×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2014
Drukāt

Krievija varētu Volgogradu atkal pārdēvēt par Staļingradu (7)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pozitīvi novērtējis ideju, ka Volgogradas pilsēta atkal varētu tikt pārdēvēta par Staļingradu, norādot, ka šajā jautājumā jāsarīko vietēja mēroga referendums.

“Saskaņā ar mūsu likumiem, tā ir federācijas subjekta un pašvaldības darīšana,” paziņoja Putins, atbildot uz Otrā pasaules kara veterānu jautājumiem. “Šajā gadījumā iedzīvotājiem ir jāsarīko referendums, jāizlemj. Kā iedzīvotāji teiks, tā arī būs.”

Pilsēta, kas 1589.gadā Volgas lejtecē tika dibināta kā Caricina, asiņainā padomju tirāna vārdu ieguva 1925.gadā. 1961.gadā, pēc tam, kad toreizējais PSRS līderis Ņikita Hruščovs bija publiski nosodījis Staļina vadībā organizētās masu slepkavības un citus režīma noziegumus, tā tika pie sava pašreizējā – Volgogradas – vārda.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vācijai arī vajedzētu Berlīni pārdēvēt par Hitlergradu … par godu 1945 gada cīņām ! Par oficiālu Krievijas propogandas elementu ir kļuvusi Vēsture tiek modināts Neokomunisms !

  2. Jaunākais prikols Kremļa propagandistu izpildījumā skan tā: Staļins neesot bijis asiņains diktators. Nekādus 40 milj. neesot nogalinājis, pat ne 4 miljonus, un pat ne miljonu. Tikai 700 tūkstošus esot komunisti nobeiguši. Un viss. Kur te miljoni redzami? Nekur. Žīdu – angļu – amerikāņu un eiroļiberastu propaganda. Nieka 700 tūkstoši. Tas tak ir nieks. Smieklīgi pat pieminēt. Un viss.Staļins ir uzreiz kļuvis balts kā jēriņš, bet komunistu represijas pārvērtušās par zaļumballi. A krievu elektorāts tik groza galvas un laimīgi māj: re kāds labs Staļins bijis, tikai nieka 700 tūkstošus nobeidzis, smieklīgi, kas tad tas ir….nieki vien.

  3. lai pasaule saprot.

    • Tā „pasaule” jau arī saprastu, ja vien to pārstāvētu nacionāli vadoņi, bet ne tik savtīgi kapitālisti; kā piemēram – franču „mistrāl” tirgoņi vai vācu „šrēderi”.

  4. Lai nebūtu vēlreiz jāpārdēvē,labāk par Putingradu.

  5. Tas ir nekrietni... Atbildēt

    … rīkot referendumu un tērēt valsts naudu Staļina vārda augšāmcelšanai??? Normālāk būtu izmaksāt pabalstus to karavīru ģimenēm, kuras zaudējušas apgādnieku Krievijas nelietīgajā karā pret Ukrainu. Bet Putinam,kurš pieradis apgrozīt miljonus, acīmredzot, tādas lietas nesaprast…

Draugiem Facebook Twitter Google+