Pasaulē
Citur

Krievijā sākas Navaļnija organizētā protesta akcija pret Putinu3

Foto-LETA/AFP

Krievijā sestdien, 5.maijā, sākusies protesta akcija pret prezidentu Vladimiru Putinu, uz kuru aicinājis opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, un tiek ziņots, ka aizturēti jau vairāk nekā simts demonstranti.

Akciju “Viņš mums nav cars” divas dienas pirms Putina inaugurācijas ceremonijas, viņam stājoties ceturto reizi Krievijas prezidenta amatā, paredzēts rīkot 90 Krievijas pilsētās.

Demonstrācijas sākās valsts austrumdaļā, un no daudzām vietām pienāk ziņas par protestēju aizturēšanām.

Radiostacija “Eho Moskvi” vēsta, ka desmit līdz 15 protestētāji aizturēti Barnaulā, bet Krasnojarskā aizturēti vairāki desmiti cilvēku.

Nevalstiskā organizācija “OVD-INfo”, kas apkopo datus par politiskajām vajāšanām Krievijā, vēsta, ka Krasnojarskā policija, kas veikusi aizturēšanas, rīkojusies ļoti rupji.

75 demonstranti aizturēti arī Jakutskā.

Daudzviet jau akcijas priekšvakarā aizturēti tās koordinatori un Navaļnija štābu aktīvisti.

Saskaņā ar dažādiem datiem aizturēto skaits kopumā sasniedzis 130 līdz 260 cilvēkiem.

Maskavā un Sanktpēterburgā, kur varasiestādes akciju nav sankcionējušas, tās sākums paredzēts plkst. 14, un izskanējušas bažas, ka abās lielākajās Krievijas pilsētās var izcelties sadursmes starp protestētājiem un policiju, kam varētu sekot masveida aizturēšanas.

“Eho Moskvi” ziņo, ka Maskavas centrā koncentrēti policijas un Nacionālās gvardes spēki.

Maskavas Puškina laukumā, kur uz pulcēšanos aicināti opozīcijas aktīvisti, ieradušies arī Kremļa atbalstītāji, kas skandē: “Mūsu valsts, mūsu likumi” un “Mēs esam par Putinu”.

Savukārt Sanktpēterburgā Pils laukumu, kur iecerēts akcijas sākums, bloķējusi policija. Varasiestādes negaidīti paziņojušas, ka tur paredzēts tā dēvētās Uzvaras dienas militārās parādes mēģinājums.

LA.lv