×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

Krievija sola “reaģēt” uz NATO karaspēka rotāciju Austrumeiropā (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Ja NATO sāks regulāru karaspēka rotāciju alianses dalībvalstīs Eiropas austrumos, Maskava “reaģēs” pašas drošības interešu vārdā, trešdien apliecināja Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība NATO.

Ar šo paziņojumu tā nākusi klajā saistībā ar spriedumiem, kas izklāstīti NATO ģenerālsekretāra Andersa Foga Rasmusena intervijā britu laikrakstam “The Guardian”.

“Redzamāka NATO klātbūtne austrumos būs kaitīga eiroatlantiskajai stabilitātei. Krievija reaģēs uz NATO soļiem austrumu virzienā, lai garantētu pašas drošību,” tviterī paziņoja Krievijas pārstāvniecība.

“NATO grib “apmierināt” savus austrumu sabiedrotos to fobijās. Varbūt labāk cīnīties ar patiesiem izaicinājumiem starptautiskajai drošībai,” vaicāts nākamajā pārstāvniecības tvītā.

“Nevajadzētu ļaut sevi maldināt ar terminu “rotācija”. Svarīga ir NATO klātbūtnes pastāvība austrumos,” tviterī skaidroja Krievijas pārstāvniecība.

NATO samitā Kārdifā nākamajā nedēļā tiks izvērtēts jautājums par alianses spēku izvietošanu bāzēs Austrumeiropā, intervijā, kas trešdien publicēta avīzē “The Guardian”, sacīja Rasmusens.

Avoti NATO ziņo, ka samitā Kārdifā, visticamāk, tiks panākta vienošanās par formulējumu, kurā nebūs lietots vārds “pastāvīgas”, bet rezultāts būs šādu bāzu faktiska izveidošana.

Rasmusens norādīja, ka runa varētu būt par bāzēm, kuras tiktu vadītas rotācijas kārtībā.

“Galvenais ir, ka visiem potenciālajiem agresoriem jāsaprot – ja viņi pat domās par uzbrukumu NATO sabiedrotajam, viņi saskarsies ne tikai ar karavīriem no šīs konkrētās valsts, bet ar NATO karavīriem. Tas ir svarīgi,” uzsvēra Rasmusens.

Jautāts, vai Austrumeiropā zem NATO karoga varētu tikt izvietoti pastāvīgi starptautiskie spēki, ģenerālsekretārs sacīja: “Īsa atbilde ir, jā. Lai novērstu pārpratumus, es izmantoju frāzi “cik ilgi nepieciešams”. Mūsu austrumu sabiedrotie būs apmierināti, kad redzēs, kas patiesībā iekļauts gatavības rīcības plānā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. krievijai jau sen ir armija Baltijas valstu tuvumā Pleskavas apgabalā un Kaļiņingradā. Turklāt krievija pierobežā 60 km attālumā izvieto uzbrukuma armijas daļas (gaisa desantnieki un nakts uzbrukuma helikopteri. Krievijas politiskajā vidē un Vladimira Putina izteikumos dominē kareivīga retorika. Arī tas izraisa neuzticēšanās sajūtu. Un lielākais drauds pasaules drošībai šobrīd ir nacionālfašistiskās krievijas agresija pret kaimiņvalstīm ar mērķi apmierināt impēriskās ambīcijas pēc jaunām teritorijām.
  Tādēļ krievijas politikāņu retorika par apbižoto krieviju ir Putinistu zvērīga nekaunība un primitīvi meli.

 2. Vai Krievijai pietiks līdzekļu, lai vairāk apdraudētu Baltijas valstis kā jau ir? Pašlaik Pleskavas desanta bāzes tuvumā jau sāk apbedīt pirmos iebrukumam Baltijas valstīs paredzētos karotājus.

 3. Izrādās, ka Krievijai ir sava pārstāvniecība NATO? Ko viņi tur dara, izstrādā plānus, kā iekarot Ukrainu vai kā nozagt jaunākās militārās Rietumu tehnoloģijas? Vai tad NATO arī ir sava pārstāvniecība Krievijā?

 4. Ko viņi vēl sareaģēs? Jau piereaģējuši Ukrainu, mutantvistas pielūdzēji.

 5. nāvi krievu impērijai Atbildēt

  Tie utainie jau “reaģē” visu laiku ar saviem kukuružņikiem ap Baltijas valstu robežām.

 6. Pasakiet Vovam pagriezt savu ziemelpolu uz Eiropas pusi. Pie pirma pirdiena
  visi francuzi aizmuks un Parizi. Paliks ukraini. poli un baltiesi. Kas par laimi
  apkaut maskalus, sadzenot tos vestures meslaine. M´s neaizmirsisim Katinas, Litenes un holodomoru.

Draugiem Facebook Twitter Google+