×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Krievijai atdoti smalki īpašumi vismaz 22 miljonu vērtībā. Vai Latvija palikusi zaudētājos? (9)

Nesen mediji pievērsa uzmanību kādam nekustamajam īpašumam Rīgā, Ezermalas ielā 34, kuru Krievija savulaik saņēmusi no Latvijas diplomātiskās apmaiņas ceļā, – namā Mežaparkā plānots izveidot "skolu krievu diplomātu bērniem". Šis īpašums pašlaik atrodas sliktā tehniskā stāvoklī. Ēku un zemes īpašumu cena ir vērtējama mazāka par vienu miljonu eiro. Foto - Karīna MiezājaNesen mediji pievērsa uzmanību kādam nekustamajam īpašumam Rīgā, Ezermalas ielā 34, kuru Krievija savulaik saņēmusi no Latvijas diplomātiskās apmaiņas ceļā, – namā Mežaparkā plānots izveidot "skolu krievu diplomātu bērniem". Šis īpašums pašlaik atrodas sliktā tehniskā stāvoklī. Ēku un zemes īpašumu cena ir vērtējama mazāka par vienu miljonu eiro. Foto - Karīna Miezāja

Nesen mediji pievērsa uzmanību kādam nekustamajam īpašumam Rīgā, kuru Krievija savulaik saņēmusi no Latvijas diplomātiskās apmaiņas ceļā, – namā Mežaparkā plānots izveidot “skolu krievu diplomātu bērniem”. Taču tas nav vienīgais sarakstā – kaimiņvalsts tikusi pie īpašumiem arī Rīgas centrā, kā arī Jūrmalā – Bulduros un Jaunķemeros. Par Latvijas puses nodotajiem nekustamajiem īpašumiem nomā vai īpašumā Krievijai nekustamā īpašuma ekspertiem šaubu nav – tie ir ļoti labi un dārgi īpašumi, kas atrodas labās vietās. Jautājums ir, ko Latvija ir saņēmusi pretī? Vai iemainītais vēstniecības komplekss un vēstnieka rezidence Maskavā ir samērīgs darījums?

Divi starpvalstu līgumi

Latvijas īpašumu apmaiņu ar Krieviju nosaka divi starpvalstu līgumi – viens no tiem stājies spēkā 2011. gadā, bet otrs – 2013. gadā, taču šie nolīgumi ir ilgstoša apmaiņas procesa rezultāts, kura aizmetņi meklējami jau 90. gados. Latvija Krievijas vēstniecības vajadzībām tās īpašumā nodevusi ēku Rīgā, Pumpura ielā 1 (Antonijas iela 6), ar kopējo platību 3132,1 m² un garāžu 212,7 m² platībā. Šajā ēkā, kas atrodas gandrīz blakus Krievijas vēstniecības namam Antonijas ielā 2, iecerēts dzīvojamais nams Krievijas diplomātiem un viņu ģimenēm.

Tāpat Latvija Krievijai īpašumā nodevusi 2507,5 m² lielu ēku Ezermalas ielā 34, kas gan pašlaik ir sliktā tehniskajā stāvoklī (20. gadsimta sākumā celtajā “Villa Wasa” padomju gados bija par Baltijas kara apgabala klīnika), taču tajā pēc Krievijas puses ieguldījumiem paredzēts atvērt internātskolu Baltijā strādājošo Krievijas diplomātu bērniem. Tāpat Krievijai par simbolisku nomu – vienu eiro gadā – tiks nodots 7315 m² zemesgabals Mežaparkā, Ezermalas ielā, kas atrodas pie ēkas, kur iecerēta internātskola. Mežaparka īpašumu nodošanas process vēl turpinās.

Nomā uz 99 gadiem par vienu eiro Latvija piešķīrusi Krievijas vēstnieka rezidences vajadzībām ēku Jūrmalā, Bulduru prospektā 135 (bijusī Benjamiņu ģimenes rezidence). Ēkas platība – 1060,9 m², rezidencei piegulošā zemesgabala platība – 11 032 m². Dāsnus īpašumus Latvija Krievijai atdevusi arī Jaunķemeros. Nolīgumā starp Latviju un Krieviju par īpašumu apmaiņu Latvijas puse atzinusi, ka sanatorija “Jantarnij bereg” ir Krievijas īpašums. Tā celta padomju laikā un tajā ieguldījumus esot veikusi Krievijas Federatīvā Padomju Sociālistiskā Republika, kuras mantiniece ir Krievija. Latvija Krievijai nomā par vienu eiro gadā uz 49 gadiem nodevusi sanatorijas kompleksa zemi, kuras platība ir ap divdesmit hektāriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. atcelt Dombrovska TUAs ! Atbildēt

  Kāpēc Latvija tiek izpārdota? Valstij no tā nekāda labuma nav.

 2. Tautai savus nodevējus un apzadzējus būtu tiesības uzzināt viņu vārdā-uzvārdā.

 3. Vai tiešām jānosedz visa lapa ar reklāmu?

 4. spricējošais runcis Atbildēt

  Ja ir vēlēšanās iedarboties uz Krieviju,tad šos īpašumus vajag aplikt ar īpašu nekustamā īpašuma nodokli.

 5. Notikusi laba,draudzīgā atmosfērā nokārtota lieta.Lai visiem labi klājās!
  Sveiciens kosmonautikas dienā!

 6. Hehe, kāds bauris nesliktu otjadu būs dabūjis!!;)

 7. Forši,Krievijai veicas ! Letiņi sūkā ķepu un gaida dienu,kad tikt projām no sapņu zemes Latvijas Pribaltikā.

 8. jau vienigais medijs kas vaimanā ir LA. latviešu mentalitāte neliek mieru, vajag tikai sev (eskluzivus īpašumus maskavā) un nedo dies ko pretim dot.

  • Labi,ka vismaz acis atver LA.lv .Tautai nabadzīgajā galā jau neviens nejautā.Runā vai turi muti ,Kungiem kabatas pilnas ,pārējiem -kau guliet uz ielas,kā tas kailais bērniņš uz kāpnēm,kuram visi iet garām nereaģējot.
   Vai tiešām reiz arī par tautas trūcīgāko daļu nekad nepadomās. Trešās šķiras valstiņa ?????????????…
   Viena karote darvas -visu medus mucu sabojā.

Draugiem Facebook Twitter Google+