Mobilā versija
+10.3°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
30. maijs, 2015
Drukāt

Krievijas aizliegums zivju produktu importam būs smags sitiens nozarei (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Ja Krievija aizliegs Latvijas zivju produkcijas importu, tas būs smags sitiens nozarei, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents Didzis Šmits.

Viņš gan skaidroja, ka pagaidām nekas nav aizliegts, un ir tikai šādas runas, tāpēc viņš vēloties sagaidīt konkrētu lēmumu un detalizētāk situāciju komentēs pēc tam. Vienlaikus Šmits atzina, ka situācija ir nopietna.

Kopumā Latvijā konservēta zivju produkcija tiek saražota 200 miljonu eiro apmērā, un apmēram puse jeb produkcija 100 miljonu eiro apmērā tiek eksportēta uz Krieviju, zināja teikt Šmits.

Šmits norādīja, ka, ja aizliegums tiešām tiks realizēts, savienībai nav nekādu iespēju ietekmēt Krievijas kompetento iestāžu lēmumus.

Arī biedrības “Rīgas šprotes” vadītājs Imants Cīrulis norāda, ka vēl oficiālais lēmums nav zināms, un ir jāgaida, kad Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” to sniegs Pārtikas un veterinārajam dienestam. Patlaban neesot skaidrs, vai aizliegums skars kādu konkrētu uzņēmumu vai uzņēmumu grupu, vai, iespējams, kādu produkcijas grupu. Jau iepriekš esot bijis skaidrs, ka kādi aizliegumi būs. Cīrulis uzsvēra, ja gadījumā, ja aizliegums skaršot visus zivju ražotājus, tad tā jau vairs nebūšot tikai nozares problēma, un tās risināšana tad jau būs valsts un valdības kompetencē. Tomēr pagaidām oficiālu komentāru biedrība pirms oficiālā lēmuma saņemšanas nesniegšot, uzsvēra Cīrulis.

“Karavelas” līdzīpašnieks un valdes loceklis Andris Bite arī norādīja, ka jāgaida oficiālais lēmums. Viņš gan piebilda, ka aizliegums acīmredzot skars ne tikai produkcijas eksportu uz Krieviju, bet visu Muitas savienību, tātad arī uz Baltkrieviju, Kazahstānu, Armēniju un Kirgīziju, kas esot nopietna tirgus daļa. Neesot skaidrs vai aizliegums attiecas uz šprotēm vai arī citiem produkcijas veidiem. Konkrēti “Karavela” uz Austrumu tirgiem šogad eksportējusi tikai 20% savas produkcijas, turklāt šim uzņēmuma aizliegums eksportēt jau noteikts pirms mēneša, jo Krievijas puse konstatējusi pārkāpumus. Nozare nākamnedēļ sanākšot kopā uz spriedīšot kā rīkoties tālāk.

Kā ziņots, Krievija 29.maijā paziņojusi, ka aizliegs Latvijas un Igaunijas zivju produkcijas importu, par ko Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests (“Rosseļhoznadzor”) esot informējis abu valstu veterināros dienestus. Aizliegums pamatots ar “atklāto sistemātisko pārkāpumu raksturu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. ................... Atbildēt

  ražojiet tādu preci, lai ēd cilvēki, nevis čurkas

 2. nesaprotu, ko var noņemties ar Krieviju pēc visā tā, ko šī valsts Latvijai jau nodarījusi??? Vai 1998.gads NEBIJA MĀCĪBA???? Laikam jau NĒ??? Liekas, ka mūsējiem ĻOTI LĒNI VISS “PIELEC”! Krievija izgudros da jeb ko, lai tikai bremzētu un neļautu attīstītiem tās kaimiņu valstīm!?! Krievijai ĻOTI PATĪK vērot “UZTRAUKUMU”, kas ATKAL valda pie mums… Vienīgi jārunā par šprotu kvalitāti – ne visur tai pieiet ar atbildības sajūtu pret PIRCĒJU!? 1) ne visi var ražot zivju produkciju; 2) neviens NORMĀLS ražotājs to neražos no saldētām zivīm, jo tām NAV VAIRS TĀS KVALITĀTES!!! 3) forša brētliņa ir šprotu ĪSTĀ ZIVS!!! 4) bāla, nenosakāmas krāsas zivs NAV ŠPROTE!?? TAS IR SUROGATS!!! Protams, ja tāds SUROGATS ir nonācis Krievijas tirgū, par aizliegumu NAV JĀBRĪNĀS un “JĀCEPĀS” – PAREIZI DARĪTS!!!

 3. UZLABOJIET šprotu kvalitāti un tikai tad baurojiet …Kauns nav ražot mēslus priekš saviem cilvēkiem, a???

 4. Saprot, ka Krievija kārtējo reizi spelē savu dancināšanas politiku. Kas ir nenormāli ir ka ar tādu neprognozējamu partneri kāds vēl vēlas ielaisties. Krievi stabulē un mums jālēkā? Vai valdībai tagad būs jāglābj šis tirgus ar Krieviju izmaińā pret kaut kādiem piekāpumiem? Ko tas Didzis Šmits proponē? Ir visa pārejā pasaule ar kuru var tirgoties. Mums nav jābūt piesietiem pie Krievijas ja tas mums traucē.

 5. To ķīmijas eļļu ko per bundžās lai šprotes būtu garšīgas nebrīnos ka Krievijai nevajag. Mēs ražojam bet kā to darām ir apsurds. Domājam par daudzumu bet aizmirstam par kvalitāti un garšīgumu un bez ķīmijas.

  • tad nu tikai Latvija lieto to,,ķīmiju” ,to dara visi un visur ,arī Krievijā.pats nejaukākais ir tas,kad vienā podā sāk jaukt biznesu ar politiku .

 6. Esmu bijis vairākās rietumu valstīs, arī Ziemeļamērikā, bet nekur lielajos veikalos neesmu redzējis Latvijas zivju konservus. Ir tikai tūna daždažādos izstrādājumos, zardīnes un, šur tur, pa kādai Norvēģijas vai Kanādas siļķītei. Latvijas zivju izstrādājumi atrodami gan kādos etniskos veikaliņos, kas lielāko tiesu pieder krieviem vai ēbrejiem. Vai kāds ir pamēģinājis atrast ,,robu” Wallmart, Food Lion, Safeway, Kroger vai citos lielveikalos? Protams, būtu jāsacenšas kvalitātes un cenas ziņā ar Vācijas, Norvēģijas, Marokas, Kanādas un citu valstu ražotājiem. Mums taču ir sūtniecības un konsulāti visur. Vai tie nevar palīdzēt?

 7. Tā ir,ka tic dažiem mūsu ekspolitiķiem un tic Krievijas spējai būt uzticamiem partneriem! Krievu sakāmvārds: ”neobjebjoš,neproživjoš”!

 8. Nedramatizēt .Zivis pietiks visiem.

Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+