×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Krievija vēlas radīt ilūziju par Baltijas valstu lielo atkarību no tās (31)

Foto LETAFoto LETA

Krievijas īstenotā propaganda vēlas radīt ilūziju par Baltijas valstu lielo atkarību no kaimiņvalsts, tā Austrumeiropas politikas pētījumu centra (APPC) jaunā rakstu krājuma “Cietoksnis Krievija: politiskā, ekonomiskā un drošības situācija Krievijā pēc Krimas aneksijas un tās ietekme uz Baltijas valstīm” prezentācijā sacīja Lietuvas Militārās akadēmijas lektors Ļuds Zdanavičs.

Viņš skaidroja, ka Baltijas valstis no Krievijas noteiktajām sankcijām īpaši lielus zaudējumus nav cietušas. Neskatoties uz to, ka atsevišķi avoti Baltijas valstīm prognozējuši iekšzemes kopprodukta (IKP) kritumu pat 5% robežās, tas tā arī neesot noticis.

Tāpat Baltijas valstu ostas un uzņēmumi relatīvi labi spējuši pielāgoties pašreizējai situācijai un tikai dažās no ostām piedzīvojuši pārkrauto kravu kritumu. Tomēr Krievijas finanšu ietekme novērojama tieši Latvijā, kas saistīts ar nerezidentu noguldījumiem. Pārējās Baltijas valstīs šie apmēri tomēr esot mazāki, skaidroja Zdanavičs.

Viņš arī norādīja, ka Baltijas valstis spējušas uzturēt stabilus attīstības tempus, kas norādot, ka šo valstu atkarība no Krievijas pastāv, taču minimāli. “Noteikti tas nav tik daudz, kā to vēsta Krievijas propaganda,” viņš piebilda.

LETA jau iepriekš vēstīja, ka Krievijas pretsankcijas un ekonomiskā stāvokļa vispārējā pasliktināšanās negatīvi ietekmējusi noteiktas Latvijas tautsaimniecības nozares. Aprēķini liecina, ka šīs pretsankcijas Latvijas ekonomikai radījušas zaudējumus 0,25% apmērā no IKP, liecina iepriekš publicētais Ārlietu ministrijas dokuments par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) jautājumos.

Neskatoties uz to, ievērojamāku kaitējumu Latvijas ekonomikai radījusi tieši Krievijas ekonomiskā lejupslīde – kopumā 0,6% no IKP -, turklāt kopējais eksports uz Krieviju krities par vairāk nekā 20%, Latvijas kopējais eksports turpinājis pieaugt, tostarp uz ES valstīm, savukārt 20% pieaugums novērots uz trešajām valstīm.

Jaunajā rakstu krājumā tiek apskatīti politiskie un ekonomiskie procesi Krievijā no Krimas aneksijas brīža līdz 2015.gada nogalei. Grāmata ir sadalīta četrās tematiskās daļās: ideoloģija, politika, ekonomika un drošība.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. А знаете, мне даже лестно за такое внимание к своей персоне. Это своего рода оценка моих трудов. Присвоить чужой ник легко. Гораздо труднее присвоить чужие мысли и чужой стиль. У вас не получается.

 2. Krievija dzīvo vienās ilūzijās. Pūķins domā, ka vēl ir 19. gadu simtenis.

  • Это вы живёте иллюзиями. Думаете, что никто не видит и не понимает что вы вор. Увы, это всем видно.

 3. nezinu par leišiem, bet L(PS)R
  no 90.gadiem saimniecību sagrāba
  rašes atvaļinātie militāristi, kuri
  sapiņķerēja ar viltīgiem līgumiem.
  Šprotu kravās, kuras uzrādīja muitošanai
  bundžiņa maksāja 3 santīmi !!!

 4. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Tā nu gluži nav! Lielus zaudējumus cieš ekonomikas zinātņu doktora vadītā firma “Dzintars”, “Lukoil” kravā čemodānu, Rēzeknes elektroinstrumenti un gandrīz visu sašutušo mēru, BBC kino nemīļu, pārvaldītā teritorijā esošās firmas, jo te vietējie biznesmeņi galvenokārt orientējās uz verdziskās pielūgsmes objektu- lielo kaimiņu. Viņi ne pārkārtoja savu ražošanu, ne meklēja sadarbības partnerus uz rietumiem no Pleskavas šosejas. Tagad klājas smagi un tur vainojama Latvijas TV un par nodokļu (ne)maksātāju naudu nopirktā filma! Labi, ka vismaz ļaundaris ir zināms, vieglāk būs cīnīties un, cerēsim, ka gūs drīzu uzvaru.

  • Dzintars zaudējumus cieta arī pirms sankcijām un dēļ neprasmes vadīt uzņēmumu, padomju tehnoloģiju un darbinieku bāzes izmantošanas dēļ. Lukoil kravā čemodānus dēļ krimināllietām par krāpšanos ar nodokļu nomaksu. Rēzeknes elektroinstrumenti gandrīz tā paša iemesla dēļ, kā Dzintars kam klāt vēl nāk padomju kvalitāte – principā varētu gandrīz apgalvot, ka jauns viņu produkts nestrādā.

 5. Krievi laikam domā, ka rūpniecība tas ir šprotes un armatūra, kam pievienotā vērtība ir labi ja pāris procenti. Mēs piemēram pārdodot vienu ierīci Intel korporācijai esam nopelnījuši vairāk, kā Metalurgs kravu armatūras, vai zivju pakotāji konteineru ar šprotēm.

  • Достаточно высоскомерно со стороны бизнесмена типа купи-продай. Вы вот попробуйте ту же рыбку поймать сами или вот дом какой постороить без арматуры.

  • Kā jau teicu krievi neko nesaprot no rūpniecības – mēs izgudrojot un izgatavojot ierīci, ko Intels pats pasaka, ka nevar izgatavot nopelnam vairāk kā zivju pakotāji un metāla kausētāji konteineru. Tev nešķiet, ka nopirkt metāllūžņus viņus pārkausēt stieņos, vai nopirkt zivis un tās salikt bundžās principā ir tavs pieminētais “kupi – prodai” bizness?! Latvija nevar atļauties nodarboties ar tik zema līmeņa biznesu ar tik mazu pievienoto vērtību.

   • Рад за вас. И как вы только в космос не летаете и ракет не строете? Вы же такой изобретатель, круче Билла Гейтса наверное. Куда ж до вас несчастной России, с её космическими полётами, атомной энергетикой, самолётами, параходами, поездами и всем прочим барахлом.

    • Vispār jau Bils Geits nav izgudrotājs vai rūpnieks. Man ar liekas smieklīgi, ka Krievijā kurā ir visi pasaules resursi, cilvēki, kas būvē kosmosa kuģus nesaņem par to algu un krievi, kas ir laimīgi tikuši uz ASV kaunās par to ka ir krievi un sauc sevi par amerikāņiem. Varētu jau tev pastāstīt ko vēl mēs ražojam un izgudrojam, bet esmu parakstījis līgumus par neizpaušanu un nav jau jēgas stāstīt cilvēkam, kurš domā, ka zin visu. Tā jau ir ka zivju pakotāji domā, ka ir gudrākie pasaulē un viņiem neko jaunu nevajag apgūt, bet pasaules gudrākie prāti saprot, ka īstenībā neko nezin un nepārtraukti mācās.

     • Гордыня это всё-таки большой грех. Кто то ловит и обрабатывает рыбу, «упаковывает её в коробочки», кто то строит космические корабли и летает в космос, уважения достойна любая работа, даже самая простая.
      И между тем, НАСА покупает ракетные двигатели у Роскосмоса.

     • savu tautiešu potenciālu iznieko par kapeikām…

  • Starp citu, es pats arī savam patēriņam izaudzēju un noķeru zivis un māju esmu uzbūvējis bez armatūras, ā nē atvainojos 5 metri armatūras man tomēr ir pamatu pēdās un Metalurgs ir nopelnījis 2 centus manas mājas būvniecībā… 😉

 6. Sekodami dinozauram Pūķinam, krievi iet uz bezdibeni.

Draugiem Facebook Twitter Google+