×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
31. maijs, 2017
Drukāt

Franks Gordons: Krievija sprukās (27)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidenta Vladimira Putina leksikā izcilu vietu ieņem jēdziens jeb šķirklis “deržavnostj”, ko varētu latviskot kā “lielvalstiskums”. Šim vārdam vai jēdzienam veltīts Lilijas Ševcovas raksts, kas lasāms “Radio Liberty” portālā. Viņasprāt, Kremlim vislielākās bažas sagādā ne jau opozicionārs Navaļnijs, korupcija, galvaspilsētas pārbūve vai tālbraucēji, bet gan minētā “lielvalstiskuma” ļodzīgums: šī lielvalsts koncepcija taču ir pēdējā stīpa, kas neļauj krist Putina patvaldībai.

Kas tad tagad liek ļodzīties šai stīpai? Lilija Ševcova atbild: Donalds Tramps un Sji Dziņpiņs. Kremlis cerēja, ka Trampa inaugurācijai sekos gandrīz vai partnerība ar Krieviju: pretstāvi nomainīs duets. Bet cerību vietā nāca pat ne vilšanās vien, bet skandāls: tiešie vai netiešie Krievijas aģenti un, teiksim, izpalīgi gan palīdzēja Trampam kļūt par Baltā nama saimnieku, bet šo kontaktu dēļ viņš nokļuva īstā zaņķī. Pie apvāršņa pavīd Ričarda Niksona rēgs (tā sauktā Votergeita) un “impīčments” vairs nav absurda fantāzija.

Tāpēc Putins nevar nostāties blakus Trampam kā līdztiesīgs lielvalstisks partneris, jo pats viņa vārds ASV prezidentam kļuvis par apgrūtinājumu. Pie kā tad Putinam vērsties, lai vismaz lielvalstiska prestiža ziņā paliktu, tā sakot, pirmajā rindā, lai viņa “reitings tautā” nekristos? Paliek Ķīnas prezidents Sji Dziņpiņs.

Nekā nebija, nekas nebūs! Kaut gan Kremlim “skapī” ir vairāk kodollādiņu, Putins nekādi nevar mēroties ar Sji, kura grandiozā programma “Viena josta – viens ceļš” vēriena un finansējuma ziņā daudzkārt pārspēj Māršala plānu, kas pēc Otrā pasaules kara nostiprināja ASV vadošo lomu visā Eiropas telpā rietumos no “dzelzs priekškara”. Runa ir par sauszemes un jūras transporta trasēm Āzijā, Eiropā, Āfrikā. Programmā iesaistītas 60 (!) valstis, un paredzamā investīciju kopsumma svārstās no četriem līdz astoņiem triljoniem (!) ASV dolāru. Atgādināsim: 1 triljons = 1000 miljardi… Un kas šai arēnā ir Krievija ar naftu un gāzi, kuru cenas krīt?

Kas vēl tur jauns? 24. maijā Putins ieradās Kristus Pestītāja katedrālē un noskūpstīja šķirstu, kurā glabājas daļa (!) no Sv. Brīnumdarītāja Nikolaja pīšļiem, kas uz laiku atvests no Bari pilsētas Itālijā. Cik nu to gadu, kad Putins šķita apzinīgs bezdievis…

Un vēl! Divi autori – V. Mogiļņikovs un A. Nilogovs – publicējuši pētījumu par Putina senčiem septiņu paaudžu gaitā. Izrādās, ka Krievijas pašreizējā valdnieka senči kopš 18. gadsimta mituši Tveras guberņas Tveras apriņķī un tikai 20. gadsimta sākumā pārcēlās uz Pēterburgu. “Blut und Boden” – asins un augsne. Viss ir tīrs!

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Šis krievu šovinists dzīvo 19. gadsimtā.

 2. Frīks Gondons.

 3. Atkal CENZŪRA,pat pēc Makrona?Kam kalpojat?

 4. Rosija nevarēs izvairīties no reģionu atšķelšanās. Vispirms aizies bagātākie, jo – kāpēc viņiem jādalās?

 5. Žēl, ka tik daudz pe darastisku “latviešu” patriotu. Biju domājis , ka to ir mazāk. Jāgaida kad apsprāgs.

 6. Cik viņš drausmīgs izskatās ae visu plastiku.Domāju,ka ilgi neizturēs!Bet no Makrona dabūja gan!

  • До тебя страрушенция, ему ещё далеко. А кто чего получил – это бабушка надвое сказала!

   • to anonīmokupantam Atbildēt

    Ja šim nebūtu krugovaja podtjaška N-tās reizes un injekcijas,viņš jau sen izskatītos pēc nolietotas švammes.Babuška varbūt tev ko teiks,bet šim monstram Makrons u.c. jau sen pateica,izdzina pat no G-7.Nelasi tikai Vesti,bet arī citu presi un TV.

 7. $ūdi, visapkārt vieni vienīgi $ūdi Atbildēt

  Savukārt NRA šodien raksta, ka Sorosa struktūras bēgļu iepludināšanu gatavojušas jau sen. Iespējams, kāds vēl nav lasījis …

  • Liec taču tu tos žīdus mierā!Ja visi tā līdzētu līdzcilvēkiem kā apspļaudītais Soross,tad pasaule dzīvotu daudz labāk .Jūs tikai zinat gānīties,bet painteresējaties cik un kam tikai nav ziedojis žīds Soross.
   Cik esi ziedojis tu? Viņš nezog,bet darbojas biržās un tur ir jābūt ĻOOTI gudram,jo tā NAV zagšana!Tie kas gānās,tiem skauž ,jo prāta par maz./ pamela/

   • Formāli nav zagšana.
    Pēc būtības ir laupīšana, jo biržu naudas ir jau nolaupītas vai rīt tiks nolaupītas faktiskajiem īpašniekiem – strādniekiem…
    Tie piržmaņi ir tikai nelietīgi shēmotāji, nevis progresa veicinātāji.

    • Tu nu gan esi āmurgalva,jo kur nu strādnieks ņems akcijas lai tirgotos biržā?Domā ar galvu,ne citu ķermeņa daļu.

 8. Skūpstīt šķirstu- pielūgt Sātanu.:(

 9. Mošk, tas Ušakovs arī ir dižciltīgs ?

 10. Trešdienis nav pamanījis ,ka visi citādi domājoši viens pakaļ otram tikuši nogalēti savu māju kāpņu telpās vai izsekoti un nošauti uz tilta.Citi konkurējoši pārdrošinieki sasēdināti cietumos.Mūžsenā iebiedēšana Krievijā nav beigusies.

 11. Putins ir liels kauns, daudz vainigs!!!

 12. Jauki dzīvot tādā lielvalstī,kura atrodas pastāvīgā starptautiskā izolācijā jau 100 gadus. Neviens tevi negrib un nevienam tu neesi vajadzīgs.

 13. Lielvalstiskums jeb Deržavnosj ir jēdziens, kas raksturo Patstāvīgu, Neatkarīgu valsti ar Savām interesēm un redzējumiem nākotnē. Un tas nevar nerūpēt Prezidentam, javien tas nav kārs ieliktenis rietumu interesēm atslīpēts šablontipa personāžs, kurš ja arī gribētu, tad tam neļautu pašam strādāt un aizstāvēt savas Valsts un Sabiedrības intereses. Putins ir lielisks līderis savai valstij un dara visu pareizi, par to viņu arī tā baidās un cenšas uzmest kādu kārtējo dubļu piku… Cilvēki to redz.

  • Cik tu čakls, Peterburgas Trolli, paiet tikai dažas minutes, kopš raksts ielikts, un tu jau sīda brāl, raksti komentārus…. laikam pŗēmiju vakar saņmemi, pelmeņus esi labi saēdies….

  • pareizi pļūtins rīkotos , tad kad kaimiņzemes paliktu par draugiem un ekonomika plauktu…un cik draugu ir krievzemei? ar kaimiņu apspiešanu laimi neuzcelsi un cieņu pasaulē neceri …..nav 16 gadsimts.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+