×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. novembris, 2014
Drukāt

Krievija sankciju dēļ gadā zaudē 40 miljardus dolāru (2)

Foto - AFPFoto - AFP

Krievija zaudē apmēram 40 miljardus ASV dolāru (32 miljardus eiro) gadā sankciju dēļ, kuras Rietumvalstis ir noteikušas pret Krieviju saistībā ar Ukrainu, pirmdien paziņoja Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs.

“Mēs zaudējam apmēram 40 miljardus dolāru gadā ģeopolitisku sankciju dēļ, un apmēram 90-100 miljardus dolāru (72,5-80,5 miljardus eiro) gadā mēs zaudējam tāpēc, ka naftas cenas kritušās par 30%,” sacīja ministrs starptautiskā finanšu un ekonomikas forumā Maskavā.

“Runājot par ģeopolitiku, ir notikusi kapitāla pieplūduma valstī samazināšanās. Kredīti, investīciju resursi .. Cik tas maksā? Apmēram 40 miljardus dolāru gadā,” sacīja Siluanovs.

Viņš atkārtoja aplēsi, ka šogad no Krievijas aizplūdušā kapitāla apjoms ir 130 miljardi dolāru (105 miljardi eiro).

“Tiesa gan, galvenā kapitāla aizplūšana notiek, kad iedzīvotāju un ekonomisko aģentu iekrājumi tiek konvertēti no rubļiem uz valūtu periodā, kad [rubļa] kurss ir nestabils,” atzīmēja Siluanovs.

Ministrs atzina, ka sankciju sekas Krievijai ir būtiskas, “bet tās nav tik kritiskas kursam, varbūt pat budžetam, kā jautājums par mūsu eksporta preču cenām”.

“Naftas cena kopš gada sākuma ir kritusies par 30%. Starp citu, arī rubļa kurss samazinājies par tiem pašiem 30%. Kad man jautā – klausies, tu taču esi finanšu ministrs, kāds būs rubļa kurss? – atbildēt uz to nav iespējams, jo te darbojas daudzi faktori. Es saku – skatieties uz naftas cenām. Kā tās uzvedīsies, tā uzvedīsies arī rubļa kurss,” paziņoja Siluanovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ‘Es saku – skatieties uz naftas cenām. Kā tās uzvedīsies, tā uzvedīsies arī rubļa kurss,” paziņoja Siluanovs.”

    šī neticami godīgā atziņa tikai apstiprina, ka Krievija ir beznīntanks, kurš tikai izliekas par valsti…

  2. Lai šo skaitli novērtētu vajadzētu nosaukt arī Krievijas gada budžetu. Ja nevar salīdzināt. tad tāda tukša runa sanāk!

Draugiem Facebook Twitter Google+