Pasaulē

Krievija uz pusi samazinājusi militāro lidmašīnu skaitu Sīrijas aviobāzē 16

Foto – Krievijas Aizsardzības ministrija

Krievija uz pusi samazinājusi militāro lidmašīnu skaitu Hmeimimas aviobāzē Sīrijā, trešdien paziņojušas Krievijas amatpersonas.

Komandieris Sergejs Rudskojs drošības jautājumiem veltītā konferencē Maskavā paziņoja, ka zināma stabilitāte Sīrijas konfliktā ļāvusi Krievijai izvest gandrīz pusi no gaisa spēku grupas, kas bāzējās Hmeimimas aviobāzē.

No pagājušā gada novembra līdz janvārim, kad Krievija nosūtīja uz Sīriju savu vienīgo lidmašīnas bāzes kuģi, militāro lidmašīnu skaits Hmeimimas aviobāzē nepārsniedza 35, atklāja Rudskojs.

Viņš paziņoja, ka neskatoties uz to, ka Krievijai ir daudz mazāk lidmašīnu nekā ASV vadītajai koalīcijai, tā veikusi trīs reizes vairāk izlidojumu – vairāk nekā 23 000 – un izdarījusi gandrīz četras reizes vairāk gaisa uzbrukumu – aptuveni 77 000.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu tajā pašā preses konferencē paziņoja, ka Krievijas gaisa spēki turpina atbalstīt Sīrijas spēkus, uzbrūkot teroristu grupējumiem “Islāma valsts” un “Al Nusra”.

Ministrs brīdināja, ka ASV raķešu uzbrukumi Sīrijai apdraud Krievijas militārpersonu dzīvību un tas spiedis Krieviju veikt papildu pasākumus, lai nodrošinātu savu militārpersonu drošību.

LA.lv