Pasaulē
Eiropa

Krievija uz diplomātu izraidīšanu no ES un ASV draud ar pretsoļiem0

Kremlis pirmdien solīja spert atbildes soļus, ja Eiropas Savienības (ES) valstis uz ASV īstenos savus draudus un saistībā ar uzbrukumu Lielbritānijā bijušam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam izraidīs Krievijas diplomātus.

“Katrā šādā gadījumā darbosies savstarpīguma princips,” sacīja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

ES un ASV ir vienisprātis, ka uzbrukumu Skripaļam Lielbritānijā, visticamāk, sarīkojusi Krievijas valsts.

Lielbritānija jau izraidījusi 23 Krievija diplomātus, bet Krievija atbildējusi ar šāda pat britu diplomātu skaita izraidīšanu.

Vairākas ES valstis, arī Vācija un Francija, jau apliecinājušas, ka apsver soda pasākumus pret Krieviju. Par apņemšanos izraidīt vienu vai vairākus Krievijas diplomātus paziņojusi arī Latvija.

Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Solsberi, Anglijas dienvidrietumos, tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Abi joprojām atrodas slimnīcā kritiskā stāvoklī.

Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu “Novičok”.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons parlamentā skaidroja, ka Krievija uzbrukumu sarīkojusi, lai iebiedētu potenciālos pārbēdzējus, kā arī mobilizētu elektorātu pirms prezidenta vēlēšanām.

LA.lv