×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Krievijā remontdarbu laikā aizdegusies kodolzemūdene

Kadrs no videoKadrs no video

Krievijas kuģu būvētavā “Zvjozdočka” Severodvinskā, Arhangeļskas apgabalā, otrdien aizdegusies kodolzemūdene, kurai tika veikti remontdarbi, ziņo mediji un apstiprinājušas amatpersonas.

Mediji ziņo, ka kodoldegviela un ieroči zemūdenē nav atradušies.

Varasiestādes paziņojušas, ka notiek ugunsgrēka dzēšana un uztraukumam nav pamata, bet mediju ziņotais vedina domāt, ka situācija ir nopietnāka, nekā to ataino amatpersonas.

Mediji vēsta, ka Krievijas karaflotes komandieris Viktors Čirkovs devies uz notikuma vietu un zemūdeni var nākties appludināt, lai apdzēstu liesmas.

Apvienotās kuģu būvētavu korporācijas pārstāvis atklāja, ka aizdegusies kodolzemūdene “Orel”, ko NATO klasificē kā “Oscar-II”.
Viņš norādīja, ka kodoldegviela no zemūdenes aizvākta, pirms tā novietota sausā dokā. Reaktors ir izslēgts, un neviens no apkalpes locekļiem negadījumā nav cietis.

“Zvjozdočka” mājaslapā lasāms, ka “Orel” tiek remontēta kopš 2013.gada novembra un remontdarbi kopumā ilgs divus gadus.

Kuģu būvētava paziņoja, ka ugunsgrēks sācies ap plkst.14 pēc vietējā un Latvijas laika zemūdenes pakaļgalā, kur metināšanas laikā aizdedzies korpusa izolācijas materiāls.

Apvienotās kuģu būvētavu korporācijas pārstāvis norādīja, ka sākti sagatavošanās darbi, lai zemūdeni appludinātu, jo līdzšinējie mēģinājumi apdzēst liesmas bijuši nesekmīgi.

Pašreiz viņi gatavojas piepildīt doku ar ūdeni, viņš piebilda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+