×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

Krievijas ĀM: ES sankcijas ieviesa, tai arī jāmeklē veids, kā izkļūt no lamatām (4)

Foto - Edvīns KamoliņšFoto - Edvīns Kamoliņš

Ideāli noregulētu konfliktu pēcpadomju telpā nemēdz būt, un Eiropas Savienībai (ES) agri vai vēlu būs jālemj, kāds Minskas vienošanos izpildes līmenis ir jāsasniedz, lai atceltu pret Krieviju noteiktās sankcijas, paziņojis Krievijas Ārlietu ministrijas (ĀM) Eiropas vispārējās sadarbības departamenta direktors Andrejs Keļins.

“Pati Minskas vienošanos izpilde – tas ir konflikta pilnīga noregulējuma galaprodukts. Ar konfliktiem esmu nodarbojies daudz un profesionāli un, godīgi sakot, pēcpadomju telpā vēl neesmu redzējis nevienu konfliktu, kurš būtu līdz galam noregulēts,” aģentūrai “Interfax” sacīja Keļins.

“Protams, konflikta ideāla noregulējuma nemēdz būt. Un kādā brīdī Eiropas Savienībā ir jāpieņem lēmums par savu pieeju un Minskas vienošanos izpildes pakāpes samērošanu,” uzsvēra Krievijas diplomāts.

“Mēs vispār neapspriežam jautājumu par to, kad sankcijas var tikt atceltas. Eiropas Savienība šīs sankcijas ieviesa, tai arī ir jāmeklē veids, kā izkļūt no lamatām, kurās tā pati sevi ir iedzinusi,” teica Keļins.

“Kas attiecas uz sankciju atcelšanas saistīšanu ar Minskas vienošanos izpildi, tad mēs arī neapspriežam, kādu vienošanos izpildes līmeni ir jāsasniedz, jo tas ir bezjēdzīgi,” norādīja Krievijas ĀM amatpersona.

Keļins arī norādīja, ka Krievija vēlas turpmāk attiecības ar ES veidot pragmatiskāk.

“Ir tīri pragmatiski jāatlasa tās lietas, kuras mums ir svarīgas,” viņš sacīja.

“Protams, ir nepieciešams energodialogs, nepieciešama sadarbība migrācijas jautājumos. Mums ir diezgan plašs spektrs jautājumu, kuros mēs turpinām dialogu ar ES ekspertiem,” teica Krievijas diplomāts.

“Tagad nerunāšu par to, no kā var atteikties. To mēs paskatīsimies, kad sēdīsimies pie sarunu galda,” piebilda Keļins.

Pēc viņa teiktā, galvenais ir “neradīt mākslīgus šķēršļus, neizvirzīt mākslīgus politiskus priekšnoteikumus”.

“Šīm attiecībām ir jādod savstarpējs labums. Taču viens no Eiropas Savienības principiem skan, ka [ES] darbosies tikai tajās jomās, kas atbildīs tā interesēm. Ja mēs strādāsim tikai tajās jomās, kurās esam ieinteresēti, tad tālu netiksim. Galvenais ir pareizi savietot šīs intereses,” norādīja Krievijas ĀM amatpersona.

2015.gada februārī Minskā panāktās vienošanās paredz panākt pamieru un dažādus politiskus, ekonomiskus un sociālus pasākumus konflikta izbeigšanai Ukrainas austrumos. Šo vienošanos izpildi ES ir izvirzījusi par priekšnoteikumu, lai tiktu atceltas pret Krieviju noteiktās ekonomiskas un citas sankcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tie rietumu okstiņi visi ir muļķi no laika gala! Ja tas tā nebūtu, tad Eiropa nebūtu pilna visāda sbroda!!!

  2. Totālas kontrsankcijas pret fašistisko rašku. Kremļa fašisti saprot tikai rupjību nesamērīgi lielās devās.

  3. Brīnos par BNS žurnālistiem, kuri muti atplētuši atgremo visu, ko saka Krievijas propaganda, šoreiz no
    tās ĀM puses. Laikam jau BNS būs pārcēlies no Rīgas uz Krievijas pierobežu Ludzu un sapinies tur Krievijas propagandas tīklos.

  4. Nu vajag taču naudu, ai kā vajag – jāpabeidz Ukrainas ”atbrīvošana” un kāpēc ES to nevarētu samaksāt… Tur tādi naivi – nepratīsies , būs atklal ”neorganizēti” Sīrijas bēgļi, nepratīsies, būs Āfrikas papilddeva…

Draugiem Facebook Twitter Google+