×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. decembris, 2012
Drukāt

Krievija sūdzas par cilvēktiesību pārkāpumiem ES

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropā izveidotā cilvēktiesību aizsardzības sistēma esot nepilnvērtīga, turklāt cilvēktiesību jomā Eiropas Savienībā notiekot sistemātiski pārkāpumi, teikts Krievijas Ārlietu ministrijas ziņojumā, kura arī norādīts, ka visrupjākie pārkāpumi notiekot Britānijā, Ungārijā un Baltijas valstīs, vēsta radio “Golos Rossiji”.

Ceturtdien ar ziņojumu Briselē iepazīstinās ministrijas pilnvarotais pārstāvis cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma jautājumos Konstantīns Dolgovs. Kaut arī problēmas esot acīmredzamas, ES atsakoties strādāt pie to novēršanas, uzskata Dolgovs. Britānija ieņemot vienu no pirmajām vietām pilsoņu un politisko tiesību pārkāpšanas jomā, Polija – neizpildīto tiesas spriedumu, bet Francija – drošības struktūru pārstāvju “neadekvāta” spēka pielietošanas ziņā, skaidroja ministrijas pārstāvis.

Pilnīgi nesodīta palikusi ES valstu dalība ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes slepeno cietumu programmā. “Baltijas valstīs tiek pārkāpts pilnīgi viss,” sašutis ir Dolgovs. ” Šeit visā krāšņumā tiek pārkāptas cilvēktiesības, turklāt to dara ES dalībvalstis.”

“Tiek īstenota mērķtiecīga Lielā tēvijas kara veterānu, cīņas ar fašismu un nacismu veterānu vajāšana. Runa ir par apspiešanu tiesību ziņā un to aizskārumu. Bet šīs pārdomas, ka, redz, ar šo jautājumu vajadzētu nodarboties, nevar uzskatīt par konkrētu soli. Pagaidām situācija netiek labota,” norādīja ministrijas pārstāvis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+