×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Krievija stiprina militārās jaudas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pretterorisma centieni un migrācijas krīze negatīvi ietekmēs Lietuvu, jo mazinās starptautiskās sabiedrības uzmanību, kas tiek pievērsta drošības situācijai Austrumeiropā, un veicinās Rietumu sadarbību ar Krieviju, teikts Lietuvas drošības apdraudējuma novērtējumā, ko sagatavojis Valsts drošības departaments un Aizsardzības ministrijas Izmeklēšanas departaments.

“Pieaugot terorisma draudiem, rietumvalstu uzmanība pret Krievijas agresīvo politiku mazināsies, un migrācijas krīze turpinās šķelt Eiropas Savienības vienotību,” teikts ziņojumā. “Pretterorisma centieni un migrācijas krīze šogad ir ES, NATO un daudzu valstu darba kārtības prioritāte, kas negatīvi ietekmēs Lietuvu, jo samazinās uzmanību, kas pievērsta drošības situācijai Austrumeiropā, un pastiprinās gatavību sadarboties ar Krieviju.”

“Krievija mēģina pārliecināt Rietumus, ka patiesa sadarbība centienos novērst terorismu un citas starptautiskās drošības problēmas ir iespējama tikai tad, ja NATO atsakās no savām aizsardzības saistībām un jaudu palielināšanas Austrumeiropā,” sacīts Lietuvas drošības un izlūkošanas iestāžu sagatavotajā dokumentā.

Novērtējumā secināts, ka Krievijas ārpolitikas agresivitāte pērn palielinājās, bet ekonomiskās grūtības neatstāja būtisku ietekmi uz Krievijas izlūkošanas un drošības dienestu darbu.

No otras puses, 2015. gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu nedaudz samazinājās Krievijas militārā spēka demonstratīva izrādīšana Baltijas jūras reģionā, kas varētu būt saistāms ar finansiālām problēmām, iesaisti operācijās Sīrijā un Ukrainā vai arī ir “šķietama konstruktīva gara izrādīšana”, lai novērstu uzmanību no Sīrijas.

Lietuvas izlūkošanas iestāžu analīze par Krievijas militāro sagatavotību liecina, ka Krievija ir gatava ļoti ātri pārvietot savas militārās jaudas un kara gadījumā izolēt kādu konkrētu reģionu.

“Krievija cenšas panākt, lai tās militārās reaģēšanas laiks būtu krietni īsāks nekā NATO. Jau tagad tā spētu 24 – 48 stundu laikā izveidot un pārvietot jaudas, un tās būtu pietiekamas, lai izvērstu kaujas darbību pret Baltijas valstīm,” teikts Lietuvas drošības novērtējumā.

Lietuvas amatpersonas secinājušas, ka šogad pieaugs teroristu uzbrukumu iespējamība Rietumeiropā, bet Lietuvā tā saglabāsies zema. Pērn izlūkošanas iestādes Lietuvā nekonstatēja nevienu teroristisku vai ekstrēmistisku grupējumu, kā arī nav iegūti dati par Lietuvas pilsoņu iesaisti konfliktos Sīrijā un Irākā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+