Reuters/Scanpix

Krievijai varena trešdaļa, Znaroks pateicas valstij par naksnīgo atbalstu 0

Pateicoties četriem otrajā trešdaļā gūtiem vārtiem, Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas hokeja izlase Pasaules kausa spēlē ar rezultātu 4:3 (0:1, 4:1, 0:1) apspēlēja Ziemeļamerikas U-23 vecuma hokejistu apvienoto komandu.

“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Pirmajā trešdaļā ziemeļamerikāņu izlasi vadībā izvirzīja talantīgais Ostons Metjūzs, kuru šogad ar pirmo numuru izvēlējās Nacionālās hokeja līgas (NHL) draftā, tomēr otrajā spēles daļā Krievija iemeta četras ripas pēc kārtas, izceļoties Vladislavam Namestņikovam, Ņikitam Kučerovam, Jevgēņijam Kuzņecovam un Vladimiram Tarasenko.
Tiesa, vēl otrajā trešdaļā Morgans Railijs samazināja Ziemeļamerikas spēlētāju deficītu līdz 2:4.
Trešajā trešdaļā Ziemeļamerikas jaunajiem spēlētājiem bija ievērojams pārsvars un viņi izpildīja 19 metienus pa Sergeja Bobrovska sargātajiem vārtiem, tomēr izdevās izcelties vien reizi, kad precīzs bija 2011.gada NHL drafta pirmais numurs Raiens Nūdžents-Hopkinss.

Oļegs Znaroks, Krievijas izlases galvenais treneris: “Nedomāju, ka tas bija mūsu spēju maksimums. Mums vēl ir lielas rezerves. Trešajā periodā mazliet nepareizi nospēlējām, atļāvām pārāk daudz metienus, taču tas tā sanāca vairāk noraidījumu dēļ. Nedod dievs, būtu zaudējuši, iespēju vairs nebūtu. Tagad mums viss sākas no jauna. Pirmkārt, mums ir jāuzlabo vairākums. Ir divas dienas, pie tā strādāsim. Gribu pateikties visai valstij. Visu nakti Krievija negulēja un skatījās hokeju. Mēs jutām šo atbalstu!

Vēl vienā pirmdienas spēlē, pateicoties vācu uzbrucēja Leona Draizaitla vārtiem pagarinājumā, Eiropas izlase ar 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) uzvarēja Čehiju, tiekot pie otrā panākuma turnīrā.
Pirmajā periodā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus, bet otrajā trešdaļā lieliska iespēja atklāt spēles rezultātu bija Eiropas komandai, jo Mihals Kempnijs ar cimdu izslidināja ripu ārā no vārtsarga laukuma, par ko uz Čehijas valstsvienības vārtiem tika nozīmēts soda metiens. “Bullīti” devās izpildīt Anže Kopitars, kura mesto ripu apstādināja čehu vārtsargs Petrs Mrāzeks.
Tomēr otrā perioda vidū Eiropas komandai izdevās izvirzīties vadībā, no laukuma malas precīzi metot slovāku milzim Zdeno Hāram. Tiesa, pēc trim minūtēm Jakubs Vorāčeks no iemetienu apļa izlīdzināja spēles rezultātu.
Trešās trešdaļas sākumā eiropieši pēc norvēģu uzbrucēja Matsa Cukarello metiena vēlreiz izvirzījās vadībā, ko noturēja sešas minūtes. Izlīdzinājumu čehiem panāca Martins Hanzals, kurš uztvēra pret laukuma malu atlēkušo ripu un raidīja to vārtos. Trešajā periodā neviena no komandām nespēja nokārtot uzvaru, tādējādi bija jāaizvada papildlaiks, kurā tāpat kā Nacionālajā hokeja līgā (NHL) hokejisti spēlēja trijatā pret trim.
Pagarinājumā komandas apmainījās dinamiskiem uzbrukumiem, līdz trešās minūtes sākumā Draizaitlam izdevās izslidot vienatā pret Mrāzeku. Vāciešu uzbrucējs raidīja ripu vārtos un nodrošināja Eiropas izlasei uzvaru.

Pēc pirmdienas spēlēm A apakšgrupā Eiropas izlases kontā ir četri punkti divās spēlēs, pie diviem punktiem vienā mačā tikusi Kanāda, punkts ir Čehijai, bet ASV cīnās bez punktiem.
Savukārt B grupā pa diviem punktiem iekrājusi Zviedrija (vienā spēlē), Krievija un Ziemeļamerikas U-23 komanda (pa divām spēlēm), bet Somija zaudējusi vienīgajā līdz šim aizvadītajā mačā.