×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Krievija šogad rietumu virzienā izveidos trīs jaunas divīzijas (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas armijas tanki piedalās parādē Sarkanajā laukumā.

Krievijas bruņotie spēki šogad rietumu virzienā izveidos trīs jaunas divīzijas, paziņojis Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, to nodēvējot par “svarīgu soli”.

Kā norādīja Šoigu, ir svarīgi ne tikai izveidot šīs divīzijas, bet arī iekārtot to pastāvīgās dislokācijas vietas – izveidot poligonus, tehnikas glabāšanas vietas un personālsastāva dzīvošanas vietas.

Šoigu arī paziņoja, ka 2016.gadā visos kara apgabalos tiks veiktas ārkārtas kaujas gatavības pārbaudes. Viņš uzsvēra, ka īpaša uzmanība tiks pievērsta spēku pārvietošanai lielos attālumos.

Kā ziņots, Krievijas jaunajā dokumentā par nacionālās drošības stratēģiju draudu vidū minētas arī Savienotās Valstis un NATO.

Dokuments “Par Krievijas Federācijas nacionālās drošības stratēģiju”, ko Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja 31.decembrī, aizstāj 2009.gadā izdoto versiju, kurā nedz ASV, nedz NATO netika minētas.

Dokumentā teikts, ka Krievijai izdevies palielināt savu lomu globālu problēmu un starptautisku konfliktu risināšanā, kas savukārt izsaukusi reakciju Rietumos.

Neatkarīgas politikas īstenošana kā iekšpolitikā, tā starptautiskā līmenī izraisījusi “pretdarbību no ASV un to sabiedrotajiem, kas tiecas saglabāt savu dominanci”, teikts dokumentā, piebilstot, ka tas, visticamāk, izraisīs “politisko, ekonomisko, militāro un informatīvo spiedienu” pret Krieviju.

Dokumentā norādīts, ka Krievijas nacionālajai drošībai radušies jauni draudi.
Kopš Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, attiecības Maskavas un Rietumu starpā ir ievērojami pasliktinājušās.

Kopš 2015.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.
Putina 31.decembrī parakstītajā dokumentā teikts, ka ASV un Eiropas Savienība atbalstījušas “Ukrainā antikonstitucionālu dumpi”, kas novedis pie dziļas sašķeltības Ukrainas sabiedrībā un militāra konflikta.

Dokumentā kā drauds Krievijas nacionālajai drošībai minēta arī NATO paplašināšanās un teikts, ka ASV palielinājušas savu militāri bioloģisko laboratoriju tīklu Krievijas kaimiņvalstīs.
Sīrija šajā dokumentā, kas kalpo kā pamats ar nacionālo drošību saistītas stratēģijas plānošanai dažādās valsts instancēs, nav pieminēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Какой замечательный и яркий образец пропаганды. Например вот это: «…Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri…. » – весьма образно и выразительно, но также и бездокозательно! А зачем заморачиваться доказательствами, пипл и так схавает.
    Короче, вам пиздец, надо сдаваться.

  2. … un nepārtraukti bruņojas, iztukšojot valsts kasi un atkārtojot PSRS kļūdas, kas noveda pie valsts
    ekonomiskā un politiskā sabrukuma!

  3. Dzīvo pagātnē.

    • ne tikai dzīvo pagātnē, bet visu laiku pārraksta vēsturi, veido tai slavas dziesmas un veido nākotni kā šo pagātni. un cenšas piespiest citus tur atgriezties.

Draugiem Facebook Twitter Google+