Pasaulē

Krievijā pusaudzis skolā ar cirvi uzbrucis skolēniem; vairāki ievainotie 16

Foto AFP/Scanpix/LETA

Kāds pusaudzis vienā no Krievijas skolām piektdien ar cirvi uzbrucis septītās klases skolēniem, ievainojot vismaz sešus bērnus un skolotāju, ziņo aģentūra “Interfax”.

Sākotnēji uzbrucējs, tās pašas Ulanudē skolas devītās klases skolēns, vienā no klases telpām iemeta tā dēvēto Molotova kokteili. Kad skolotāja centās izvest bērnus no klases, viņš uzbruka tiem ar cirvi.

Iepriekš Burjatijas Republikas valdības mājaslapā tika ziņots, ka uzbrucēji bijuši trīs. Viens no viņiem pēc uzbrukuma mēģinājis izdarīt pašnāvību un pēc tam nogādāts slimnīcā. Abus pārējos aizdomās turamos meklē policija.

Tomēr vēlāk šīs ziņas noliedza Izmeklēšanas komiteja, paziņojot, ka bijis tikai viens uzbrucējs, kurš esot aizturēts.

Arī Burjatijas premjerministrs atsaucis valdības vietnē publicētās ziņas.

Viņā arī pavēstījis, ka slimnīcā šobrīd atrodoties seši septītās klases skolēni, piebilstot, ka cietis arī uzbrucējs, kurš sevi ievainojis ar nazi un izmežģījis kāju, izlecot pa logu.

Trīs no upuriem ir smagā stāvoklī, tostarp viena no skolniecēm atrodas komā.

Kāds avots aģentūrai “Interfax” pastāstījis, ka pirms tam uzbrucējs gan esot meklējis līdzdalībniekus, tomēr uzbrukumu veicis viens pats.

Savukārt kāda vietējā iedzīvotāja Ulanudē televīzijas kanālam “Tivikom” teikusi, ka uzbrucējs par ieplānoto uzbrukumu esot brīdinājis vienu no skolniecēm un sacījis viņai, lai uz skolu neejot, jo tur būšot “gaļa”.

Krievijas policija paziņojusi, ka pārbauda iespējamo saistību starp vairākiem līdzīgajiem incidentiem, kas valstī notikuši pēdējās nedēļas laikā.

Kā ziņots, pirmdien divi pusaudži uzbruka ceturtās klases skolēniem vienā no Permas skolām, ievainojot 12 bērnus un skolotāju.

Savukārt trešdien vienā no Čeļabinskas apgabala skolām kāds devītās klases skolēns ar nazi sadūra savu klases biedru.

Tikmēr ceturtdien kādā no Maskavas skolām apsargs aizturēja skolēnu, kurš ēkā mēģināja ienest benzīnu un vairākus nažus.

LA.lv