×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Krievija un Baltkrievija veiks novērošanas lidojumus virs Latvijas (9)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Ilustratīvs foto

No 19.septembra līdz 21.septembrim atbilstoši Atvērto debesu līgumam Krievijas un Baltkrievijas speciālisti, piedaloties Latvijas bruņoto spēku pārstāvjiem, ar lidmašīnu “An-30B” veiks novērošanas lidojumus virs Latvijas.

Pēc tam Krievijas un Baltkrievijas pārstāvji dosies uz Lietuvu, lai veiktu novērošanas lidojumus šajā valstī, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

1992.gadā parakstītais Atvērto debesu līgums stājās spēkā 2002.gadā un ietver 34 dalībvalstis Eiroatlantiskajā un Eirāzijas telpā.

Līgums paredz iespēju veikt novērošanas un fotografēšanas lidojumus virs tā dalībvalstu teritorijām, lai iegūtu informāciju par to bruņotajiem spēkiem, militārajiem objektiem un aktivitātēm. Tas ir viens no veiksmīgākajiem starptautiskajiem bruņojuma kontroles instrumentiem, kas vērsts uz savstarpējās atvērtības un uzticēšanās veicināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Japrasa valdibai, vai lidojumi Latvijai pari krievu un baltkrievu zemei ari ir liguma? Ta ka latviesiem nav piemerotas lidmasinas, vai parlidosanu veiks NATO gaisa speki? Ipasi interese Pleskava un bijusa Prusija, jeb “Kaliningrada”.

  2. nelaimīgais trollis!

  3. Ziniet – ja šādi pārlidojumi novērš 3.p.k. izcelšanos iespēju – tad lai lidinās.

  4. jo tālāk, jo trakāk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KAD LATVIJA VEIKS KONTROLES LIDOJUMUS VIRS KRIEVIJAS??? Nav lidmašīnu? Toties mūsu partneriem tās ir!!!

  5. kaut kāds vājprāts! Atbildēt

    3 dienas? Kas te ko krieviem novērot??? Mēs taču viņiem esam ienaidnieks nr 1!?? Un arī uz Lietuvu?? Igaunija laikam bijusi gudrāka! Priekš kam viņiem ziņas par mūsu bruņotajiem spēkiem, militārajiem objektiem un dažādām aktivitātēm???????????????? KURŠ TO ATVĒRTO DEBESU LĪGUMU PARAKSTĪJA??????????????????????????????Par KĀDU UZTICĒŠANOS krieviem iet runa????????????

  6. Arvien trakāk. Trīs dienas? Atbildēt

    Arvien trakāk. Trīs dienas?

Draugiem Facebook Twitter Google+