Mobilā versija
+2.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
11. septembris, 2014
Drukāt

Krievija sagatavojusi atbildes sankciju paketi, kas ierobežos auto importu (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas atbildes pasākumu uz Rietumvalstu noteiktajām sankcijām otrā pakete ir sagatavota, tomēr Krievija sagaida, ka uzvarēs veselais saprāts un to nebūs nepieciešamības ieviest, ceturtdien ziņu aģentūrai “RIA-Novosti” sacīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina padomnieks Andrejs Belusovs, piebilstot, ka atbildes sankciju otrā pakete varētu ierobežot automašīnu un dažu vieglās rūpniecības preču ievešanu Krievijā.

“Mums ir daudz produktu ārpus lauksaimniecības sektora, kuru jomā mūsu partneri, vispirms jau Eiropā, ir vairāk atkarīgi no Krievijas, nekā Krievija no tiem. Tas attiecas, piemēram, uz automašīnu – galvenokārt lietotu – ievešanu, tas attiecas uz vairākiem vieglās rūpniecības preču veidiem, kurus mēs paši jau spējam saražot. Ne uz visiem, bet dažiem apģērbu veidiem,” Samaras ekonomikas foruma laikā “RIA Novosti” pastāstīja Putina padomnieks.

Viņš norādīja, ka runa ir par vairāku preču importa ierobežojumu.

Vienlaikus Belusovs sacīja, ka Krievijas atbildes sankcijām ir jābūt tādām, lai nekaitētu vietējiem ražotājiem un patērētājiem, bet gan tos atbalstītu.

“Pašlaik, cik man zināms, Ekonomikas attīstības ministrija jau ir sagatavojusi šo preču sarakstu. Tomēr es ceru, ka veselais saprāts uzvarēs un mums nebūs jāievieš šie atbildes pasākumi,” viņš piebilda.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ceturtdien vienojušās, ka jaunās sankcijas pret Krieviju stāsies spēkā piektdien, žurnālistiem neoficiāli sacīja diplomāti.

ES samitā augusta beigās tika panākta vienošanās par nepieciešamību noteikt jaunu ekonomisko sankciju paketi pret Krieviju, kas bija nosūtījusi karaspēku un smago militāro aprīkojumu uz Austrumukrainu prokrievisko separātistu kaujinieku atbalstīšanai.

Uz Rietumvalstu iepriekš noteiktajām sankcijām Krievija augusta sākumā atbildēja ar lēmumu uz gadu ierobežot lauksaimniecības un pārtikas produkcijas ievešanu no tām valstīm, kas pret to vērsušas sankcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. pareizi sos savestos auto meslus sen jakause liepaja si dardziba kapitalisma tautu laupitaji-bendes nos…..

  2. Nu, malači tie krievi – lai tik brauc ar saviem žiguļiem!

  3. Piemeerotaas sankcijas Krieviju padariis tikai stipraaku un tiks mekleeti jauni tirgi izsleedzot ES.

  4. Kā Krievijai uzdrīkstas atbildēt uz mūsu sankcijām?!Viņiem pazemīgi ir jāizpilda mūsu prasības.

  5. Krievija tagad cenšās atrast atbalstu savu sakņu tautās.

  6. Krievu pundurs tēlo lielu vīru.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+