×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. jūlijs, 2015
Drukāt

Krievija varētu aizliegt ziedu ievešanu no vairākām Eiropas valstīm, tostarp Latvijas (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Krievijas veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” varētu aizliegt ziedu un  citas augu produkcijas ievešanu no Latvijas, Lietuvas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Slovākijas un Vācijas saistībā ar to, ka šo valstu fitosanitārie dienesti sertificē ziedus, kas audzēti Nīderlandē, bet neatbilst piegāžu Krievijai drošuma prasībām.

Anonīms avots “Rosseļhoznadzor” sestdien paziņoja, ka dienests ir izanalizējis pārkāpums ziedu no Nīderlandes piegādēs. Šogad dienests ir atklājis 606 gadījumus ar karantīnā ievietojamiem objektiem. Puse no tiem ir saistīta ar ziediem, kas audzēti Nīderlandē.

Caur Nīderlandi tiek piegādāti ziedi arī no citām valstīm, tostarp no Latīņamerikas.

“Tomēr, cik mums zināms, holandiešu puse jau praktiski ir pārtraukusi sertificēt savus ziedus, jo šajā valstī ir maz zonu, kurā nav karantīnas objektu,” atklāja anonīmais avots.

Tādus ziedus sertificē Polija, Vācija, Čehija, Slovākija, Itālija, Lietuva un Latvija.

Ziņu aģentūras “Interfax” avots stāstīja, ka “Rosseļhoznadzor” gatavojas nākamnedēļ šo valstu atbildīgajām institūcijām nosūtīt vēstuli, kurā informēs par to, ka tiks noteikts ziedu un visas citas augu produkcijas, tostarp stādu, piegāžu aizliegums, ja tās turpinās sertificēt ziedus un citu augu produkciju no Nīderlandes. Iemesls tādai rīcībai ir tas, ka šo valstu fitosanitārie dienesti, izniedzot sertifikātus, nenodorošina eksportējamās produkcijas drošumu.

“Ja viņi tajā neieklausīsies, “Rosseļhoznadzor” būs pietiekams pamats, lai noteiktu aizliegumu, turklāt tas darbosies arī tādā gadījumā, ja tiks atcelts lauksaimniecības produkcijas embargo,” klāstīja anonīmais avots no Krievijas atbildīgā dienesta.

Viņš piebilda, ka Nīderlandē audzētu ziedu piegādēs galvenie pārkāpumi bija Kalifornijas ziedu tripša, krizantēmu baltās rūsas un kokvilnas baltblusiņas klātbūtne.

Iepriekš Krievijas vicepremjers Arkādijs Dvorkovičs paziņoja, ka lēmums par ziedu importa no Nīderlandes aizliegumu pagaidām nav pieņemts. “Runājot par ziedu jautājumu, tāds ierosinājums izskanēja, bet nekādi principiāli, tostarp politiski, lēmumi par šo jautājumu nav pieņemti,” viņš teica.

Dvorkovičs sacīja, ka Krievijas valdība turpina pētīt visus saņemtos dokumentus un izvērtēt apstākļus.

“Rosseļhoznadzor” vadītājs Sergejs Dankverts iepriekš paziņoja, ka dienests varētu aizliegt ziedu piegādes no Nīderlandes saistībā ar karantīnas objektu atklāšanu ziedos.

Par tādu iespējamību, kas tika vērtēta kā augsta, izskanēja šonedēļ pēc tam, kad Krievijas un Nīderlandes attiecības pasliktinājās pēc tam, kad pērnā gada 17.jūlijā virs kara plosītās Austrumukrainas tika notriekta aviosabiedrības “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīna “Boeing 777”, kā rezultātā bojā aizgāja 198 cilvēki, vairums no tiem bija Nīderlandes pilsoņi.

Piecas valstis – Austrālija, Beļģija, Malaizija, Nīderlande un Ukraina – ir vērsušās pie ANO Drošības padomes ar lūgumu izveidot starptautisku krimināltiesu to personu saukšanai pie atbildības, kas ir vainīgas ar šo incidentu saistītu noziegumu izdarīšanā.

Nīderlande ir pasaulē lielākā ziedu eksportētāja, katru gadu izaudzējot 10 miljardus tulpju sīpolu, kas ir 70% no visas pasaules produkcijas apmēra.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Krievam pie majas aug natres un nezales , nevis pukes!

  2. Galvenais, ka no Holandes ievest neaizliedza 😀

  3. Tad jau vosmoje marta bez tjuļpaniem…

Draugiem Facebook Twitter Google+