×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
13. aprīlis, 2014
Drukāt

Krievija: Ukraina sākusi karu “pret pašas tautu” (8)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievija svētdien, 13.aprīlī, paziņojusi, ka Ukraina esot sākusi “karu pret pašas tautu”, un nosodījusi Kijevas lēmumu iesaistīt armiju pretterorisma operācijā, kuras uzdevums ir likvidēt bruņotās grupas, kas Ukrainas austrumos sagrābušas administratīvās ēkas.

“Mēs pieprasām (..), lai tie, kas gāza leģitīmo Ukrainas prezidentu, apturētu kara vešanu pret pašu tautu,” teikts Krievijas Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā. “Īpašu sašutumu” Maskavai izsaucis Ukrainas lēmums prokrievisko bandu neitralizēšanā iesaistīt armiju.

Tikmēr Ukraina paziņojusi, ka Krievija sākusi karu pret Ukrainu, atbalstot nemierniekus, kas Ukrainas austrumu daļā ieņēmuši vairākas stratēģiski nozīmīgas ēkas.

“Karā, ko Krievija sākusi pret Ukrainu, izlietas asinis,” svētdienas vakarā paziņoja Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs.

Vienlaikus Maskava pieprasījusi steidzami sasaukt ANO Drošības padomes sēdi, kā arī mudinājusi Ukrainas krīzi izskatīt Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā (EDSO).

“Situācijas attīstība Ukrainas dienvidaustrumos ir ārkārtīgi bīstama,” teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā, piebilstot, ka tā pieprasījusi krīzes situācijas steidzamu izskatīšanu abās starptautiskajās organizācijās.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Krievija sakusi jaunu karu pret Ukrainu un ko dara Eiropas Savieniba? Skatas un lolojas ar jaunam
  sankcijam!

 2. Nevis Ukraina sākusi karu pret tautu , bet krievu fašisti pieteikuši karu visai brīvajai pasaulei .

 3. ZAOKEANSKIE UBLUDKI Atbildēt

  США признали, что глава ЦРУ посещал Киев

  • Tev , krievnacistam , protams nepielec , ka Ukraina vēl joprojām ir brīva zeme , un to var apmeklēt ikviens , kurš nav tās ienaidnieks . Kā tavējie , piemēram .

 4. Dievs, sodi Krieviju! Atbildēt

  Vaņkām pašiem savā pūstošā imperijā nav ko darīt, ka viņi savus purnus bāž kaimiņzemēs?

 5. kadirovieshi laipo putinu.

 6. Krievija cita acī skabargu saskata, bet savā baļķi nevēlas redzēt.
  Čečenijas neatkarības kustības rezultātā 1990. gada 26.novembrī Čečenijas-Ingušijas Autononomās Sociālistikās republikas Augstākā padome pieņēma Čečenijas-Ingušijas neatkarības deklarāciju un to bija plānots parakstīt 1991. gada 22.augustā, taču 1991.gada 21.augustā sākās Padomju savienības pučs. Pēc augusta puča un Padomju savienības sadalīšanās, Čečenijas nacionālais kongress Džohara Dudajeva vadībā sāka neatkarīgas valsts veidošanu. Krievijas federācija Borisa Jeļcina vadībā neatzina Čečenijas-Ingušijas neatkarību, jo tai neesot tiesību izstāties no KPFSR, jo citas KPFSR kā Tatarstāna arī vēlētos izstāties, treškārt caur Čečeniju iet maģistrālie gāzes un naftas vadi. Turpmākos gadu desmitos Krievija ar militāru spēku centās kontrolēt Čečenijas teritoriju. Pirmajā Čečenijas karā vien Krievija zaudēja 1997 tankus (vairāk nekā cīņās par Berlīni 1945.gadā). 1996.gadā Krievija nogalināja Džoharu Dudajevu. Aizbildinoties ar Čečenijas teroristisko darbību, kura nav pierādīta, Krievija uzsāka otro nežēlīgo Čečenijas pakļaušanas karu, kurš beidzās 2009.gadā, kad tika nostiprināts promaskavisks režīms. (avots: wikipedia).
  Tad jājautā – vai Čečenija-Ingušija nav tautas Krievijas pakļautībā, par kuru neatkarības neatzīšanu, iznīcināšanu un pakļaušanu Krievijai jāzuņemas atbildība. Vai Krievija sakot, ka „Ukraina uzsākusi karu pret pašas tautu” domā tikai tos separātskos krievus, kuri apstulbināti ar Krievijas propogandas mašīnu vēlas pievienoties Krievijai?

 7. Tauta, kas pieprasa pievienot savas apdzīvotās teritorijas citai valstij, nav “pašu tauta”. Tie ir valsts ienaidnieki.

Draugiem Facebook Twitter Google+