Kultūra
Teātris un kino

Krievijā vēršas plašumā skandāls ap filmu par cara Nikolaja dēku ar balerīnu 16

Ekrānšāviņš no youtube.com

Krievijas Valsts domes Drošības un korupcijas apkarošanas komitejas priekšsēdētāja vietniece Nataļja Poklonska nosūtījusi pieprasījumu ģenerālprokuroram Jurijam Čaikam ar lūgumu pārbaudīt, vai Alekseja Učiteļa filma “Matilde”, kas stāsta par cara Nikolaja II jaunības dēku ar baletdejotāju Matildi Kšesiņsku, neaizvaino ticīgo reliģiozās jūtas, trešdien ziņoja raidsabiedrība BBC.

Tiesa gan, no okupētās Krimas ievēlētā deputāte filmu par nākamā imperatora romānu ar Kšesiņsku, kas vēlāk – jau emigrācijā – apprecējās ar lielkņazu Andreju Romanovu, nemaz nav varējusi redzēt, jo tā uz ekrāniem nonāks tikai martā.

Režisors atzinis, ka filmas galīgais variants vēl pat nav gatavs.

Aprīlī filmas reklāmas video tika ievietots vietnē “YouTube”. Tur to noskatījās mazpazīstamās sabiedriskās organizācijas “Carskij krest” biedri, kas pasūdzējās Poklonskai. Viņa savukārt vērsās prokuratūrā, kur pati vēl nesen strādāja.

Učiteļs intervijā radio “Baltika” šo pieprasījumu nosaucis par “marasmu”, savukārt jurists un bijušais senators Konstantīns Dobriņins solījis režisoru bez atlīdzības aizstāvēt tiesā, ja lieta līdz tai vispār nonāks.

Krievijas pareizticīgo baznīca 2000.gadā Nikolaju II kanonizēja kā mocekli.

LA.lv