drošība ir apdraudēta”, jo darbinieki veic Ziemassvētku egles uzstādīšanas darbus Maskavas centrālajā laukumā, kur aktīvisti rīkoja individuālus protestus.

Mitrohins norādīja, ka tiek apsūdzēts par pretošanos policijā un, visticamāk, viņam draud 15 dienu cietumsods. Iepriekšējo reizi viņu aizturēja pirms mēneša, piebilda aktīvists.

“Jabloko” līderis un citi aktīvisti mēģināja apiet demonstrāciju aizliegumu, tādēļ katrs rīkoja savu viena cilvēka protesta akciju, kurai nav nepieciešama formāla varas iestāžu atļauja.

Vēl vairāki aktīvisti tika aizturēti, kad ieradās Maskavas centrā uz citu nesankcionētu demonstrāciju pēc tam, kad varas iestādes atteica opozīcijai gājiena atļauju, aizbildinoties ar to, ka pilsētā notiek gatavošanās gada nogales svētku svinībām.

Aktīvisti, kas apkopo datus par opozīcijas protestiem, paziņoja, ka kopumā sestdien aizturēti 33 cilvēki, tostarp cilvēktiesību aktīvisti Ļevs Ponomarjovs un Georgijs Starovs, kurš ir bijušā Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina padomnieks un viens no Krievijas pamatlikuma autoriem.

Policija oficiālu komentāru nav sniegusi.

Jaunākie Krievijas likumu par demonstrācijām grozījumu noteic, ka ikvienam, kurš sešu mēnešu laikā trīs reizes pārkāpis likumu, draud cietumsods līdz pieciem gadiem.

Tiesa šonedēļ piesprieda trīs gadu cietumsodu jaunam aktīvistam Ildaram Dadinam par to, ka viņš vairākkārt rīkojis individuālas protesta akcijas, kurās kritizēja pastāvošo varu. Viņš ir pirmais aktīvists, kuram saskaņā ar jauno likumu piespriests tik bargs sods.

Starptautiskā cilvēktiesību aizstāvju organizācija “Amnesty International” to kritizēja kā “šokējošu un cinisku uzbrukumu izteikšanās brīvībai”.

Aktīvisti ir sūdzējušies, ka kopš Ukrainas Krimas pussalas amnestijas pērn martā Krievijas varas iestādes vēršas pret miermīlīgiem protestiem, opozīcijai atstājot vien dažas iespējas paust kritiku Kremļa politikai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+