LETA

Krievijas “Afina Pallada” gatava “Liepājas metalurgā” ieguldīt līdz 28 miljoniem latu 0

Krievijas uzņēmums “Afina Pallada” izteicis piedāvājumu iegādāties “Liepājas metalurgu” (LM) un tajā sākotnēji ieguldīt 30–50 miljonus ASV dolāru (16,6 – 27,5 miljoni latu), šodien raksta laikraksts “Dienas bizness”.

Reklāma
Reklāma

 

Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Uzņēmums nosūtījis vēstuli finanšu grūtībās nonākušā LM problēmu risināšanā iesaistītajām atbildīgajām institūcijām, kuru parakstījis miljards dolāru apgrozošās kompāniju grupas “Afina Pallada” līdzīpašnieks un prezidents Gaids Magakeljans.

Vēstulē, kas adresēta Finanšu ministrijai, Valsts kasei, LM Kreditoru klubam, “Prudentia Advisers” un bankai “Citadele”, ietverts ne vien konkrēts piedāvājums LM darbības atjaunošanai, bet arī vairāki nosacījumi, tostarp jāpanāk labprātīga akcionāru atkāpšanās no akciju īpašuma turēšanas, kā arī nebūtu pieļaujama ostā strādājošā biznesa pārdošana.

CITI ŠOBRĪD LASA

LM tiesiskās aizsardzības plāns (TAP) neparedz atsevišķu “Liepājas osta LM” pārdošanu, raksta avīze, atsaucoties uz administratoru Ainaru Kreicu. Tā kā “Prudentia Advisers” patlaban vāji komunicējot ar potenciālo investoru, tā pārstāvji plānojot tuvākajās dienās ierasties Latvijā. Finanšu ministrs Andris Vilks (V) atzinis, ka šis varētu būt viens no potenciāliem investoriem LM, bet arī liek saprast, ka investoru iespējams piesaistīt vien tad, ja līdzšinējie akcionāri atsakās no savām akcijām. Pretējā gadījumā ministrs neizslēdz arī LM darbības neatjaunošanu vispār.

Kā ziņots, pretēji iepriekš izskanējušam, ka AS “Liepājas metalurgs” akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals ir nodevuši savas akcijas, tas nav noticis, vakar pēc valdības sēdes teica finanšu ministrs.

Arī maija beigās “Liepājas metalurgs” izplatīja paziņojumu, ka, izpildot “Prudentia Advisers” izvirzīto prasību, Zaharjins un Segals ir parakstījuši vienošanos par ieguldījumu veikšanas un akciju nodošanas kārtību attiecībā uz “Liepājas metalurgu”, kas paredz visu trīs lielāko akcionāru – Zaharjina, Segala un Kirova Lipmana – akciju nodošanu kreditoru grupai par vienu latu, ja līdz noteiktam termiņam netiks veikts naudas ieguldījums desmit miljonu latu apmērā no katra akcionāra. Tomēr akcijas kreditoriem tā arī netika nodotas, jo Lipmans šo vienošanos neparakstīja, savukārt Zaharjins un Segals izvirzīja nosacījumus, kuriem nepiekrita kreditori.

“Liepājas metalurgs” nonācis finanšu grūtībās, pārtraucis ražošanu un patlaban tiek pilnveidots tā tiesiskās aizsardzības plāns. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja “Liepājas metalurga” vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai “UniCredit S.p.A.” – 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica “Liepājas metalurga” valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

Reklāma
Reklāma

Jau vēstīts, ka iepriekš interesi par “Liepājas metalurgu” izrādīja Krievijas metalurģijas uzņēmums “Daļpolimetall”. Taču tas nesen pārtraucis sarunas par investīcijām Liepājas uzņēmumā, jo nespēja vienoties ar lielākajiem akcionāriem Sergeju Zaharjinu un Iļju Segalu. Ar viņiem neesot bijis iespējams panākt vienošanos par akciju paketes iegādi, vēstīja portāls “pietiek.com”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.