×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. augusts, 2016
Drukāt

Krievija sākusi bombardēt Sīriju no Irānas gaisa bāzes

EPA/LETAEPA/LETA

Krievijas lidmašīnas, kas bombardē islāmistu grupējumu pozīcijas pilsoņkara plosītajā Sīrijā, otrdien pirmo reizi pacēlās no Irānas gaisa spēku bāzes, paziņojusi Krievijas Aizsardzības ministrija.

“16.augustā tālās darbības bumbvedēji “Tu-22M3” un taktiskie bumbvedēji “Su-34” ar pilnu bumbu kravu pacēlās no Hamadānas gaisa bāzes [Irānā un] veica grupas uzlidojumu teroristiskajiem grupējumiem “Islāma valsts” un “Jabhat al Nusra” Alepo, Deir ez Zorā un Idlibā,” teikts ministrijas paziņojumā, ko citē Krievijas ziņu aģentūras.

Uzlidojumu rezultātā iznīcinātas “piecas lielas noliktavas ar ieročiem, munīciju un degvielu” un džihādistu nometnes netālu no Alepo, Deir ez Zoras, Idlibas provinces pilsētas Serākibas un Bābas Alepo provincē, teikts ministrijas paziņojumā.

Uzlidojumos apšaudīti arī trīs teroristu komandcentri.

Krievijas varasiestādes īsi pirms lidmašīnu pacelšanās no Irānas par gaidāmo uzlidojumu informējušas ASV vadīto koalīciju, kas Sīrijā un Irākā cīnās pret “Islāma valsti”, otrdien paziņoja ASV armijas pārstāvis sakariem ar presi Kriss Garvers.

ASV vadītā koalīcija un Krievija kopš pagājušā gada vadās pēc “saprašanās memoranda” un viena otru informē par uzlidojumiem, lai debesīs izvairītos no nevajadzīgiem incidentiem,

“Krievija informēja koalīciju atbilstoši saprašanās memorandam par lidojumu drošību,” sacīja Garvers.

“Viņi mūs informēja par to, ka viņi lido pāri, un mēs garantējām lidojumu drošību, jo šie bumbvedēji lidoja cauri apvidum un uz saviem mērķiem, un tad viņi atkal izlidoja laukā. Šajā laika posmā viņi neietekmēja koalīcijas operācijas nedz Irākā, nedz Sīrijā.”

Krievijas brīdinājums saņemts īsi operācijas sākuma, sacīja amatpersona, bet “bija pietiekami daudz laika, lai nodrošinātu, ka mēs varam garantēt lidojuma drošību”.

Jautājumu, vai Krievija lūgusi Irānai atļauju pārlidot tās teritoriju, Garvers nevarēja komentēt.

ASV un to sabiedrotie divus gadus veic uzlidojumus “Islāma valsts” mērķiem Sīrijā un Irākā. Krievijas uzlidojumi pamatā tiek veikti, lai atbalstītu Sīrijas valdības karaspēka operācijas.

Krievija un Irāna ir spēcīgākās Sīrijas prezidenta Bašara al Asada sabiedrotās un noraidījušas starptautiskās sabiedrības aicinājumus atbalstīt Asada atkāpšanos, lai pieliktu punktu piecus gadus ilgušajam pilsoņkaram, kurā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 290 000 cilvēku.

Irāna ir galvenā Asada sabiedrotā reģionā un sniegusi Damaskas režīmam militāru, finansiālu un politisku atbalstu.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu pirmdien paziņoja, ka arī Krievija un ASV esot tuvu spēku apvienošanai Alepo, kur Krievijas aviācija un režīma karavīri cīnās ar nemierniekiem par kontroli.

Cīņa par pilsētu saasinājusies pēc tam, kad režīma spēki jūlija vidū sagrāba savā kontrolē pēdējo piegāžu ceļu nemiernieku kontrolētajiem rajoniem.

Kauju pastiprināšanās raisījušas bažas par aptuveni 1,5 miljonu civiliedzīvotāju likteni Alepo, tostarp aptuveni 250 000 cilvēku, kuri dzīvo kaujinieku kontrolētajos rajonos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+