Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
13. augusts, 2014
Drukāt

Krievijā sāk pieaugt pārtikas produktu cenas

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Krievijas mazumtirgotāji valdībai sākuši žēloties par piegādātāju cenu paaugstināšanu, un varasiestādes jau brīdinājušas par cenu kontroli un vēršanos pret “spekulantiem” un importa aizlieguma pārkāpējiem.

Kā liecina ekonomistu dati, visvairāk no cenu paaugstinājuma cietīs mazturīgie un vidusslānis, kas pārtikai tērē 40% no saviem ienākumiem, kamēr pārtikušie iedzīvotāji pārtikai tērē mazāk par 20% no ģimenes budžeta.

Cenas Krievijā augušas jau pirms sankciju ieviešanas, un dārgāka palikusi ne tikai Eiropas produkcija, bet arī Baltkrievijas imports un pašas Krievijas ražojumi.

Viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem “X5 Retail Group” norādījis, ka garneļu un zivju delikatešu cenas augs par vairāk nekā 20%.

Skandāls par importā aizliegto zivju cenu celšanos sākās jau dienu pēc embargo ieviešanas.

Tikmēr Krievijas muita ziņo par strauju gaļas kontrabandas mēģinājumu skaita pieaugumu pasažieru vilcienos no Ukrainas.

Krievijas Federācijas lauksaimniecības ministrs Nikolajs Fjodorovs brīdinājis, ka notikušajam var pievērst uzmanību Federālais pretmonopola dienests (FAS) un tiesībsargājošās iestādes. “Spekulantiem” tiek draudēts ar cietumsodu, un varasiestādes sola meklēt embargo noteikumu pārkāpējus.

Jau pagājušajā nedēļā, pēc importa aizlieguma saraksta publicēšanas, Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs brīdināja, ka valsts iestādes stingri vērsīsies pret uzņēmumu mēģinājumiem izmantot radušos situāciju peļņas gūšanai.
Ministrijā gan apgalvo, ka pagaidām nav saņemta oficiāla informācija par cenu kāpumu.

Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrija tuvākajā laikā apstiprinās standarta formu, kuru nosūtīs tirdzniecības organizācijām un pašvaldībām. Tajā būs jānorāda cenas veikalos un katru nedēļu jāiesniedz ministrijai. Lai nenotiktu krāpšanās, notiks nejaušas izlases pārbaudes.

Tirdzniecības ķēdēm arī jāiesniedz pašvaldībās saraksti, kuros jānorāda, cik vēl ir palikušas aizliegtās preces veikalu krājumos un cik ilgā laikā tās plānots izpārdot. Ja aizliegtās preces tiks pārdotas pēc norādītā termiņa, draudēs sods.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+