×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. jūlijs, 2013
Drukāt

Krievija veidos militārās vienības “vēstures falsifikācijas” apkarošanai

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas Aizsardzības ministrija plāno izveidot īpašas militārās vienības, kurām tiks dots uzdevums cīnīties pret “vēstures falsifikāciju”, informē Krievijas ziņu aģentūra “RIA Novosti”.

Krievijas Aizsardzības ministra vietnieks Nikolajs Paņkovs valsts medijiem pastāstījis, ka šīs vienības darbosies tādās jomās kā socioloģija, psiholoģija un vēsture. “Viena no vienībām būs piesaistīta Aizsardzības ministrijas centrālajam arhīvam, un tā pētīs vēstures falsifikācijas aspektus, kas kļūst izplatīti Krievijā un ārvalstīs,” stāstīja Paņkovs. Viņš arī piebilda, ka vienības pētnieciskais darbs būs koncentrēts uz Otro pasaules karu un ka šiem karavīriem būs pieeja slepenajai informācijai. Līdz gada beigām plānots izveidot četras šādas militārās vienības.

Arī agrāk Krievija izcēlusies ar līdzīgām aktivitātēm. 2009. gadā Kremlis izveidoja īpašu komisiju, kuras uzdevums bija apkarot vēstures falsifikāciju. Tiesa, nesasniegusi nekādus acīmredzamus rezultātus, komisija pērn tika likvidēta. Taču pēdējā laikā, kā atzīmē ziņu aģentūra “RIA Novosti”, Krievijas amatpersonas ar jaunu entuziasmu pieķērušās vēsturei. Jūnijā Krievijas likumdevēju grupa iesniedza parlamenta apakšpalātā jeb Valsts domē likumprojektu, saskaņā ar kuru par pretlikumīgu tiktu atzīta sarkanās armijas kritika.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+