×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

Krievijā reliģisku apsvērumu dēļ aizliedz iestudēt Vēbera mūziklu “Jesus Christ Superstar”

Foto: youtubeFoto: youtube

Teātris Sibīrijā trešdien atcēla Endrū Loida Vēbera mūzikla “Jesus Christ Superstar” (“Jēzus Kristus superzvaigzne”) iestudējuma izrādes, jo prokremliska nacionālistu organizācija tam pārmeta reliģijas zaimošanu.

Sanktpēterburgas Rokoperas iestudējumu Omskā bija paredzēts sākt izrādīt 1. novembrī, taču rīkotāji pēc konservatīvo aktīvistu protestiem paziņoja par izrādes atcelšanu.

Aģentūra “Regnum” trešdien ziņoja, ka skandāls “izraisījis asu sabiedrības reakciju”.

“Šodien nevar teikt, ka Krievija ir sekulāra valsts,” norādīja mākslas kritiķis Vadims Kļimovs.

Aktīvistu grupa “Ģimene, mīlestība, tēvzeme” aicināja vietējās amatpersonas nepieļaut iestudējuma izrādīšanu Omskas Muzikālajā teātrī, apsūdzot to “nepārtrauktā zaimošanā” un “ticības izsmiešanā”.

Cilvēktiesību aizsardzības organizācija “Amnesty International” mūzikla atcelšanu nodēvējusi par “vēl vienu piemēru tam, kā nacionālistu “aktīvisti” iejaucas Krievijas kultūras dzīvē”.

Kultūras ministrija distancējās no notikuma, norādot, ka lēmumu par izrādes atcelšanu esot pieņēmuši izrādes rīkotāji. Arī Krievu pareizticīgā baznīca Omskā noliedza, ka būtu iejaukusies teātra repertuārā.

Pagājušogad Novosibirskas Operas un baleta teātrim draudēja tiesvedība par Riharda Vāgnera operas “Tanheizers” iestudējumu, kam tika pārmesta zaimošana. Lai arī lieta tika izbeigta, teātra vadītājs tādēļ zaudēja amatu.

Krievijas telekanāls “Rossija 24” pieļauj, ka “Jesus Christ Superstar” izrādīšana atcelta bailēs, ka “liktenis varētu atkārtoties”.

“Jesus Christ Superstar” Krievijā pirmoreiz tika uzvests 1990.gadā Mihaila Gorbačova valdīšanas laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+