×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2016
Drukāt

Krievijā veido pusaudžu militāro organizāciju (9)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Krievijā 1.septembrī darbību sāks pusaudžu militāri patriotiskā kustība “Junarmija” (“Jaunarmija”), otrdien paziņoja aizsardzības ministra vietnieks Nikolajs Pankovs.

“Kustībai “Junarmija” pilnā apjomā ir jāstartē šā gada 1.septembrī,” Krievijas organizācijas komitejas “Pobeda” sēdē sacīja amatpersona.

Jau šobrīd ir izstrādāti kustības dalībnieku formas tērpu paraugi un atribūtika, kā arī kalendārais darba plāns vienam gadam, viņš sacīja.

“Veterāni un karavīri mācīs pusaudžiem šaut, sniegt medicīnisko palīdzību, orientēties pēc kartēm,” laikrakstam “Komsomoļskaja pravda” par jaunās kustības mērķiem skaidroja organizācijas DOSAAF pārstāvis Vladislvs Bevza.

Kustības “Junarmija” statūtu projektā ierosināts dažos Krievijas reģionos zēnus jau no bērnības reģistrēt armijas daļās.

Tos, kuri vēl nav sasnieguši 18 gadu slieksni, stihisku nelaimju apstākļos var iesaistīt cietušo glābšanā un ēku aizsargāšanā no marodieriem.

Kauju laikā pusaudžus ierosināts izmantot aizmugures dienestu darbā, bet labāk sagatavotos – izlūkošanā, kā arī diversiju rīkošanā, vēsta laikraksts.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien paziņoja par Nacionālā gvardes izveidošanu uz Iekšlietu ministrijas Iekšējā karaspēka bāzes.

Kremlis cenšas nostiprināt drošības struktūras, bažījoties, ka smagā ekonomiskā krīze var izraisīt nemierus, skaidro eksperti.

“Ekonomiskā krīze turpinās un var izraisīt sociālo krīzi,” norādīja Maskavas domnīcas “Politisko ekspertu grupa” vadītājs Konstantīns Kalačevs. “Tas nozīmē, ka drošības struktūras ir jānostiprina un jāgatavojas visļaunākajam.”

Putins vēl februārī brīdināja, ka drošības struktūrām ir jāsaglabā modrība, jo “ārvalstu ienaidnieki” cenšas izjaukt septembrī gaidāmās Krievijas parlamenta vēlēšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Mums tak ar tāda ir – saucas – jaunsargi. par ko skandāls? Atkal lūram pāri sētai tikai uz Krieviju? Sāk jau apnikt šitā propaganda.

  2. Lai kā tas nebūtu,bet viņiem tomēr ir vēlme .mērķi un motivācija…..mums tādas lietas jādara pret pašu gribu un piespiedu kārtā,jo zaudēta ticība valstij un interese par to….

  3. vajadzīga lielgabalu gaļa,nau kas karo Donbasā.

    • Чо, не скачется больше?! У вас то «добровольцы» заканчиваются чего то. Желающих помирать в АТО всё меньше и меньше.

  4. Viss notiek!Drīz pie Eiropas Savienības robežām būs milzīga Ziemeļkoreja.

  5. Kā kādreiz Vācijā-Hitlerjugend , bet tagad Krievijā – Putinjugend !

  6. Putinjugent?

  7. Krieviem arī būs jaunsargi!

  8. Ja Vācijā bija hitlerjugend, tad Krievijā būtu jāsauc par putinjunostj!

Draugiem Facebook Twitter Google+