Mobilā versija
+3.9°C
Eleonora, Ariadne
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
12. decembris, 2014
Drukāt

Krievijā uzsāks maizes cenu pārbaudes

Foto-LetaFoto-Leta

Krievijā tiks uzsāktas maizes cenu pārbaudes, reaģējot uz mediju ziņām, ka maizes ražotāji plāno pacelt cenas par 10% inflācijas un Rietumvalstu noteikto sankciju apstākļos.

“Ņemot vērā [maizes] tirgus reģionālo raksturu, Federālais pretmonopolu dienests ir uzdevis saviem vietējiem birojiem veikt cenu pārbaudes,” Krievijas ziņu aģentūrai ITAR-TASS pavēstīja šī dienesta Ķīmiskās rūpniecības un agrorūpnieciskā kompleksa kontroles departamenta vadītāja Anna Miročiņenko.

Viņa piebilda, ka pārbaudēm tiks pakļautas 500 maizes fabrikas un 50 dzirnavas deviņos Krievijas reģionos.

Krievijas laikraksts “Kommersant”, balstoties uz izplatītāju apgalvojumiem, ceturtdien bija ziņojis, ka maizes cenas tuvākajās nedēļās var pieaugt par 10%, neraugoties uz Krievijas šīgada labo ražu, kas ļāva novākt 100 miljonus tonnu graudu.

Maizes ražotāji attaisnoja gaidāmo cenu kāpumu, minot izdevumu palielināšanos par importētām izejvielām, iesaiņošanu un pārvadāšanu.

Krievijā ir pieaugusi inflācija rubļa vērtības krišanās un Rietumvalstu pārtikas importa embargo dēļ, tomēr varas iestādes sola vērsties pret cenu paaugstināšanu.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins nesen izteicās pret benzīna cenu paaugstināšanu uzpildes stacijās, kas notikusi laikā, kad jēlnaftas cena krītas. Putins aicināja Federālo pretmonopolu dienestu izmeklēt benzīna sadārdzināšanos.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+