×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Krievijas ĀM nosoda aicinājumus demontēt Uzvaras pieminekli Rīgā (17)

Foto: LETAFoto: LETA

Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) trešdien pauda sašutumu par Latvijā izskanējušajiem aicinājumiem demontēt padomju karavīriem veltīto Uzvaras pieminekli Rīgā.

“Dziļu sašutumu Maskavā izraisīja Latvijas Republikas tieslietu ministra Jāņa Bordāna ciniskais aicinājums nojaukt pieminekli padomju karavīriem-atbrīvotājiem Rīgā,” teikts Krievijas ĀM oficiālā pārstāvja Aleksandra Lukaševiča paziņojumā.

“Šādi provokatīvi izteikumi ir kārtējais apliecinājums oficiālās Rīgas uzticībai kursam uz Otrā pasaules kara rezultātu falsifikāciju, pamatojoties uz Latvijas vadības virzīto zaimojošo iniciatīvu panākt “samierināšanos” starp antihitleriskās koalīcijas veterāniem un bijušajiem “Waffen SS” latviešu leģionāriem,” piebilda Krievijas ĀM pārstāvis.

“Ceram, ka Latvijas varas iestādes apzinās, ka to uzmācīgā tieksme uz nacistu reabilitāciju būtiski apgrūtina divpusējā dialoga ar Krieviju attīstību, kavējot pozitīva politiski informatīva fona veidošanu mūsu attiecībās,” teikts paziņojumā.

Jau ziņots, ka portālā “manabalss.lv” savākti desmit tūkstoši parakstu par iniciatīvu “Rīgas īstā   Uzvaras  laukuma atjaunošana”, kas ietver arī prasību demontēt esošo memoriālu. To plānots iesniegt Saeimā kā kolektīvo iesniegumu, kam ir īpaša izskatīšanas kārtība.

Pie   Uzvaras  pieminekļa ik gadu lielākoties krievvalodīgie 9.maijā svin Otrā pasaules kara beigu gadadienu. Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) jau paziņojis, ka šī ideja kurina naidu un neiecietību un “garantējis, Rīgā netiks nojaukts neviens piemineklis”.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Naidu kurina cilvēki, kuri 9.maijā tur ņirgājas par latviešu tautu, svinēdami uzvaru pār cilvēcību, jo pēc šis “uzvaras” sākās visa cilvēcīgā mērķtiecīga izkaušana un noliegšana.

 2. Demontēt nevar un nevajag. Pārcelt ar laiku varēs. Arī tagad apcelt apkārt skaidrojošas piemiņas sienas, augstceltnes, jā. Lai tas punduris pazūd šodienas varenībā.

 3. Krievijai vajadzētu vairāk uztraukties par nenormālo alkoholismu un tā radītām sekām savā valstī, nevis par padomju okupantu pamestu betona kluci.

 4. Kā valsts,kas 50 gadus vardarbīgi bija okupējusi Latviju vispār kaut ko te var iebilst?

 5. Šo ziņu nevajadzĒja izcelt, jo to jau tĀpat lielākā daļa Latvijas pilsoņu zin. ‘LA’ vajadzētu padomāt, ko un kā pasniegt. Kauns, par visu lapu Krievijas karogs. Gribētos zināt ar kādām tiesībām Krievija iejaucas Latvijas iekšējās lietās?

  • Jā, nākamreiz lai ieliek kādu jestru bildi no 9.maija svinībām – ar graņonkām, baloniem “S dņom pobedi” un visu pārējo, kas piedrās Uzvaras dienas. Tad gan būs vēl jautrāki komentāri 😀

 6. Ļaunuma impērija brūk, bet Maskavas balalaikas spēlmaņi uztraucas par Okupācijas pieminekli Rīgā.

 7. a man pie .. ko saka krievija. mēs esam Latvija.

 8. tās krievijas ĀM analfabēti būtu jāinformā, ka sakarā ar 1940.gada psrs iebrukumu Latvijā Uzvaras piemineklis netika uzcelts un palika tikai projekta līmenī. Tākā nav iespējams nojaukt to, ko nepaspēja uzcelt.

 9. Kāda bija Krievija reakcija uz Stavropoles un Pervouraļskas pieminekļu nojaukšanu?

 10. stulbie stulbie stulbie latviešu naciķi Atbildēt

  Cik darbavietas ilgtermiņā radīs šī nojaukšana, cik naida un konfrontāciju tas dos, ko liks tai vietā, lai būtu smuki. kam traucē tas piemineklis? Cik gan stulbiem jābūt lai pavilstos uz tādu naida akciju. vergu dvēseles. kurš kurina to starpnacionālo naida ugunskuru. lai puišelis dombrava iemācās slapjumu noslaucīt. kamēr trautu laiž naidā lielie, tikmēr valdībai izdevīgi pieņem,t klusām lēmumiņus savu kabatu piepildei. bet tauta kā suņi uz kaulu. Kāds ekonomisks/politisks/nacionāls ieguvums būs latviešiem, kad viņi būs apmierinājuši savu naidu. Eiro ieviešanas posts būs apslāpēts, emocijas izlijušas.

  • Pirmā kļūda- mūsu politiķu piedalīšanās 9.maija svinībās Maskavā!
   Otrā kļūda- dekolonizācijas apturēšana!
   Trešā- atļauja okupantu militāristu un viņu ģimenes locekļu palikšanai Latvijā!
   Ceturtā- divu informatīvo telpu uzturēšana Valstī! Rezultāts- truli kļuvušie tautieši.
   Vai turpināt?

   • Piekrītu stulbie stulbie stulbie latviešu naciķi sacītajam. Manuprāt, piemineklim ir jāpaliek kā atgādinājumam par to, cik tuvu var būt svešas varas alkatība. To var pārveidot kā muzeju, apskates objektu – nav slikta Ēlertes ideja par Okupācijas muzeja filiāli

   • Vēl viena kļūda – Latvijā visās skolās vēl arvien izglītību nevar iegūt valsts valodā.

  • No sirds iesaku aizvilkties nākamā gada 9. maijā un noskaidrot, kuri ir īstie naida kurinātāji un latviešu nīdēji. Tā kā varēji paklusēt SC piekritēj.

 11. PARAKSTIES par čekas (VDK) maisu atvēršanu un publicēšanu!
  Portāls ..
  Promaskaviski elementi turpina stūrēt Krievijas virzienā un mēs naivi turpinām balsot par tiem. Čekas maisu atvēršana ļaus samazināt naidīgās kaimiņvalsts ietekmi. Deputati un DP zina, kas ir maisos, bet slēpj to no ierindas vēlētāja. Varu deret, ka maisos atradisies ari sparitis un eihenbaums un citi arlietu darbinieki, kas nemitigi sture krievijas virziena.
  Aicini parakstīties radus, draugus, paziņas!

Draugiem Facebook Twitter Google+