×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Krievija varētu apturēt ogļu kravu tranzītu caur Rīgas ostu, liecina neoficiāla informācija (7)

Foto-Inga PavlovičaFoto-Inga Pavloviča

Ilustratīvs foto

Vakar pēcpusdienā ir saņemta neoficiāla informācija, ka Krievija varētu pārtraukt ogļu kravu tranzītu caur Rīgas ostu, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs, galvaspilsētas vicemērs Andris Ameriks (GKR).

Viņš atzina, ka gadījumā, ja šī informācija apstiprināsies, tas ļoti negatīvi ietekmēs Rīgas ostas darbu un Latvijas ekonomiku kopumā, jo Krievijas ogļu kravas veido vairāk nekā trešdaļu no visām Rīgas ostā apkalpotajām kravām.

Pēc Amerika aplēsēm, ja Krievija pārtrauktu ogļu kravu tranzītu caur Rīgas ostu, Latvijas ekonomika gadā zaudētu 130-140 miljonus eiro.

Rīgas brīvostas vadītājs uzsvēra, ka sīkākus skaidrojumus par iespējamo ogļu kravu tranzīta apturēšanu caur Rīgas ostu Krievijas puse pagaidām nesniedz.

“Šobrīd tā ir neoficiāla informācija, un es domāju, ka tālākie jautājumi būtu jāuzdod arī “Latvijas Dzelzceļam” par to, kāda ir šī argumentācija. [..] Es ceru, ka varbūt šī informācija neapstiprināsies, bet parasti pēc neoficiālas informācijas jau seko nākamie soļi,” izteicās Ameriks.

Viņš norādīja, ka saņemtās ziņas pagaidām attiecas tikai uz Rīgas ostu, bet ne citām Latvijas ostām.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Mēs esam lieli, mēs esam vareni! Kas mums tādi pārsimt miljoni gadā zaudējumu! Zaudēt mums nav jāmācās, zaudēt mēs esam pieraduši un protam to darīt ar baudu!

 2. Lai tie .. piesārņo paši savu teritoriju ar netīrām kravām.

 3. Sarunas par kravu pārtraukšanu caur Latvijas ostām – “pupu mizas”. Krievijā pašlaik kapitāls naudas bads, rubļa kurss krītās katru dienu. Krievija centīsies pārdot visu kas iespējams, un ātrāk.

 4. Krievija savu saimnieciibu lieto kaa ieroci. Jau Ulmanjlaikos Pad. Sav. Pasuutijaa lielaa daudzumaa preces Latvijaa un tad pasuutijumu peekshnji paartrauca, la Latvijaa rastos bezdarbs un straadnieki buutu neapmierinaati. Es domaaju, Latvijai ir jaatraisa saites ar Krievu saimnieciibu!

  • Pārtraukt attiecības var tikai tuvredzīgi un par savu tautu nedomājoši politiķi. Amerikai mēs esam kā spēļu kārts cīņā par ietekmi. Ja nebūsim pietiekami tālredzīgi, mūs samals lielajās dzirnavās.

   • Mūsu sabiedrotā, Amērika, mūs nekad nav “samalusi”, bet tumsonīgā impērija mums kaimiņos — atkārtoti.

  • Tā tam noteikti jābūt. Ar Krieviju var sadarboties tikai tad, kad tā skaidri zinās, ka ir ieinteresēta sadarbībā vairāk par mums. Mums jāstiprina saites ar ES. Lai ES būtu ieinteresēta mūsos, tad arī krievs uzvedīsies pienācīgi. Bet mūsu bāleliņi bezgalīgi bļaustās par kautkādas neatkarības zaudēšanu. Taisni otrādi jācenšās pēc iespējas stingrāk sasaistīt mūsu ekonomiku ar ES. Bet kā zināms, lai īstenotu savus mērķus, krievs uzpērk negodīgus valsts vīrus, un ne tikai mūsejos. Domāju, ka šis “brīdinājums” kaut kādā veidā ir saistīts ar tā Magoņa aizturēšanu. Iespējams, ka tajā ieinteresētas ietekmīgas Krievijas ierindas, proti, – bijusi viena no ietekmes svirām. Politikā, parasti, par īstajiem cēloņiem klusē – tautas priekšā runa par pekstiņiem. Tieši tāpēc, ka Kremlis izmanto ekonomiku, kā instrumentu politiskās ietekmes iegūšanai, šajās attiecībās Latvijas intereses nekad nebūs ievērotas.

Draugiem Facebook Twitter Google+