×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. aprīlis, 2018
Drukāt

Krievija: Sīrija notriekusi 71 no 103 Rietumu raķetēm (20)

Damaska. AFP/LETADamaska. AFP/LETA

ASV un to sabiedrotie uz Sīriju izšāvuši 103 raķetes, no kurām 71 notriekusi sīriešu pretgaisa aizsardzība, sestdien paziņojusi Krievijas armija.

Krievijas ģenerālštāba priekšnieka vietnieks Sergejs Rudskojs paziņojis, ka ASV, Francijas un Lielbritānijas triecieni nodarījuši tikai niecīgu kaitējumu Sīrijas armijas objektiem un ka upuru nav nedz militārpersonu, nedz civilistu vidū.

Viņš arī atkārtoti uzsvēra, ka Krievijas zenītraķešu vienības, kas dislocētas Sīrijā, rietumvalstu triecienu vienīgi novērojušas, taču aktīvi nav iejaukušās.

Rudskojs norādīja, ka Sīrijas rīcībā esošās vēl PSRS ražotās zenītraķešu sistēmas bijušas ļoti efektīvas un notriekušas visas Rietumu raķetes, kas bijušas tēmētas uz četrām svarīgākajām Sīrijas gaisa spēku bāzēm.

Ģenerālis piebilda, ka Krievija iepriekš atturējusies nodot sīriešu rīcībā modernākās zenītraķešu sistēmas “S-300”, taču pēc sestdienas rietumvalstu trieciena varētu pārskatīt savu nostāju šajā jautājumā.


Krievija pieprasa sasaukt ANO Drošības padomes sēdi

Reaģējot uz rietumvalstu militāro triecienu Sīrijai, Krievijas prezidents Vladimirs Putins sestdien pieprasījis ANO Drošības padomes ārkārtas sēdes sasaukšanu.

“Krievija sasauc ANO Drošības padomes ārkārtas sēdi, lai apspriestu ASV un to sabiedroto agresīvās darbības,” teikts Kremļa izplatītajā paziņojumā.

“Krievija asi nosoda uzbrukumu Sīrijai, kur Krievijas armija palīdz likumīgajai valdībai cīnīties ar terorismu,” savā paziņojumā norādījusi Maskava.

Putina paziņojumā arī norādīts, ka uzbrukumam Sīrijai būšot “destruktīva ietekme” uz visu starptautisko attiecību sistēmu.

Kā ziņots, ASV, Francijas un Lielbritānijas bruņotie spēki sestdienas rītā deva raķešu triecienus Sīrijas armijas bāzēm un ķīmisko pētījumu centriem, tādējādi sodot prezidenta Bašara al Asada režīmu par iespējamo ķīmisko ieroču pielietošanu pret nemierniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Теперь у России развязаны руки, и она поставит сирии свои комплексы С-300! Их эффективность ещё выше! Atbildēt

  !

 2. Melu izplatīšana !

 3. Kas jums žurņaļugiem maksā par feika fotografijām ? Bilde ir no video par Luganskas bombardēšanu 2015 gadā! Fui kāds nesmukums un izgāšanās!

 4. Krievija var tikai sabombardēt skolas,slimnīcas un notriekt pasažieru lainerus,vairāk ne uz ko viņi nav spējīgi.

 5. domāt man ,ka no 103 raķetēm notriecot 71 izklausās padaudz un mazticami ja ņem vērā Sīrijas PGA sistēmu nomenkalatūru. PSRS laika S-125/-200/ KuB/Buk /Osa-AKM un Pancirj S1. Skaitliski Sīrijas rīcībā atrodas ierobežots skaits, iespējams līdz 36 Pancirj S1 sistēmu. Izšauto raķešu skaits …. Te laikam jaskaita netikai raķetes bet arī precīzās novades aviobumbas. Mērķu skats -4 aviobāzes, 2 pētniecības- tehniskie centri un 3-4 bunkuri kaujinieku teritorijās.

 6. … Pec ‘Tris Sabiedroto’ zinam ir 2000 x palielinajusas trolla aktivitates … !!!

  … Pat Kremla Generalstaba pazinojis par faktu, ka aktuali ap 50 ( pec uzbrukuma izsautas Sirijas pretgaisa raketes ) ‘paspejusas’ iznicinat tiesi 71 no 103 sabiedroto raketem … tamdel kaut kas te isti nestime … 71 iznicinatas – tikai 50 izsautas = 21 vairak iznicinatas, ka pasu izsautas … !!!

  .. Ka lai saprot pat so trollu izdomato ‘patiesibu’ – ‘ Kas un ka vareja iznicinat tas parejas 21 raketes, ja krievu g.a. sistema, kaut ieslegta, netika aktivizeta – un pretejam Generalstabam pazinojot patiesibu par visu 103 rakesu merka sasniegsanu un efektivitati …? ?!

 7. Brīnišķīgi, skat kā pa neilgu laiku pašas no sevis uzlabojās Asada raķetes.
  Par to ka nav cietuši cilvēki parūpējās Tramps paziņojot ka notiks uzbrukums. Nav taču grūti saprast, ka atstājot infrastruktūru bez apsardzes bojā neaizies neviens cilvēka.
  Ja pat Krievu teiktais par notriektām raķetēm ir patiesība, tad ZR skaits ir samazinājies, kas nozīme ka otrais vilnis izdarīs pamatīgākus postījumus. Jāņem vērā ka tieši šī uzbrukuma laikā ASV armija veica novērojumus par ZRK efektivitāti to neiznīcinot iepriekš. Ja rezultāti nepatiks, tad nākamo reizi triecienus dos vispirms pa ZRK pozīcijām.

 8. Tā ir lielība un meli Atbildēt

  Pat elementāri var saprast, ka tie ir meli – re, viņi, Asads redzēja, kur lido raķetes, lēni un gaida notriekšanu, un sīrieši ar vecām gaubicām tās sašāva.

  Putins pats mēģināja šaut pretī, bet nesanāca un tad jāstāsta, ka sīrieši paši rīkojās. Gan jau Tramps būs sakaitījis un fiksējis, no kurienes mēģināja atšaudīties, kura Krievijas bāze tā bija, no kuras blieza pretī vai mēģināja. Drīzāk ka tās krievu atšaudes nokrita uz mierīgiem iedzīvotājiem.

  Cāļus skaita rudenī. Par cik un kuram taisnība, vēl nav zināms.

 9. ir krievijas imeriālistiskais idiotisms , piemēram “ruskij mir” polirtika, un ir amerikāņu imeriālistikais idiotisms – abi vienādi , un vēl Eiropu ir ierāvuši šajā idiotismā. … Ak tad “tādējādi sodot prezidenta Bašara al Asada režīmu par iespējamo ķīmisko ieroču pielietošanu” – vienreizēji, bez starptautiskas izmeklēšanas pabeigšanas uz reiz lēmums gatavs! tā ir smadzeņu skalošana amerikāņu garā … Vissas šīs indēšanas – gan anglijā, gan Sīrijā izskatās nāk no vienām un tām pašām rokām

  • Impērija ir tikai Krievijai. ASV ir uzņēmusies starptautiskā policista lomu. Visiem nepatīk policists. Ja rupjš policists vēl jo vairāk bet bez šī policista mēs sen jau runātu krievu valodā Krievijas guberņā. Ja jāizvēlas starp imperiālistisko Krieviju, kur Latvija vēsturiski labi pazīst kā nemitīgu draudu vai ASV policistu, tad man izvēle ir skaidra. Ja Krievi pārstās uzvesties kā imperiālisti, tad es pārdimāšu savu pozīciju. Nāk 9. maijs un nav hrūti uzminēt kāpēc es būšu vismaz uz gadu par ASV kā policistu.

   • Дурной пример заразителен. Если можно обстрелять ракетами Сирию, то почему ннльзя сделать тоже самое и с Латвией?! Atbildēt

    ?!

    • Starpība tāda, ka Latvijā pārāk daudz krievu(šeit es domāju visādus poļitrukus, čekistus, krievfašistus, visus, kam Latvijā grūta dzīve).

     • А применение «умных» ракет (по Трампу) такую возможность исключает! Можно шандарахнуть по вашему сейму!

      !

 10. vairāk iskatās ka kolorādo vaboles rādija pakazuhu!biedējot eiropu,ja tā nepakļausies,ta viņu ar raķetēm!

Draugiem Facebook Twitter Google+