Latvijā
Politika

Krievija sašutusi par “krustā sisto” Putinu pie Stūra mājas; lelli novāc 16

Putina lelle Stūra mājas pagalmā. Foto: Twitter/@MeduzaProject

Stūra mājas pagalmā izveidotā instalācija, kurā pie krusta piesista lelle, šodien ir novākta, tomēr mākslinieki apgalvo, ka šī lelle var atgādināt jebkuru cilvēku, tostarp kāds tajā var saskatīt arī līdzību ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Kā aģentūrai LETA sacīja izstādes “Disidents” organizatori, “tā ir lelle, kas kādam atgādina Putinu, bet tā varētu atgādināt jebkuru cilvēku”. “Mākslā ir tā, ka mēs neiebakstām ar pirkstu, bet dodam vīziju,” skaidroja izstādes organizatoru pārstāvis Raivis Maksis Malnacs.

Viņš arī norādīja, ka izstādes veidotāju mērķis nav bijusi naida kurināšana vai konkrēta cilvēka piesišana krustā.

“Pašlaik organizatori domā, ko darīt ar instalāciju. Tikmēr lelle no krusta Stūra mājas pagalmā noņemta,” sacīja Malnacs. Viņš arī atzina, ka šovakar vairāki vīrieši uzvalkos vēlējušies aizdedzināt instalāciju, bet dežuranti viņiem to aizlieguši. Kad ieradies VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pārstāvis, izcēlusies vārdu pārmaiņa un neliela grūstīšanās. Lelli noņēmuši izstādes dežuranti, lai grūstīšanās nepāraugtu lielākā konfliktā.

VNĪ informēja, ka nomas līgums ar izstādes veidotājiem tika noslēgts, balstoties uz saņemtajā iesniegumā izklāstīto ieceri par Raiņa disidentismu un tam pievienoto vizuālo materiālu, kas neiekļāva nomas objektā izstādīto pretrunīgo instalāciju. VNĪ izsaka cerību, ka, noņemot izstādes laikā eksponēto instalāciju, pārpratums ir atrisināts.

Jau ziņots, ka šovakar saistībā ar instalāciju Krievijas vēstniecība Latvijā nosūtījusi notu Ārlietu ministrijai un norādījusi, ka sagaida oficiālu atbildi, liecina vēstniecības paziņojums “Facebook.com” lapā.

Kā ziņots, izstāde-akcija “Disidents” Stūra mājā tika atklāta 30.aprīlī.

LA.lv