Pasaulē
Citur

Krievija: Sīrija notriekusi 71 no 103 Rietumu raķetēm19

Damaska. AFP/LETA

ASV un to sabiedrotie uz Sīriju izšāvuši 103 raķetes, no kurām 71 notriekusi sīriešu pretgaisa aizsardzība, sestdien paziņojusi Krievijas armija.

Krievijas ģenerālštāba priekšnieka vietnieks Sergejs Rudskojs paziņojis, ka ASV, Francijas un Lielbritānijas triecieni nodarījuši tikai niecīgu kaitējumu Sīrijas armijas objektiem un ka upuru nav nedz militārpersonu, nedz civilistu vidū.

Viņš arī atkārtoti uzsvēra, ka Krievijas zenītraķešu vienības, kas dislocētas Sīrijā, rietumvalstu triecienu vienīgi novērojušas, taču aktīvi nav iejaukušās.

Rudskojs norādīja, ka Sīrijas rīcībā esošās vēl PSRS ražotās zenītraķešu sistēmas bijušas ļoti efektīvas un notriekušas visas Rietumu raķetes, kas bijušas tēmētas uz četrām svarīgākajām Sīrijas gaisa spēku bāzēm.

Ģenerālis piebilda, ka Krievija iepriekš atturējusies nodot sīriešu rīcībā modernākās zenītraķešu sistēmas “S-300”, taču pēc sestdienas rietumvalstu trieciena varētu pārskatīt savu nostāju šajā jautājumā.


Krievija pieprasa sasaukt ANO Drošības padomes sēdi

Reaģējot uz rietumvalstu militāro triecienu Sīrijai, Krievijas prezidents Vladimirs Putins sestdien pieprasījis ANO Drošības padomes ārkārtas sēdes sasaukšanu.

“Krievija sasauc ANO Drošības padomes ārkārtas sēdi, lai apspriestu ASV un to sabiedroto agresīvās darbības,” teikts Kremļa izplatītajā paziņojumā.

“Krievija asi nosoda uzbrukumu Sīrijai, kur Krievijas armija palīdz likumīgajai valdībai cīnīties ar terorismu,” savā paziņojumā norādījusi Maskava.

Saistītie raksti

Putina paziņojumā arī norādīts, ka uzbrukumam Sīrijai būšot “destruktīva ietekme” uz visu starptautisko attiecību sistēmu.

Kā ziņots, ASV, Francijas un Lielbritānijas bruņotie spēki sestdienas rītā deva raķešu triecienus Sīrijas armijas bāzēm un ķīmisko pētījumu centriem, tādējādi sodot prezidenta Bašara al Asada režīmu par iespējamo ķīmisko ieroču pielietošanu pret nemierniekiem.

LA.lv