Russia’s defender Alexander Kutuzov (L) vies with Finland’s forward Olli Jokinen during a preliminary round group B game Russia vs Finland of the IIHF International Ice Hockey World Championship in Minsk on May 11, 2014.   AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV
Russia’s defender Alexander Kutuzov (L) vies with Finland’s forward Olli Jokinen during a preliminary round group B game Russia vs Finland of the IIHF International Ice Hockey World Championship in Minsk on May 11, 2014. AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV
AFP/LETA

Krievijai un Zviedrijai uzvaras dienas centrālajās spēlēs 0

Minskā notiekošā pasaules hokeja čempionāta centrālajās svētdienas spēlēs uzvaras izcīnīja Krievijas un Zviedrijas izlases.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas izlase B apakšgrupas mačā ar 4:2 (2:1, 2:1, 0:0) pārspēja Somiju, izcīnot savu otro panākumu un sagādājot šīgada Olimpiādes bronzas medaļu ieguvējiem somiem otro zaudējumu. Savukārt A grupas cīņā pašreizējie pasaules čempioni zviedri ar 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Čehiju, tiekot pie sava otrā panākuma.

Krievijas un Somijas izlašu spēles pirmās trešdaļas sākumā 2:0 pārsvaru krieviem dāvāja Viktors Tihonovs un Aleksandrs Ovečkins, kurš bija precīzs lielā vairākuma laikā, bet trešdaļas vidū vairākumā vienus vārtus atguva Jūso Hietenens. Otrās trešdaļas sākumā mazākumā 3:1 panāca Nikolajs Kuļomins, bet vēlāk jau 4:1 panāca Sergejs Kaļiņins. Trešdaļas pēdējā minūtē Somijas izlases labā vārtus guva Jere Karalahti

Jau vēstīts, ka B grupas spēlē svētdien Latvijas izlase ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) piekāpās Vācijai, piedzīvojot savu pirmo zaudējumu čempionātā.

Citā B grupas spēlē pie pirmās uzvaras tika mājinieki baltkrievi, kas ar 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) pārspēja Kazahstānu. Spēles piektajā minūtē Kazahstānas izlasi vadībā izvirzīja Andrejs Gavriļins, tomēr otrajā un trešajā trešdaļā baltkrievi guva pa diviem vārtiem, parūpējoties par uzvaru. Pa vieniem vārtiem guva Andrejs Stepanovs, Nikolajs Stasenko, Sergejs Kosticins un Aleksejs Kaļužnijs.

Pēc divām kārtām B apakšgrupā pa sešiem punktiem ir Krievijai un ASV, Vācija ir trešā ar pieciem punktiem, bet tālāk ar trim punktiem seko Latvija un Baltkrievija. Viens punkts ir Kazahstānai, bet bez punktiem cīnās Somija un Šveice.

Tikmēr Čehijas un Zviedrijas izlašu spēlē čehus jau cīņas astotajā sekundē vadībā izvirzīja Tomāšs Hertls, bet trešdaļas vidū 1:1 panāca Oskars Mellers. Jirži Hudlers 25 sekundes pirms trešdaļas beigām vairākumā vēlreiz vadībā izvirzīja Čehiju, bet otrās trešdaļas vidū jau 3:1 panāca Martins Zatovičs. Zviedrijas izlase gan spēja otrajā un trešajā trešdaļā gūt pa vieniem vārtiem vairākumā un panākt neizšķirtu, kad izcēlās Mellers un Jūakims Lindstrems. Trešajos gūtajos vārtos ar rezultatīvu piespēli piedalījās arī Mellers, tiekot pie sava trešā punkta šajā mačā. Hertla gūtie vārti kļuvuši par visu laiku otrajiem visātrāk gūtajiem pasaules čempionātu vēsturē.

Citā A apakšgrupas otrās kārtas mačā svētdien norvēģi ar 4:3 (1:2, 2:0, 1:1) pārspēja Dāniju, kurai tas bija otrais zaudējums turnīrā. Pati Norvēģijas izlase izcīnīja savu otro panākumu. Cīņas gaitā Norvēģijas izlase atspēlējās no atrašanās iedzinējos ar 0:2, gūstot četrus bezatbildes vārtus. Trīs no tiem norvēģi guva vairākumā, bet vēl vienu – ar soda metiena palīdzību. Uzvarētāju labā vārtus guva Jūnass Holess, Kens Andrē Ulimbs, Pērs Oge Skrēders un Matss Trīgs, kurš uzvaras vārtus guva trešās trešdaļas 13.minūtē. Savukārt Dānijas vienības rindās precīzi bija Mortens Poulsens, Frederiks Storms un Janiks Hansens, kurš trīs ar pusi minūtes pirms cīņas beigām spēja panākt rezultātu 3:4.

Citā A apakšgrupas spēlē svētdien Itālija ar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) pārspēja Francijas izlasi. Itālijas izlasei šī bija pirmā uzvara divās turnīra spēlēs, bet Francija pēc sensacionālās uzvaras pār Kanādu pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 piedzīvoja savu pirmo zaudējumu.

A grupas kopvērtējumā pēc divām kārtām seši punkti ir Norvēģijai, bet ar pieciem punktiem seko Zviedrija. Četri punkti ir Kanādas izlases kontā, pa trim punktiem ir Čehijai un Itālijai, Francijai ir divi punkti, vienu punktu izcīnījusi Slovākija, bet Dānija cīnās bez punktiem.

Spēles rezultātu otrās trešdaļas vidū atklāja Francijas izlases uzbrucējs Lorāns Menjē, bet divas minūtes vēlāk vairākumā 1:1 panāca Džiulio Skandella. Uzvaru Itālijas izlasei 58 sekundes pirms pamatlaika beigām atnesa Markuss Ganders.