×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
18. februāris, 2017
Drukāt

Krievija vīlusies par Pensa pausto attiecībā uz Ukrainas konflikta risinājumu

Foto: Sputnik/Scanpix/LETAFoto: Sputnik/Scanpix/LETA

Krievija ir vīlusies par ASV viceprezidenta Maika Pensa Minskas Drošības konferencē pausto attiecībā uz Krieviju un Ukrainas konfliktu, sestdien paziņoja Krievijas parlamenta augšpalātas – Federācijas padomes – Starptautisko lietu komisijas priekšsēdētājs Konstantīns Kosačevs.

“Vilšanās ir par iespaidu, kādu rada tikko Maika Pensa runā izskanējusī pozīcija, kas liecina, ka par Minskas vienošanos attiecībā uz Ukrainu izpildi atbildīga ir tikai Krievija,” viņš teica žurnālistiem Minhenē.

Penss savā runā cita starpā paziņoja, ka “ir jāpanāk, ka Krievija izpilda Minskas vienošanās, sākot ar situācijas saasinājuma mazināšanu, un ASV turpinās saukt Krieviju pie atbildības, lai gan mēs meklējam kopīgu risinājumu, kura atrašanai, kā jūs zināt, prezidents [Donalds] Tramps tic”. Tādējādi Penss norādīja, ka ASV pieprasīs Krievijai ievērot vienošanās par konflikta noregulējumu Ukrainas austrumos, lai gan Tramps cenšas normalizēt attiecības.

Krievijas parlamenta augšpalātas pārstāvis atklāja, ka Krievija no ASV sagaida konstruktīvāku pozīciju Ukrainas konflikta noregulēšanā.

“Mēs no amerikāņiem šajā ziņā sagaidām dziļāku un konstruktīvāku pozīciju šajā jautājumā,” teica Kosačevs, piebilstot, ka Pensa vērtējums par Ukrainas konflikta risinājumu “nav adekvāts situācijas Ukrainas dienvidaustrumos novērtējums un nesniedz nekādu pievienoto vērtību mierīgam noregulējumam”.

Kosačevs atgādināja, ka Krievijas vērtējumā, efektīvai Minskas vienošanos izpildei Rietumiem ir jāizdara atbilstošs spiediens uz Kijevu.

“Manuprāt, situāciju no tāda sastinguma punkta var izkustināt tikai tad, ja mūsu partneri Rietumos radīs sevī vīrišķību Kijevai uzlikt vismaz tādu pašu atbildību, kādu tie pašlaik uzliek Krievijai, lai gan mēs neesam konfliktā iesaistītā puse,” klāstīja Kosačevs, norādot, ka Ukrainai vajadzētu uzņemties pilnu atbildību par Minskas vienošanos izpildi.

Savukārt komentējot ASV aizsardzības ministra Džeimsa Matisa paziņojumus, ka ASV neplāno ar Krieviju sadarboties militārajā jomā, Kosačevs teica, ka tas liecina, ka ASV jaunajā administrācijā nevalda vienprātība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+