×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. aprīlis, 2014
Drukāt

Krievija slepus pēta arī Latvijas pierobežas iedzīvotāju noskaņojumu (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Aizlieguma signāls pie dzelzceļa pārbrauktuves Isnaudas pagastā Ludzas rajonā.

Līdzīgi kā ar Krimu pirms tās atņemšanas Ukrainai Krievijas dienesti slepus pēta arī Latvijas pierobežas iedzīvotāju noskaņojumu, savu pētījumu plāno pasūtīt arī Latvijas valdība, 13.aprīlī ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Šādas ziņas satraukušas Saeimas Nacionālās drošības komisiju. Tās vadītājs Valdis Zatlers (RP) skaidro, ka mūsu austrumu pierobežā dzīvojošo iedzīvotāju noskaņojuma zondēšana notiekot slēpti, un Krieviju pamatā interesējot sabiedrības attieksme pret Krimas atņemšanu Ukrainai.

Kā jau LETA vēstīja, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šonedēļ paziņoja, ka lēmums par Krimas iekļaušanu Krievijas sastāvā tika pieņemts pēc pussalā veiktas socioloģiskas aptaujas par iedzīvotāju noskaņojumu.

“Mani galīgie lēmumi tika pieņemti pēc tam, kad kļuva skaidrs cilvēku noskaņojums,” sacīja Putins, tiekoties ar Kremļa veidotās Viskrievijas tautas frontes aktīvistiem. Viņš paziņoja, ka “tikai pēc pirmo socioloģisko aptauju veikšanas, kuras mēs, teiksim atklāti, veicām slēpti, taču cipari bija diezgan tuvu realitātei, kļuva skaidrs, ka mēs esam pareizi izvēlējušies uzvedības līniju”.

Pirmā socioloģiskā aptauja parādījusi, ka pievienošanos Krievijai atbalsta 80% Krimas iedzīvotāju, bet Sevastopolē vēl vairāk, pavēstīja Putins, piebilstot, ka “referendumā, kad process sāka attīstīties, šis skaitlis pieauga vēl vairāk”. “Ja mēs nebūtu zinājuši tādu nostāju, mēs nerīkotos tā, kā rīkojāmies, – secīgi, uzstājīgi, izlēmīgi,” teica Putins.

Kā vēsta raidījums, ja iepriekš Krievija vairāk resursu ieguldīja, pētot mūsu politisko vidi un gatavošanos Eiropas savienības prezidentūrai, tad tagad to interesē vienkāršais cilvēks.

“Fakts ir tāds, ka viņi pēta sabiedrisko domu, mūsu mediju telpu, aptaujā cilvēkus, kuri brauc pāri robežai, uzdod konkrētus jautājumus, kāda ir viņu attieksme pret Krimas aneksiju, pret Krievijas politiku, vienvārdsakot, viņi pēta, cik tālu drīkst iet,” saka Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Valdis Zatlers (RP).

Austrumeiropas politikas pētījumu centra eksperts Andis Kudors nedomā, ka Krievija būtu gatava īstenot Krimas scenāriju, jo “mēs esam NATO”. Tomēr, viņaprāt, ir skaidrs, ka Latvijas valdība vairs nevarēs nepievērst sevišķu uzmanību pierobežas reģioniem.

“Nekā personīga” ziņo, ka pagājušās otrdienas valdības sēdes slēgtajā daļā ministri vienojušies pasūtīt savu pētījumu sabiedrības noskaņojuma izpētei.

“Esam pieņēmuši lēmumu, ka mēs izdarīsim sabiedrības aptauju par sabiedrības attieksmi pret starptautiskiem jautājumiem. Vairāk es neko negribētu precizēt,” uzsver Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. varētu padomāt ka tas tagad kaut ko mainīs….20 gadus utojās , kasījās dalīja portfeļus, draugus , radus un kaimiņus darbā iekārtoja..tagad pamodās…

 2. Briesmīgi.Tie paņēmieni, kā Krievija pamazām iekaro svešas teritorijas nav nekas jauns. Taču mūsu valdības uzdevums būtu tūlīt un nekavējoši pārbaudīt “Saskaņas Centra”, Šlesera darbību un noskaidrot, kam viņi kalpo? Lindermanis, Urbanovičs, Ušakovs, Ždanok , Pimenovs uct. Vēl, Krievijas līdz zobiem apbruņotā specvienība radīta, lai it kā “aizstāvētu” krievus citās valstīs. Arī Latvijā, Vācijā, Anglijā, ASV. Meli un vardarbība ir čekistiskās Krievijas vēja rādītājs. Krievija balstās uz noziedzniekiem, kurus izlaiž no cietumiem, uz to, ka ne tikai pierobežā, bet arī citur nav informācijas par patieso Krieviju šodien. Nezināsana var novest pie traģēdijas, neskatoties, ka esam NATO , Eiropas Savienībā. Kas ir interesējies par vēstures pasniegšanu krievu skolās? Kādu vēsturi jaunā paaudze mācās? Kur ir patriotisma mācības, vēsturiskās pieredzes analīze?

 3. NU,NU!!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

  Mes esam NOŽĒLOJAMA valsts ar NOZĒLOJAMU SAEIMU UN VĒL NOŽĒLOJAMĀKU VALDĪBU!!! Vienalga, vai partija ir pozīcijā vai opozīcijā, IR JĀSTRĀDĀ SAVAI VALSTIJ!!!” Saskaņas centrs” tagad tik BRAŠI reklamējas un runā par NABADZĪBU tik” GUDRI, TIK NEKAUNĪGI”, ka gribas atvemt ēdienu…Visus pēdējos 15 gadus bijis gan deputātos, gan vada pašvadibas – sakiet, KO JŪS, IZŅEMOT IEŠANU UZ SAVU MĒRĶI – IEGŪT VARU PĀR LATVIJAS VALSTI – ESAT SAVAS , KĀ JŪS SAKĀT, VALSTS LABĀ IZDARĪJUŠI??? ABSOLŪTI NEKO TAUSTĀMU KĀ VIENĪGI RĪDĪJUŠI LATVIEŠUS PRET SEIT DZĪVOJOŠIEM KRIEVIEM!??? RĪGA JAU NAV LATVIJA!??????????? UN jums jau nevajag neviena šeit dzīvojošā tauta, bet gan LATVIJAS OSTAS ATGRIEZT ATPAKAĻ!!! KURAM TAS VĒL NAV SKAIDRS??? PAR TO LIECINA JŪSU DARBI TAJOS ASPEKTOS, KUR IR JŪSU IMTERESES…PĀRĒJAIS PIE KĀJAS… Krievija visu laiku te pēta un jau ir izpētījusi sev interesejošus jautājumus… KĀDU sabiedribas NOSKAŅOJUMU VALDĪBA TAISAS VĒL PĒTĪT??????? TAS NU IR TRAKUMS, KA VALSTIJ TĀDA VALDĪBA, KURAI NEKAD NEKAS NAV SKAIDRS???? NONSENSS!!!!!!! UN PAR KO SATRAUCAS SAEIMAS NACIONĀLAS DROŠĪBAS KOMITEJA??? ZATLERA KUNGS LAIKAM TAISA KĀRTĒJĀS IMITĀCIJAS… CIK NOŽĒLOJAMI!!! KĀDS KAUNS!!! TEĀTRIS TĀ SAEIMA UN VALDĪBA!!! TEĀTRIS VISA VĒLEŠANU KAMPAŅA, JO VECIE AKTIERI no skatuives negrib noiet????????? GRIBAS REDZĒT, kuri būs tie angļi, kas vecos, slinkos, bet ĻOTI ORATORISKOS bukus ievēles ATKAL un VISS TURPINĀSIES KĀ JAU DZIRDĒTĀ PASAKĀ… SAB ATKAL KAUT KO PĒTĪS un tautai deklarēs kā slepenus, neizpaužāmus , BET DP ņems savā redzes lokā…, policija strādās AKTĪVI UN INTENSĪVI………..PRIEKS MĀJAS – DZĪVOSIM ARĪ TURPMĀK KĀ LEIPUTRJĀ…

 4. kāda ir Latvijas robeža? Pliks grāvis, ko dienas laikā reizi apstaigā viens cilvēks ar suni? Jeb es ļoti kļūdos????

 5. Bez pētīšanas ir skaidrs,ka pierobežā, un ne tikai, ļautiņi nezin ,ka Latvijas prezidents ir tāds Bērziņš ,bet zin ka Krievijas prezidents ir Putins.

 6. Par to pakaļu pareizi teikts,diezvaj pasi saprot kur bažas un ko dara,gan pašiem vien bus tā putra jastreb……

 7. Visu ko varēja petit Latvija ,ir sen izpētīts,vairāk nav ko petit ne pierobežā ne pašos dziļumos,vis ir izpostīts un tauta grimst nabadzība.vienkārši zeļ ka tā

 8. nu bet tak pastāv robežsardze! Likums paredz – neielaist valstī svešas aizdomīgas personas! vēl vairāk – nesaprotams,kā Krievijas karavīri varēja tā iebrukt pār Krimas robežai,ja tur ir armija,kam jāaizsargā sava teritorija! tas pats tak ir ar citām valstu robežām. kur ir problēma?! tātad nav atkal kaut kas kārtībā ar mūsu valdību ja jau raustās. manā mājā neviens neienāks,ja es to nepieļaušu – tas pats ar valsti! ja nu vienīgi kādiem ir izdevīgi locīties krievu priekšā,kā vienmēr un visur,tad viņi dara kā grib….

 9. Kas tur ko pētīt, tikai plānprātiņiem no augšas nav skaidrs, kas notiek Latvijas austrumos un Rīgā. Viņi jau drīz pasūtīs pētījumus, par savu pakaļu stāvokli, jo nesapratīs no kurienes viņiem ērces pakaļa.

 10. Ko nu? Zemessargiem jau šaujamos atņēma un arī armijas virspavēlnieks ir ar SC un Lemberga partiju vēlēts. Vai prezidents kaut ko darīs? Vai klusām aizlaidīsies? Ja vēl SC ir Putina partijas filiāle un Lembergs izsakās par lieļako ļaunumu NATO – ko gaidīsi? Zaļos vīriņus ar rudzu bisi neizbaidēsi…Kur Prezidents un Saimas ārkārtas sēdes – armijas stiprināšana, rezervistu iesaukšana un plāni pret zaļajiem vīriņiem

 11. Lai tie neattīstie radījumi pēta.

Draugiem Facebook Twitter Google+