×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

Krievija uz pusgadu pagarina ukraiņu lidotājas Savčenko apcietinājumu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Maskavas atbalstīto kaujinieku nolaupītajai Ukrainas kara pilotei Nadeždai Savčenko Krievijas tiesa var piespriest 23 gadu cietumsodu.

Krievijas Rostovas apgabala Doņeckas pilsētas tiesa uz sešiem mēnešiem pagarinājusi ukraiņu lidotājas Nadeždas Savčenko apcietinājuma termiņu, otrdien ziņo aģentūra “Interfaks”.

Sākotnējā noklausīšanās procesā Savčenko lietā tiesa apmierināja prokuratūras lūgumu pagarināt Savčenko apcietinājuma termiņu. Aizstāvība lūdza Savčenko atbrīvot.

“Aizstāvība atsaucas uz Savčenko kā Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas delegācijas locekles statusu, kas paredz imunitāti pret apcietinājuma termiņa pagarināšanu,” savā “twitter.com” kontā rakstījis Savčenko advokāts Marks Feigins. Viņš piebilda, ka šobrīd uzstāj, lai Savčenko lietu izskatītu tiesas kolēģija.

Šo prasību tiesa apmierināja, un lietu skatīs kolēģija trīs tiesnešu sastāvā.

Tikmēr otrs apsūdzētās advokāts Iļja Novikovs brīdinājis, ka “jebkurš tiesnesis vai izmeklētājs, kas pielicis roku [Eiropas Padomes] Parlamentārās asamblejas delegātes aizturēšanā, kļūst par krimināltiesiskās vajāšanas likumīgu mērķi”.

Vienlaikus tiesa nolēma, ka Savčenko lietas izskatīšanu pēc būtības tā uzsāks 22.septembrī.

Kā ziņots, Savčenko atrodas ieslodzījumā Krievijā kopš 2014.gada jūlija.

Sākumā viņa tika apsūdzēta līdzdalībā divu Krievijas žurnālistu nāvē Ukrainas Luhanskas reģionā. Vēlāk apsūdzība tika pārkvalificēta uz smagāku – Savčenko tika tieši apsūdzēta žurnālistu nogalināšanā.

Savčenko savu vainu noliedz, un decembra beigās viņas advokāti iepazīstināja ar dokumentiem, kas liecina, ka brīdī, kad žurnālisti iekļuva mīnmetēju ugunī, Savčenko jau atradās promaskavisko kaujinieku gūstā, kas viņu vēlāk aizveda uz Krieviju.

Gan Ukraina, gan rietumvalstis aicinājušas Maskavu Savčenko atbrīvot, taču Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka viņš nevarot iejaukties tiesas darbā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+