×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Krievijas AM: NATO budžets nepavilks pastāvīgu kontingentu Austrumeiropā (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas Aizsardzības ministrijā uzskata, ka ierobežotais budžets neļaus NATO izvietot Austrumeiropā pastāvīgu militāro kontingentu, raksta Krievijas laikraksts “Kommersant”.

Nedēļas sākumā ziņu aģentūra “Bloomberg” rakstīja, ka NATO spēku virspavēlnieks Eiropā Filips Brīdlovs pieļauj iespēju Austrumeiropā izvietot pastāvīgus alianses spēkus. Viņš norādīja, ka Krievijas darbības Ukrainā radījušas “jaunu paradigmu”, kas liek izvērtēt to, kā militārā alianse “darbojas Eiropā”. “Mēs aplūkosim dažus no smagākajiem jautājumiem saistībā ar to, vai esam pareizi Eiropā izvietojuši savus spēkus. Es domāju, ka mums nepieciešams izvērtēt mūsu spējas reaģēt, mūsu gatavību. Mums jāizvieto spēki tā, lai tie būtu spējīgi atbildēt šai jaunajai paradigmai, kuru mēs redzam attīstāmies Krimā un pie Ukrainas austrumu robežas,” paziņoja Brīdlovs, norādot, ka viens no variantiem, kas tiek izvērtēts, ir pastāvīga kontingenta izvietošana Austrumeiropā. Arī NATO ģenerālsekretārs Anderss Rasmusens uzsvēris, ka alianse ir gatava pieņemt “jaunus mērus”, lai parūpētos par savu dalībvalstu kolektīvo drošību. Raidsabiedrības BBC interneta vietne norāda, ka Rasmusens raksturojis Krieviju, sakot, ka tā drīzāk ir pretinieks, nevis sabiedroties.

Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes aizsardzības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Sergejs Žigarjevs paziņojis, ka Krievija varētu Kaļiņingradas apgabalā izvietot raķešu kompleksu “Topol-M”, ja NATO lems par pastāvīga kontingenta izvietošanu Austrumeiropā.

Krievijas laikraksts “Kommersant” gan raksta, ka Krievijas Aizsardzības ministrija netic, ka NATO izvietos Austrumeiropā pastāvīgu kontingentu. “Mēs uzskatam, ka alianses budžets to nepavilks,” Krievijas laikrakstam sacīja Aizsardzības ministrijas pārstāvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Realitāte tāda ka patāvīgai spēku klātbūtnei NATO vairs nau resursu,lasīt bruņtehnikas utt. Pārskatīt Eiropas NATO VALSTU ARSENĀLUS. NATO dominē lokāliem kariem parocīgā distancionālā koncepcija,atkal Eiropas -NATO skaitā ierobežoti avioresursi … Kā tā darbosies saskaroties ar S-350/400 utt. Kas tad atliek ? Vai NATO lielvalstu galvenās flotes vienības fregates un iznīcinātāji Baltijas j.? Jūrā kurā vēsturiski lielvalstis(Vācija ,Lielbritānija ,ASV) ir izvairijušās izvērst flotei nozīmīgas vienības. Pagātnē kreiseri,līnijkuģi ,bet šodien fregates un iznīcinātājus. Iemesls ir aviācijas un raķešu apdraudējums. Tātad kas atliek ? Vieglo spēku rotācijas pārstāvniecība ,vai tas palīdzēs ?

 2. “Mēs uzskatam, ka alianses budžets to nepavilks,” >>>>>
  IMHO vareetu tieshaam rasties probleemas. Buus jaasamazina krievijas gaazes iepirkshana NATO Alianses valstiis – taa teikt taupiibas pasaakums pieaugosho izdevumu kompensaacijai.

 3. nav gan patīkami apzināties, ka šo Maskavas propagandu par NATO nespēju publicē …LA.

 4. Nepavilks? Tobrīt Maskalija būs jau vēstures mēslaine ar visy Pljutinu un Lavrovu.

  Pēc tam jau visi piepelnīsim.
  Nabaga krieviņiem arī būs beidzies verdzības laiks.

  ..

 5. Jā,esam vareni.Pavilksim visu.bet Krievija,lai skatās savus bomžus un nodrošina krimu ar pārtiku…
  Pšreiz fašist ir Doneckā ar kolorado lentēm,Latvijā nav fašistu.

 6. Par ekonomisko varēšanu te nav debašu, jo ES potenciāls ir pietiekams. un ES budžetā var veikt arī izmaiņas. Krievijas budžetam būs gan grūtības. Te var būt dažādi secinājumi par koncentrēta Krievijas armijas iebrukuma neitralizācijas laiku un līdzekļiem, kā to paveikt, bet NATO spēks ir pietiekams, lai sagādātu visai sliktus laikus agresoram. Nezinu, ko Krievija darīs, ja ASV izsviedīs savas naftas rezerves tirgū, jo tad būs Krievijas ekonomikas kolapss ( gāzes cena ir piesieta naftas cenai). Tad ātri vien Krievijas gājiens apstāsies, jo vajadzēs ārstēt savu pašmāju. Vispār ir jādomā par Putina saprātu, jo krīzes gadījumā Krievija dabūs sejā visu ekonomisko paketi un tad tai neizdzīvot, jo nevar izdzīvot viens pret visiem. Krievijas ekonomika pret ASV, Japānas un ES ekonomiku kopā nevar nostāties, jo kopumā ir par vāju.

 7. SerGejs ŠoiGejs Atbildēt

  Un mūsu specdienesti visu zina par NATO budžetu. Turpretīm, mūsu budžets var atļauties lidināt bumbvedējus ap Lielbritāniju, Japānu, ASV un kur vien vēl vajadzīgs. Varam arī uzturēt armijas pie Austrumukrainas robežas, Baltijas valstu robežas, Krimā, Gruzijas okupētos apgabalos, pie Ķīnas robežas un — kaut vai Ziemeļpolā. Jo mēs esam vareni !

  • koloss uz māla kājām. Nabadzība un korupcija visaugstākā līmeni – tā ir tā varenība. Un tā arī balstīta tikei un vienīgi uz naftu un gāzi, kas vispār ir dabas dots un tur nav nekāda valsts nopelna. Dienā, kad izbeigsies nafta, arī “varenajai”valstij pienāks gals

 8. To tik vien gaida un tad ”atbrīvošana” no fašistiem. Arī no blēdītām viesu mājām un vel visādiem Mākonīšiem – tas vietējiem, lai necer…

 9. Varb’ut,ka “‘nepavilks”” tas NATO b[j]ud’zets! Tad Latvie’si atjaunos oblig’ato karaklaus’ibu-neb’us bezdarbnieku,narkom’anu un nodz’erusies jaunatne,kas varb’ut rad’is Latvijai vesel”igus p’ecn’ac’ejus.Pajaut’ajiens:Kas “‘l”et’ak””:’arst’et narkom’anu paaudzi,vai dz’ivot apsarg’at’a valst’i ar n’akotnes saj’utu?

Draugiem Facebook Twitter Google+