Mobilā versija
0.0°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Trešdiena, 25. janvāris, 2017
24. novembris, 2014
Drukāt

Krievija sankciju dēļ gadā zaudē 40 miljardus dolāru (2)

Foto - AFPFoto - AFP

Krievija zaudē apmēram 40 miljardus ASV dolāru (32 miljardus eiro) gadā sankciju dēļ, kuras Rietumvalstis ir noteikušas pret Krieviju saistībā ar Ukrainu, pirmdien paziņoja Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs.

“Mēs zaudējam apmēram 40 miljardus dolāru gadā ģeopolitisku sankciju dēļ, un apmēram 90-100 miljardus dolāru (72,5-80,5 miljardus eiro) gadā mēs zaudējam tāpēc, ka naftas cenas kritušās par 30%,” sacīja ministrs starptautiskā finanšu un ekonomikas forumā Maskavā.

“Runājot par ģeopolitiku, ir notikusi kapitāla pieplūduma valstī samazināšanās. Kredīti, investīciju resursi .. Cik tas maksā? Apmēram 40 miljardus dolāru gadā,” sacīja Siluanovs.

Viņš atkārtoja aplēsi, ka šogad no Krievijas aizplūdušā kapitāla apjoms ir 130 miljardi dolāru (105 miljardi eiro).

“Tiesa gan, galvenā kapitāla aizplūšana notiek, kad iedzīvotāju un ekonomisko aģentu iekrājumi tiek konvertēti no rubļiem uz valūtu periodā, kad [rubļa] kurss ir nestabils,” atzīmēja Siluanovs.

Ministrs atzina, ka sankciju sekas Krievijai ir būtiskas, “bet tās nav tik kritiskas kursam, varbūt pat budžetam, kā jautājums par mūsu eksporta preču cenām”.

“Naftas cena kopš gada sākuma ir kritusies par 30%. Starp citu, arī rubļa kurss samazinājies par tiem pašiem 30%. Kad man jautā – klausies, tu taču esi finanšu ministrs, kāds būs rubļa kurss? – atbildēt uz to nav iespējams, jo te darbojas daudzi faktori. Es saku – skatieties uz naftas cenām. Kā tās uzvedīsies, tā uzvedīsies arī rubļa kurss,” paziņoja Siluanovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ‘Es saku – skatieties uz naftas cenām. Kā tās uzvedīsies, tā uzvedīsies arī rubļa kurss,” paziņoja Siluanovs.”

    šī neticami godīgā atziņa tikai apstiprina, ka Krievija ir beznīntanks, kurš tikai izliekas par valsti…

  2. Lai šo skaitli novērtētu vajadzētu nosaukt arī Krievijas gada budžetu. Ja nevar salīdzināt. tad tāda tukša runa sanāk!

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+