Mobilā versija
+4.1°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
26. janvāris, 2015
Drukāt

Krievijai draud ar izslēgšanu no starpbanku sistēmas “SWIFT” (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēc Krievijas atbalstīto teroristu uzbrukuma Mariupoles pilsētai, kurā dzīvību zaudēja 30 cilvēki, gan ASV, gan Eiropas Savienības amatpersonas izteikušās, ka pret Maskavu varētu vēl vairāk pastiprināt ekonomiskās sankcijas.

ASV prezidents Baraks Obama, kurš šobrīd atrodas vizītē Indijā, sacīja, ka Vašingtona ir gatava “pastiprināt spiedienu” pret Krieviju. Pagaidām gan nav zināms, vai pret Maskavu varētu tikt noteiktas jaunas sankcijas, taču, kā, atsaucoties uz avotiem ASV Valsts departamentā, raksta Krievijas laikraksts “Kommersant”, rietumvalstis izskata iespēju “atslēgt” Krieviju no starptautiskās starpbanku sistēmas “SWIFT”.

Jau iepriekš izskanējušas runas par Krievijas izslēgšanu no “SWIFT” sistēmas, norāda interneta vietne “Bloomberg.com”. Pērnajā augustā ar šādu priekšlikumu klajā nāca Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons, bet septembrī šo ierosināja arī Eiropas Parlamenta deputāti. Taču pagaidām šādi mēri pret Maskavu nav piemēroti.

Pagājušajā nedēļā Šveices pilsētā Davosā notiekošajā Pasaules ekonomikas forumā Krievijas bankas “VTB” pārstāvis Andrejs Kostins izteicās, ka Krievijas izslēgšana no starpbanku sistēmas nozīmēs “ASV un Krievijas attiecību saraušanu”. “Jau nākamajā dienā ASV vēstnieks Maskavā un Krievijas vēstnieks Vašingtonā varēs doties mājās,” sprieda Kostins, piebilstot, ka šī būtu “ļoti bīstama situācija, kurā neviens nebūtu ieinteresēts”. 2012. gada martā ASV un ES regulatori no “SWIFT” sistēmas izslēdza Irānu, kas, pēc Kostina domām, noveda pie “attiecību iesaldēšanas” starp ASV un Irānu.

“SWIFT” ir starptautiskā starpbanku sistēma, kas nodrošina starpbanku maksājumus un informācijas apmaiņu. Raidsabiedrība BBC norāda, ka ik dienu “SWIFT” tīklā, kurā iesaistītas 10 000 finanšu iestādes no 215 valstīm, tiek apstrādāti maksājumi, kuru kopējā vērtība sasniedz sešus triljonus dolāru.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. tagad saprotams ar ko krieviju var bakstīt.

  2. klanīties valstij, kura citas valstis bradā ar kājām un iznīcina svešas valsts tautu BEZ JEBKĀDAS ŽĒLASTĪBAS vārdos NEAPRAKSTĀMA naida kurināti!!!

  3. Ja nevar civilizēti uzvesties Eiropā, tad ceļš uz āzijas stepēm arī banku darbā.

  4. jo ātrāk jo labāk

  5. jatājums putļeram Atbildēt

    To , ka krievija atbalsta un veicina karu Ukrainā nav ”ĻOTI BĪSTAMA SITUĀCIJA ” !?

  6. un kamdēļ neizslēdzASV?

  7. Un kamdēļ neizslēdz Izraēlu? Dubultstandarti.

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+