×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. septembris, 2015
Drukāt

Krievijas ĀM nosoda pieminekļa atklāšanu nacionālajiem partizāniem Latvijā (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) sestdien, 19.septembrī, nosodīja pieminekļa atklāšanu “mežabrāļiem” (nacionālajiem partizāniem) Latvijā un nosauca to par cinisku akciju un nacisma heroizācijas faktu.

Piemineklis nacionālajiem partizāniem un viņu atbalstītājiem tika atklāts 11.septembrī pie Īles nacionālo partizānu bunkura Dobeles novada Zebrenes pagastā. Atklāšanā piedalījās gandrīz 300 cilvēku.

“Mēs uzskatām šo kārtējo cinisko akciju nacistisko noziedznieku līdzskrējēju slavināšanai Latvijā par ņirgāšanos par miljoniem kritušo cīņā pret “brūno mēri” piemiņu,” teikts Krievijas ĀM pilnvarotā cilvēktiesību, demokrātijas un likuma varas jautājumos Konstantīna Dolgova komentārā, kas sestdien publicēts ministrijas interneta vietnē.

Komentārā apgalvots, ka “Latvijas varas iestādes turpina ieturēt postošu līniju uz Otrā pasaules kara rezultātu pārskatīšanu, kura ir pretrunā starptautiskajām tiesībām”.

“”Mežabrāļu” grupējums, kas darbojās Kurzemē, sastāvēja galvenokārt no “Waffen SS” Latvijas leģionu bijušajiem locekļiem un kļuva par vainīgu [..] pusotra līdz trīs tūkstošu cilvēku bojāejā, mierīgos iedzīvotājus ieskaitot,” sacīja Dolgovs. “Rada neizpratni fakts, ka šis pasākums tika atbalstīts no valsts amatpersonu puses,” atzīmēja Dolgovs.

“Mēs aicinām starptautisko sabiedrību, ieskaitot tiesību aizstāvības profila organizācijas, pievērst ciešu uzmanību kliedzošajiem nacisma heroizācijas faktiem Latvijas Republikā un tos pienācīgi novērtēt,” rezumēja Krievijas ĀM pilnvarotais.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. vienmēr lien citas suverēnas valsts lietās!?? VIENMĒR BEZ PĀRTRAUKUMA!???

 2. Krievija atzīstas, ka ir nogalinājusi “mierīgos iedzīvotājus” Kurzemē? Par palīdzību mežabrāļiem? Vai tie gājuši bojā NKVD “iznīcinātāju” operācijās? To vajadzētu izpētīt. Bet varbūt mežabrāļi ir nogalinājuši “mierīgus poļitrukus”? Par to gan viņiem pateicība un slava! Lai mums būtu viņu spēks, drosme un ticība!

 3. Vajadzētu gan atgādināt Krievijas impērijai, ka viņas komunistu vadībā Latvijas valsts iedzīvotājiem tika atņemtas zemes, mājas un dzīvības. Pajautāsim, kad viņi uzcels pieminekļus saviem upuriem?

 4. Krievs sāk piesaukt starptautiskās tiesības. Meža brāļi, kuriem padomija atņēma dzimteni, ir vainīgi Stalina-Hitlera izraisītā kara bojā gājušo skaitā.

 5. …krievijas ārlietu ministrija nosoda pieminekļa atklāšanu nacionālajiem pārtizāniem,kas parsvarā esot sastāvējuši no Wafen SS karavīriem,bet tai paša laikā Wafen SS bija sabiedrotie ROA jeb tā saucamajiem “vlasoviešiem”,kas karoja zem karogiem,kas patreiz ir oficiālais Krievijas valsts karogs?
  Nu kā tā var nosodīt patreizējā Krievijas karoga sabiedrotos karavīrus?

 6. No pusotra līdz 3000 civiliedzivotājiem aizgāja bojā padomju aviācijas barbariskās bombardēšanas laikā Jelgavā,kas notika 1944.gada 27.jūlija pēcpusdienā. Galvenais mērķis bija dzelzceļa stacija. “Jāpiebilst,ka tolaik uz sliedēm stāvēja 4 gari vilcieni ar Latgales un Vidzemes bēgļiem (tātad civiliedzīvotājiem),kā arī 2 pasažieru vilcieni. Bet preču stacijā atradās vairāki munīcijas vilcieni. Abos uzlidojuma viļņos tikai daļai no pasažieriem izdevās pamest vilcienus un paglābties pie stacijas esošajās pretgaisa aizsardzības patvertnēs. Pēc padomju presē publicētajām ziņām Jelgavas bombardēšanā tika iesaistīti 62 bumbvedēji un 56 iznīcinātāji,kam pretim stāvēja tikai viena zenītlielgabalu baterija.kas nogāza vienu padomju bumbvedēju un divas iznīcinātāju lidmašīnas.”
  Skat.”Jelgavas traģēdija 1944.gada jūlijā un augustā”,Saīsināts no J.Blīvja monogrāfijas”Jelgavas aizstāvēšana 1944.gada vasarā”,JVMM ZA Nr.2857

 7. Heroizēsim sarkano mēri? Atbildēt

  Krievijas ĀM uzskata,ka arī mums tagad vajadzētu heroizēt galveno 1936-1938.gada Lielā terora realizētāju Josifu Staļinu? Šo divu gadu laikā pēc padomju arhīvu datiem NKVD arestēja 1 548 366 cilvēku,no kuriem 681 692 tika nošauti.Pē citiem datiem datiem pat 950 000 līdz 1,2 miljoniem. Tajā skaitā “Latviešu operācijas” laikā tika represēti virāk nekā 22 000 latviešu,no kuriem 16 000 tika nošauti.Iznīcināta šajos divos gados tika visa Farkanās armijas vadība divīziju komandierus ieskaitot.1937.gada jūnijā slepens tribunāls notiesāja Sarkanās armijas vadību,ieskaitot tās viespavēlnieku Mihailu Tuhačevski un Frunzes Kara akadēmijas priekšnieku Augustu Korku. No latviešiem nošauti tika: korpusa komandieris Roberts Eidemanis,PSRS Aizsardzības tautas komisāra vietnieks,Sarkanās armijas Gaisa kara spēka priekšnieks,2.ranga armijas komandieris Jēkabs Alksnis,Sarkanās armijas Izlūkošanas pārvaldes priekšnieks,2.ranga armijas komisārs Jānis Bērziņš (Ķuze),M.Frunzes kata akadēmijas profesors,2.ranga armijas komandieris Jukums Vācietis,kā arī citas latviešu tautības militārpersonas. Bet bija jau arī vēl Gulags,Golodomors,Katiņa utt.

 8. Ir tiesam jabrinas, kada dala Krievijai par so pieminekli?

 9. … No kura laika piemineklis kas domats nacijas varoniem par pretosanos Kremla reokupacijai un pret Baiga gada’ velreizejai ievesanai ar genocidu, ka ari NKVD necilveciskumam, varetu but saukts par ‘ nacisma heroizaciju ‘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  … Gaidam Bezrenes AM, Rinsevica, atbildi – ari internacionalai audiencei – par sadu vestures kroplosanu un diplomatisku nekaunibu … kad, kada un kur ta paradisies ?

Draugiem Facebook Twitter Google+