×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Krievijai ir jāizbeidz destabilizēt Ukraina, uzsver Igaunijas prezidente (2)

Tallinā tikušies Ukrainas prezidents Petro Porošenko un Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida. EPA/LETATallinā tikušies Ukrainas prezidents Petro Porošenko un Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida. EPA/LETA

Ukrainai būtu jābūt tiesībām izlemt savu nākotni, pirmdien Tallinā tiekoties ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, paziņoja Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.

Tikšanās laikā Kaljulaida un Porošenko pārrunāja situāciju Austrumukrainā, attiecības starp Ukrainu un Eiropas Savienību (ES), kā arī reformu īstenošanu Ukrainā, informēja Igaunijas prezidenta kanceleja.

Kaljulaida pēc tikšanās uzsvēra, ka sankcijām pret Krieviju jāpaliek spēkā, līdz tiks pilnībā īstenotas Minskas vienošanās.

“Ukrainas teritoriālā vienotība tiks atjaunota un Krievijai ir jāizbeidz destabilizēt Ukraina,” viņa sacīja.

Izsakoties par Ukrainas un ES attiecībām, Kaljulaida paziņoja, ka Igaunija atbalsta bezvīzu režīma ieviešanu Ukrainas pilsoņiem pēc iespējas drīzāk.

“Mēs vēlamies, lai praktiskā sadarbība starp ES un tās partneriem Austrumeiropā padziļinās, un tas prasa reālus soļus. Austrumu partnerība ir viena no ES prezidentūras prioritātēm,” teica Igaunijas prezidente.

Abu valstu vadītāji arī pārrunāja nepieciešamību turpināt iekšpolitiskās reformas Ukrainā. Pēc Kaljulaidas teiktā, Ukraina šajā jomā ir panākusi progresu, taču tai noteikti ir jāturpina iesāktais darbs.

“Igaunija turpinās atbalstīt Ukrainu valsts reformēšanā. Ukrainai ir nepieciešams mūsu atbalsts, sapratne un palīdzība. Katrai valstij ir tiesības izlemt savu likteni,” sacīja Kaljulaida.

Porošenko pateicās Igaunijai par atbalstu viņa valstij, tostarp par ievainoto karavīru medicīnisko rehabilitāciju.

Pirmdienas vakarā Kaljulaida rīkos oficiālas vakariņas par godu Porošenko.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sankcijām pret Krieviju jāpaliek spēkā, līdz tiks pilnībā īstenotas Minskas vienošanās. Atbildēt

    Krievija grib apiet Minskas vienošanās, baidot ASV ar kodolraķetēm. Lai tas jaunais prezidents nepavelkās uz tipa “kompromisu”. Tikai vienošanās izpildi, Pūķin!

    • Да хрен с солидолом тебе в задницу! Пусть сначала сами начнут выполнять эти соглашения. А Россия не является стороной конфликта, пора уже понять.

Draugiem Facebook Twitter Google+