×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Krievijā tvarsta nelegālos imigrantus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas galvaspilsētas Maskavas policija šonedēļ izvērsusi vērienīgus reidus pret nelegālajiem imigrantiem. Plašajās operācijās iesaistīti vairāk nekā četrsimt policistu, un to laikā aizturēti pusotrs tūkstotis iebraucēju no Vjetnamas, Azerbaidžānas, Sīrijas, Marokas, Kirgizstānas, Uzbekistānas un Ēģiptes.

 

Vērienīgās nelegālo imigrantu tvarstīšanas operācijas sāktas pēc nedēļas nogalē notikušā incidenta Matvejevska tirgū, kad vairāk nekā divdesmit cilvēki uzbruka Krievijas kriminālizmeklētājiem, kuri tur bija ieradušies, lai aizturētu kādu dagestānieti, kurš tiek turēts aizdomās par nepilngadīgas meitenes izvarošanu. Vienam no policistam tika smagi iesists pa galvu, ielaužot galvaskausu. Notikušā videomateriāls noplūdināts internetā, un Krievijas izmeklētāji to solījuši izpētīt, lai noskaidrotu lietas apstākļus. Tikmēr vainīgais dagestānietis atzinis, ka izģērbis pusaugu meiteni, taču viņu neesot izvarojis, informē ziņu aģentūra “RIA Novosti”.

Daži Krievijas cilvēktiesību aizstāvji spriež, ka notikušais incidents Matvejevska tirgū izcēlās tāpēc, ka izvarošanā apsūdzētais dagestānietis atteicās policistiem maksāt kukuli, lai viņi viņu liktu mierā. Arī vairāki Krievijas cilvēktiesību aktīvisti norāda, ka nelegālās imigrācijas radīto problēmu galvenais iemesls ir izplatītā korupcija. Krievijas migrantu federācijas prezidents Muhameds Madžumders norāda uz faktu, ka iebraucējiem par uzturēšanās dokumentiem jāmaksā pārmērīgas summas policistiem, birokrātiem un starpniekiem. “NVS valstu pilsoņiem par darba atļaujām būtu jāmaksā tikai divi tūkstoši rubļu (nepilni 32 lati), taču tā vietā viņiem patiesībā nākas šķirties no vismaz 20 tūkstošiem rubļu (320 latiem). Mūsu birokrāti izveidojuši tūkstošiem starpnieku firmu. Tas viss ir nelegālais bizness, kas tiek veidots uz migrantu rēķina,” sarunā ar raidsabiedrību “Brīvā Eiropa” sacīja Madžumders. Krievijas cilvēktiesību aktīvisti arī pauduši bažas par apstākļiem, kādos jādzīvo pēdējos reidos aizturētajiem imigrantiem. Proti, vairāk nekā tūkstoš aizturēto cilvēku šobrīd uzturas netālu no Maskavas īpaši izveidotās pagaidu apmetnēs, kur viņi dzīvo teltīs.

Tikmēr Krievijas galvaspilsētas policijas priekšnieks Anatolijs Jakuņins ziņu aģentūrai “RIA Novosti” apstiprināja, ka sāktie reidi pret nelegālajiem imigrantiem turpināsies. Un to mērķis saskaņā ar Jakuņina teikto ir Maskavas “dekriminalizēšana”. Tiesa, daži Krievijas politiskie apskatnieki norāda, ka plašajai nelegālo imigrantu tvarstīšanas kampaņai patiesībā ir cits iemesls.

Tā esot pašreizējā Maskavas mēra Sergeja Sobjaņina taktika, lai iegūtu krievu nacionālistu balsis tieši pēc mēneša – 8. septembrī – gaidāmajās mēra vēlēšanās.

Bijušais Krievijas policists Aleksejs Dimovskis, kurš 2009. gadā ieguva publicitāti, internetā ievietojot Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam adresētu lūgumu izskaust tiesībsargājošajās iestādēs izplatīto korupciju, sarunā ar radio “Brīvā Eiropa” norādīja, ka Krievijā tirgi policistiem ir milzīgas peļņas avots. “Viņi izmanto savu varu pār tirgotājiem, lai izspiestu kukuļus,” skaidroja Dimovskis. “Agrāk Novorosijskas pilsētā bija četri tirgi. Tajos uz katra stūra stāvēja pa policistam, kuri, kā atceros, savāca kukuļus no tirgotājiem. Kukuļi bija ne tikai nauda, bet arī augļi, dārzeņi, kartupeļi.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+