×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. septembris, 2016
Drukāt

Krievija Ukrainas robežas tuvumā sāk plašas militārās mācības

Ilustratīvs attēls. Foto AFP/Scanpix/LETAIlustratīvs attēls. Foto AFP/Scanpix/LETA

Krievijas karavīri

Krievija pirmdien sāka plašas militārās mācības Ukrainas austrumu robežas tuvumā un anektētajā Krimas pussalā. Šīs ir jaunākās mācības, kuras, visticamāk, izpelnīsies Ukrainas un Rietumu nosodījumu.

Krievijas Aizsardzības ministrija pirmdien paziņoja, ka mācībās “Kaukāzs-2016” tās Dienvidu militārajā apgabalā, ko veido Krievijas nemierīgais Ziemeļkaukāza reģions un anektētā Ukrainas Krimas pussala, piedalās 12,5 tūkstoši karavīru.

Mācībās piedalās arī Krievijas Jūras spēki Melnajā un Kaspijas jūrā, informēja ministrijā, norādot, ka mācībās tiek izmantotas arī lidmašīnas un bruņojums.

Mācībās, kas turpināsies līdz sestdienai, tiks pārbaudīta armijas spēja “plānot, sagatavot un izpildīt militārās darbības,” teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Krievija pagājušajā mēnesī īstenoja plašas negaidītas mācības, militārajos apgabalos, kas robežojas ar Ukrainu un Baltijas valstīm, karavīriem nosakot pilnu kaujas gatavību.

Ukrainas un Krievijas attiecību saspīlējums vasarā saasinājās pēc tam, kad Krievija apsūdzēja Ukrainu par mēģinājumu rīkot bruņotu iebrukumu Krimā.

Krievija pēdējā laikā ir pastiprinājusi savas militārās spējas Krimā, pagājušajā mēnesī nogādājot pussalā savas modernākās pretgaisa aizsardzības sistēmas “S-400”.

Ukraina un tās sabiedrotie Rietumos ir iesaistījušies asā konfrontācijā ar Krieviju, kopš 2014.gada martā tā anektēja stratēģiski nozīmīgo Krimas reģionu.

Ukraina un Rietumvalstis arī apsūdz Krieviju par karavīru un bruņojuma nosūtīšanu uz Ukrainas austrumu reģioniem, lai saasinātu separātistu konfliktu, kurā kopš 2014.gada aprīļa gājuši bojā nepilni 10 tūkstoši cilvēku.

ASV vadītā NATO ir solījusi pastiprināt karavīru klātbūtni Austrumeiropā, reaģējot uz Polijas un Baltijas valstu bažām par Krievijas ekspansijas centieniem.

Krievija tādu lēmumu ir nosodījusi, apsūdzot NATO par vēršanos pret “neesošu draudu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+