×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2014
Drukāt

Krievijas ĀM kritizē Latviju “par cilvēktiesību pārkāpumiem” (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) ir izplatījusi paziņojumu, kurā uzstāj, lai Latvija izpildītu Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Cilvēktiesību komitejas rekomendācijas par Latvijas nepilsoņu integrēšanu sabiedrībā.

Lai arī Krievija pati regulāri saņem dažādu starptautisku organizāciju pārmetumus par cilvēktiesību ignorēšanu, šīs valsts ĀM ir publicējusi komentāru par Latvijas valdības reakciju uz ANO Cilvēktiesību komitejas rekomendācijām, tajā uzsverot, ka “ar saviem izteikumiem šīs valsts [Latvijas] valdība demonstrē klaju ignoranci pret nepilsoņu un valodas minoritāšu tiesībām, kā arī necieņu pret saviem starptautiskajiem pienākumiem cilvēktiesību jomā”.

Krievijas ĀM esot vīlusies, jo Latvija nepamatoti noliedzot “nepilsoņu statusa” problēmas, kas esot aktuālas gandrīz 15% jeb 300 000 valsts iedzīvotāju. ĀM savā paziņojumā apgalvo, ka šiem cilvēkiem, neskatoties uz to, ka viņi esot dzimuši un dzīvojuši Latvijā, esot liegtas “daudzas pilsoniskas, politiskas, ekonomiskas, sociālas un kultūras tiesības”. Minētais gan neatbilst patiesībai, jo nepilsoņiem ir radītas iespējas viegli iegūt Latvijas pilsonību, turklāt vairāki eksperti ir uzsvēruši, ka tieši nelielās pilsoņu un nepilsoņu tiesību atšķirības ir viens no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc nepilsoņi izvēlas atteikties no naturalizācijas.

“Komitejas rekomendāciju novērtējums, ko snieguši oficiāli Latvijas pārstāvji, demonstrē nevēlēšanos risināt šo un citas sabiedrībai nozīmīgas problēmas,” apgalvots Krievijas ĀM komentārā. Kaimiņvalsts ĀM ir neizpratnē par Latvijas valdības rīcību, nosaucot par diskrimināciju aicinājumu mainīt valsts valodas likumu. Krievijas vērtējumā, šis likums pārkāpjot vietējo valodas minoritāšu tiesības iegūt izglītību dzimtajā valodā.

Krievija paziņojumā uzsver, ka neredz pamatotus iemeslus, lai Latvijas valdība atteiktos ieklausīties ANO komitejas ieteikumos par plānotajām izglītības reformām, kas varētu novest pie visu vidējās izglītības iestāžu pārejas uz mācībām latviešu valodā.

Paziņojuma noslēgumā Krievijas ĀM pauž cerību, ka ANO Cilvēktiesību komitejas rekomendācijas tiks nekavējoties izpildītas.

Kā ziņots, 27.martā ANO Cilvēktiesību komiteja publiskotajās rekomendācijās vērsa uzmanību uz nepilsoņu statusu un valodu minoritātēm Latvijā, aicinot Latviju veicināt nepilsoņu integrāciju sabiedrībā. Rekomendācijas tapušas pēc komitejas tikšanās ar Latvijas amatpersonām.

Latvijas ĀM ir skaidrojusi, ka komiteja aicinājusi izvērtēt Valsts valodas likumu un tā piemērošanu, lai pārliecinātos, ka ierobežojumi saziņai citās valodās ir saprātīgi, nepieciešami un nediskriminējoši, un izvērtēt iespēju piedāvāt vairāk bezmaksas kursu latviešu valodas apgūšanai.

Kā aģentūrai LETA sacīja ĀM parlamentārais sekretārs Viktors Makarovs, komiteja paudusi bažas, ka Latvijas valsts valodas prasmju prasībām varētu būt diskriminējošs efekts uz nodarbinātību un minoritāšu grupu darbu, taču diskriminācija nav konstatēta.

“Šīs rekomendācijas nav saistošas, tā ir daļa no dialoga starp komiteju un valsti. Gada laikā mums ir iespēja sniegt papildinformāciju, lai šīs bažas kliedētu,” teicis Makarovs.

Komiteja ieteikusi pievērst uzmanību kvalitatīvu mācību līdzekļu nodrošināšanai un skolotāju latviešu valodas apmācībām, kā arī darīt visu nepieciešamo, lai nepieļautu romu diskrimināciju, norāda ĀM.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Normālā valstī, piemēram ASV, Francijā, Anglijā, Vācijā un citur tur dzīvojošiem krievien prasa vietējās valodas zināšanas. Diemžēl, pie mums nu negrib daļa mācīties pamatiedzīvotāju valodu. Latvijas valstij lielāka uzmanība būtu jāpievērš vēstures mācīšanai. Ar piemēriem parādīt bijušās PSRS un patreizejās Krievijas attieksmi pret cilvēkiem, par Sibīrijas patieso esību, t. i., kā Gulaga vietu pagātnē un šodien.

 2. Krievija “Baļķi savā acī neieraudzīs- kaimiņu skabargas gan”…Gribētos uzzināt informāciju par to, cik skolās Krievijā 1949.gada rudenī sāka mācīt latviešu, lietuviešu vai igauņu valodā?

 3. Kas tirm krievu diplamatiem tik netiiras brillas? Kaa var vandiities rinjkjii un neko neredzeet pashi savaa valstii un to sakartot!

 4. Jādot pretspars.Latvieši beidziet vāvuļot,iztaisnojiet muguras un uz priekšu.Suņi rej,bet karavāna turpina ceļu.Drīzāk latvieši ir apdraudēti nekā krievi,kas negrib naturalizēties,bet grib klaigāt.

  • Ja latvijā būs 2 valsts valodas,tad divās valodās runās latvieši.Krievi savu mēli nelauzīs latviski
   Tā kā laiks būtu prasīt lai krievi runā arī latviski un nekādas runāšanas krieviski

 5. Ja neatbilst patiesiibai, tas arii ir jaasaka ANO cilveektiesiibu kantorim un skaljaak, nekaa to dara Putlerija!

 6. NAV SMIEKLĪGI! No Facebook grupas sarunbiedri mājaslapas:

  Starpslāņa Confesiones sakarā ar kļauzu par kociņandžu
  Mēs, apakšā parakstījušies, nākam latvju tautas priekšā noliektām galvām, pelnus uz tām kaisīdami, lai saņemtu savu svēto dienišķo rijamo no LR reāli darbīgo nodokļu maksātāju algas. Iepriekšreiz rīkojāmies steigā un paguvām vien metus paust, tagadņās būs mūsu rihtīgais viedoklis, jo, kas ar klaviatūru masturbēts, ar cirvi nav izcērtams.
  Pie dzimumlocekļa mums, kuriem tāds ir vai pa dzimumorgānu, kurām tas ir, kas notiek ar augšas pirmo personu, bet nu ir pienācis brīsniņš atkaliņās pašakalēt tai nepareizās virzības mūsu valsts karavānai, jo saimei ir jāieklausās tās dzērāju runās un jāsaprot, ka runassievām ir spēks!
  Ieklausies, jele, aizgājēja vadoņa domās no Kazahstānas neatrastām zemzemēm, ka visiem tokš jābūt savās vietās. Mēs paliksim pie siles, tu strēbsi mūsu gara vēmekļus.
  Mūsu prasības:
  -) ņem publiski atpakaļ visus vārdus un domas, kas mums nepatīk;
  -) atdod savas lauku mājas skribentu perversijām pēc hūtaiņa parauga;
  -) neved savu bērnu uz skolu;
  -) nesoli operētājiem sadot pēc nopelniem, bet uzaicini savā guļamistabā;
  -) pazīmējies un paāksties kā bāleliņš un māsuka;
  -) pasaki, ka aideologs sutanā ir īstais sarunu biedrs tevīm tieši tagad;
  -) piesaki karu Krievzemei;
  -) izsludini mobilizāciju!

  Turpināsim darīties pa ķešu, lai tokš tauta saprot beņķu vajadzību sev un nāk uz jauniem teijāteriem, kur tos mīlēdami izņirdz, lai skata grēkus tālrādē un lai tiem saceļas pret cittautiešiem.
  Arī haris burkšķētājs zviedru laiku un tikumu atbalsta Krievzemes atbalsta progmārī varēs ielikt mūsējo muldoņu par to, kas citam ir jādara pēc viņu saprašanas saistībā ar to, ko viņš nav darījis un teicis
  Tu tur Augšā, svētī mūs’ vārgo tēviju!
  Kauč tas ir mūsu Actual sin, uzskati to par Venial sin: mūsu culpa, mūsu culpa, mūsu maximālā culpa!
  Seko daudz nesalasāmu parakstu, no kuru datorrakstītāju pirkstiņu ķeburiem var saburtot vien leišmales ievu un pakaļiņlaimu

 7. Interesanti, kā tā var būt, ka valsts, ar kuru pārtraukts normāls dialogs, valsts-huligānu, kas neievēro nekādus noteikumus, kas atzīst tikai “ģeopolitiska moduļa” palielināšanu, pēkšņi sāk ANO aizrādīt par mūsu centieniem izkulties no viņas radīto situācijas. Valsts, kura nav atvainojusies, nav norēķinājusies par okupāciju, par masveida spīdzināšanām pēkšņi mums vel aprēķinās cik mēs esam palikuši parādā tiem 300 tūkstošiem, kas 20 gadus nevarēja sēdēt valdībā un kropļot mūsu dzīvi? Interesanti, kas no mūsu vadoņiem aizstāv mūsu intereses ANO? Ja tie ir pēterveidīgie, kas baidās no vārda okupācija, kas līksmo par krievu kultūru un kolosāli atsaucīgu publiku – tad te nav par ko brīnīties!

 8. Vai tiešām tiem .. nav nekas cits ko darīt kā tikai tramdīt mazākas un vājākas kaimiņvalstis? Tie krievnacisti ir slimi.

 9. Krievšovinistu ļaunuma impērijas ĀM nodarbojas ne tikai ar demagoģiju, bet jau sen apguvusi arī veco zagļu taktiku, kuri, bēgot pēc nozieguma, parasti skaļi brēc:”ķeriet zagli, ķeriet zagli”.

 10. Fakts , ka Krievijas ekonomika brūk un jūk . Miljardi daudzi tika ieguldīti Sočos . Par daudziem miljardiem paaugstināta pensija, palielināta alga ierēdņiem , jāuztur miljoniem komunistiskās partijas vecie funkcionāri un pasaules “revolucionāri” , 400 miljardi ieguldīti Krimas aneksijā utt…..Te jau miljardu miljardi iztērēti …..Ekonomika jāglābj …uzbrūkot citiem !…Šo politiku labi atceramies no krievu okupācijas laikiem . …Pašiem veikali tukši , bet nāvīgi kritizējam cilvēkus , kuri dzīvo labāk ….

 11. pēc 90.gada asv nauda deokupācijai pazuda un tagad nav līdzekļu par ko izbraukt

 12. Vietā teiciens -,,muļķis dabū pērienu baznīcā,, vēl jāpiebilst ,ka muļķis ir gļēvs , bezgalīgi kašķīgs un nodevīgs savā starpā.Tā tik turpināt pa prieku visiem latviešu nelabvēļiem.

 13. Piekrītu komentētājiem,jādot pretspars.Paši krievi vainīgi,pilsonību iegūt negrib un tik vaimanā.Citas tautības ir lojālas Latvijai un nevaimanā,tikai krievvalodīgie ir slimi ar šovinismu un grutām galvām ,lai iemācītos latviešu valodu.Nepilsoņiem jāievieš uzturēšanās atļaujas kā Krimā Putins dara…..

 14. Re, kur naski uz kritizēšanu! Latvijas ĀM ir jādod pretspars nevis jātaisnojas, kā viņi paraduši darīt.
  Kas tad nepilsoņiem traucē iegūt pilsonību? Negribēšana un vēlreiz negribēšana, nevis nevarēšana, jo noteikumi ir vairāk nekā demokrātiski. Bet negribēšana nav nekāds cilvēktiesību pārkāpums! To arī ĀM vajag publiski paziņot, nevis locīties.

 15. Vai jau sākums zaļo cilvēciņu ienākšanai?

 16. Lai nu kas kritizētu! Ja jau Latvijā tik grūti,kāpēc tad viņi nebrauc uz savu mīļo dzimteni!Tāpēe, ka tur patiešām vispār laikam nepastāv tads jēdziens kā cilvēktiesības!Laimīgu ceļu biedri!

  • Tādēļ, ka viņi zin, ka neviens tur viņus negaida.
   Skumji protams, tie cilvēki jau pie tā nav vainīgi, ka dzimtenē viņus nevienam nevajag, bet politiķi viņus izmanto.

 17. Baro vilku ( krievu) kā gribi, bet šis vienalga uz mežu ( Krieviju) skatās! Vilks paliek vilks!

Draugiem Facebook Twitter Google+