Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
24. novembris, 2014
Drukāt

Krievija sankciju dēļ gadā zaudē 40 miljardus dolāru (2)

Foto - AFPFoto - AFP

Krievija zaudē apmēram 40 miljardus ASV dolāru (32 miljardus eiro) gadā sankciju dēļ, kuras Rietumvalstis ir noteikušas pret Krieviju saistībā ar Ukrainu, pirmdien paziņoja Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs.

“Mēs zaudējam apmēram 40 miljardus dolāru gadā ģeopolitisku sankciju dēļ, un apmēram 90-100 miljardus dolāru (72,5-80,5 miljardus eiro) gadā mēs zaudējam tāpēc, ka naftas cenas kritušās par 30%,” sacīja ministrs starptautiskā finanšu un ekonomikas forumā Maskavā.

“Runājot par ģeopolitiku, ir notikusi kapitāla pieplūduma valstī samazināšanās. Kredīti, investīciju resursi .. Cik tas maksā? Apmēram 40 miljardus dolāru gadā,” sacīja Siluanovs.

Viņš atkārtoja aplēsi, ka šogad no Krievijas aizplūdušā kapitāla apjoms ir 130 miljardi dolāru (105 miljardi eiro).

“Tiesa gan, galvenā kapitāla aizplūšana notiek, kad iedzīvotāju un ekonomisko aģentu iekrājumi tiek konvertēti no rubļiem uz valūtu periodā, kad [rubļa] kurss ir nestabils,” atzīmēja Siluanovs.

Ministrs atzina, ka sankciju sekas Krievijai ir būtiskas, “bet tās nav tik kritiskas kursam, varbūt pat budžetam, kā jautājums par mūsu eksporta preču cenām”.

“Naftas cena kopš gada sākuma ir kritusies par 30%. Starp citu, arī rubļa kurss samazinājies par tiem pašiem 30%. Kad man jautā – klausies, tu taču esi finanšu ministrs, kāds būs rubļa kurss? – atbildēt uz to nav iespējams, jo te darbojas daudzi faktori. Es saku – skatieties uz naftas cenām. Kā tās uzvedīsies, tā uzvedīsies arī rubļa kurss,” paziņoja Siluanovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ‘Es saku – skatieties uz naftas cenām. Kā tās uzvedīsies, tā uzvedīsies arī rubļa kurss,” paziņoja Siluanovs.”

    šī neticami godīgā atziņa tikai apstiprina, ka Krievija ir beznīntanks, kurš tikai izliekas par valsti…

  2. Lai šo skaitli novērtētu vajadzētu nosaukt arī Krievijas gada budžetu. Ja nevar salīdzināt. tad tāda tukša runa sanāk!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+