×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

Krievija sašutusi par “krustā sisto” Putinu pie Stūra mājas; lelli novāc (25)

Putina lelle Stūra mājas pagalmā. Foto: Twitter/@MeduzaProjectPutina lelle Stūra mājas pagalmā. Foto: Twitter/@MeduzaProject

Stūra mājas pagalmā izveidotā instalācija, kurā pie krusta piesista lelle, šodien ir novākta, tomēr mākslinieki apgalvo, ka šī lelle var atgādināt jebkuru cilvēku, tostarp kāds tajā var saskatīt arī līdzību ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Kā aģentūrai LETA sacīja izstādes “Disidents” organizatori, “tā ir lelle, kas kādam atgādina Putinu, bet tā varētu atgādināt jebkuru cilvēku”. “Mākslā ir tā, ka mēs neiebakstām ar pirkstu, bet dodam vīziju,” skaidroja izstādes organizatoru pārstāvis Raivis Maksis Malnacs.

Viņš arī norādīja, ka izstādes veidotāju mērķis nav bijusi naida kurināšana vai konkrēta cilvēka piesišana krustā.

“Pašlaik organizatori domā, ko darīt ar instalāciju. Tikmēr lelle no krusta Stūra mājas pagalmā noņemta,” sacīja Malnacs. Viņš arī atzina, ka šovakar vairāki vīrieši uzvalkos vēlējušies aizdedzināt instalāciju, bet dežuranti viņiem to aizlieguši. Kad ieradies VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pārstāvis, izcēlusies vārdu pārmaiņa un neliela grūstīšanās. Lelli noņēmuši izstādes dežuranti, lai grūstīšanās nepāraugtu lielākā konfliktā.

VNĪ informēja, ka nomas līgums ar izstādes veidotājiem tika noslēgts, balstoties uz saņemtajā iesniegumā izklāstīto ieceri par Raiņa disidentismu un tam pievienoto vizuālo materiālu, kas neiekļāva nomas objektā izstādīto pretrunīgo instalāciju. VNĪ izsaka cerību, ka, noņemot izstādes laikā eksponēto instalāciju, pārpratums ir atrisināts.

Jau ziņots, ka šovakar saistībā ar instalāciju Krievijas vēstniecība Latvijā nosūtījusi notu Ārlietu ministrijai un norādījusi, ka sagaida oficiālu atbildi, liecina vēstniecības paziņojums “Facebook.com” lapā.

Kā ziņots, izstāde-akcija “Disidents” Stūra mājā tika atklāta 30.aprīlī.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. cik nu var kaislibu uzkurināšanai vecas ziņas pārpublicēt?

 2. tā ir uzvalciņā apgērbta lelle,nekādas līdzibas ar Pu… neredzu ,bet vešnakovs saskata .Vai šeit nevajadzētu piemērot dopinga kontroli vešnakam, kā viņš to gribēja izdarīt VVF .

  • Vešņakovam nav ko bāzt savu degunu visās miskastēs.

   • bet kā tad uz to “vešņakovu” reaģējis “Disidents”? Viņš lelli novācis…tā itkā ne viņš bet Vešņakovs būtu izstādes īstais saimnieks…Un atkal čekas nams liek sevi manīt! Lūk tā, latviJiešu puskungi-puskalpi!
    Kam tad pieder reālā vara Rīgā…?

 3. Sūnuciema trako mājas “mākslinieku” šedevrs…Pareizi saka , ka stulbumam robežu nav !

 4. To izdarīja pagāni , cilvēki kuri netic DIEVAM.

 5. Es gribu teikt ka tas ir neizdevies pasākums. Putina lelli varēja izmantot cita manierē, piemēram lelle(Putins) tiek iemests un guļ dubļos, kas sajauktas ar cilvēku asinīm, vai arī ko citu. Krusta nāvi viņš nav pelnījis, jo viņa krusta nāve tautai nedod neko. Vienīgais tikai atriebību un naidu sabiedrībā. Pielīdzināt Jēzum ir nekorekti un ciniski, jo Jēzus krusta nāvi un ciešanas pieņēma bijība, labi zinot kādu misiju viņš izpilda priekš cilvēces.

 6. Šis incidents dziļi aizvainojis gan 5 kolonnu nabadzīgās valstiņas iekšienē ,gan tā atbalstītājus un iedvesmotājus ārpusē.Šo izdarību var salīdzināt Muhameda kariķēšanu Francijā un gaidāmo reakciju ,kas var sekot pēc tās.Iespējams ,ka šīs instalācijas autors varētu būt kāds slepenā dienesta aģents vai uzpirkts provokators,kas pasviedis ideju Latvijas saplosīšanai ,dziļi apvainojot patreizējo krievu tautas dievu, jo pastāvīgie apvainojumi par atdzimstošo ,,fašismu,, Latvijā līdz šim palikuši neefektīvi.

 7. Kārtējais stulbums.

 8. Kremła nekvalificētiem Atbildēt

  Mākslas kritikiem stulbums, nemakuliba, un profesionāla nekompetence plūst arā par visām porām, sevi pataisot par izsmiekli visai pasaulei. Ar Tanheizeri Novosibirska vien nepietika. Bravo! Atkārtot! Atkārtot!!

 9. Bet ja tas esot Putins Atbildēt

  Tad kremlistiem butu jabut svetlaime par dievisko pagodinajumu Putinam! Putins augsam celsies!!! Putins glabejs ir klat!!!
  Ja tas ir Putins, ko apvainoties par tadu dievinasanu!

 10. Kāda daļa Krievijai par mūsu pagalmiem un instalācijām?Lai Vešņaks atvainojas VVF par savu izmuldēšanos un apsaukāšanos !
  Beigu galā daudziem latviešiem RIEBJAS tas Staļina falls Pārdaugavā,kuru sabetonēja par pašu latviešu PIESPIEDU atskaitījumu no algām.Arī maniem vecākiem !!Man nepatīk,ka Vešņaks vazājas pa MANU Saeimu,ka bāž degunu Latvijas iekšejās lietās utt.,ka ir uzpūsti špionu štati vēstniecībā.Man nepatīk 5-tā kolonna ar tūkstošiem krievu veco ofiņu !Instalācija ir štrunts ,salīdzinot ar to ,kas gaida Putinu,kad VIŅA tauta atjēgsies no lielkrievu murga !!Ar tankiem tautu nepabarosi Volodja !!Ekonomika purvā,bet atkal grūž visu militāristiem.Toties mūsu politkretīni /SC/ uzskata,ka 0,91 % no IKP ir pārmērīga bruņošanās !SC,1/4 Saeimas NAV lojāli valstij !Papētiet balsojumus !!

  • Visam piekritu, pameluška, tikai tam, ka ar tankiem taut nepabaros – nē. Ar ko tad bolševiki tautu barojuši visus PSRS gadus? Teikšu pat vairāk, otrais pasaules karš ir bijis tas, kas palīdzējis minētai valstij tik ilgi vilkt galus, proti, saņemtās reparācijas, izvestās bagātības, papildināts zelta fonds, tautas neatalgota darba izmantošana, citu valstu tautu ekspluatācija utt, utt. Šodienas Krievija arī tūlīt nosprāgs, ja neizraisīs nopietnu konfliktu tanku pavadījumā.

 11. Vai to saprast kā mūsu pēdējo agoniju.Tādu rīcība varētu būt tikai galīgi neizglītotiem un neinteliģentiem īpatņiem.
  Tā vietā ,lai mūsu valsts attīstītos un veidotos par tādu ko bijām savos sapņos izsapņojuši,-tomēr katru dienu gan presē,gan internetā varam lasīt klaju naidu un ķengas.
  Kā zināms:;MIERS BARO,NEMIERS POSTA;.
  Mēs vienmēr uzsveram,ka Krievija iet uz grunti,tur tūlīt būs bads utt.Nevajag,ko smejam par citiem to vairākkārt saņemam atpakaļ.
  Un galu galā ko paši esam sasnieguši šajos gados un tūlīt būs atkal jāsavelk jostas.

 12. PAR DAUDZ GODA, JAU SALĪDZIBA AR DIEVU, TO TIJKAI MŪSU IENAIDNIEKI SPĒJA IZDARĪT

 13. latvietis parastais Atbildēt

  kā šie rejošie ” mākslas aizstāvji” spiegtu/bļautu/lamātos un taisnibu prasitu ja sarkanajā laukumā lidzigu leli izstāditu. nu kaut vai rinku ar burkānu , iebāztu tur kur viņam vislabāk patīk, vai VVF misionāres pozā…. ari māksla, bet tad tā butu briesmiga ņirgāšanās par ” svētumu”…. kad paši tā dara tad viss ir lieliski, kad pašiem tā izdaritu, tad butu pasaules gals

 14. tizls projekts stulbo FEMEN vai PUSSY RIOT garā.
  Nevajadzēja tik zemu nolaisties.

  Putinu var gānīt citādi

 15. tūdaliņi vienkārši demonstrē savu stulbumu un agresivitāti, kas nesaprotams? pēc tam tikpat liekuligi tūdaliņi šausmināsies teiksim par ekstrēmo musulmaņu izgājieniem- nu kā tā var, nu kā tā var, kaut paši nav par mata tiesu labāki

 16. Praatin nac majas

 17. Kur te ir putins?

 18. latvieši sasutuši Atbildēt

  latvieši sasutuši ka krievija sut zaldatus un tankus karot ukrainē.

Draugiem Facebook Twitter Google+