×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2014
Drukāt

Krievijas ĀM: Satversmes preambula veicinās etnisko šķelšanos Latvijā (25)

FOTO: LETAFOTO: LETA

Saeimas pieņemtā Satversmes preambula veicinās etnisko šķelšanos Latvijā, piektdien paziņoja  Krievijas Ārlietu ministrijas (ĀM) pilnvarotais cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma jautājumos Konstantīns Dolgovs.

“Ir acīmredzams, ka šī politiski angažētā dokumenta nolūks ir juridiski nostiprināt valstī titulnācijas pārākumu pār nacionālajām minoritātēm, un tas veicinās tālāku starpetnisko šķelšanos sabiedrībā,” teikts Dolgova komentārā, kas publicēts Krievijas ĀM interneta vietnē.

Dolgovs uzsvēris, ka “nevar neizraisīt sašutumu preambulas tekstā ietvertā komunistiskā režīma atklātā pielīdzināšana nacistiskajam režīmam, kas pēc būtības ir vērsta uz “Waffen SS” latviešu brīvprātīgo leģiona veterānu leģitimizēšanu “cīnītāju par brīvību” kvalitātē”.

“Ceram, ka šāda kaunpilna prakse, kad Eiropas Savienības valsti nacionālistiskie spēki ar ieganstu reformēt konstitūciju mēģina padarīt par likumīgām normas, kuras pēc sava satura ir diskriminējošas, saņems attiecīgu novērtējumu no profilējošajām starptautiskajām un Eiropas organizācijām,” piebildis Krievijas ĀM pilnvarotais cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma jautājumos.

Jau ziņots, ka 19.jūnijā Saeima Satversmi papildināja ar preambulu, kurā norādīts, ka “Latvijas valsts ir izveidota, apvienojot latviešu vēsturiskās zemes un balstoties uz latviešu nācijas negrozāmo valsts gribu un tai neatņemamām pašnoteikšanās tiesībām, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību”. Preambulā uzsvērts, ka Latvijas tauta “nosoda komunistisko un nacistisko totalitāro režīmu un to noziegumus”  un ka “Latvija kā demokrātiska, tiesiska, sociāli atbildīga un nacionāla valsts balstās uz cilvēka cieņu un brīvību, atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības un ciena mazākumtautības”.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. preambulu uzrakstīt jau var ,tikai kāda tai ir nozīme ,jo mūsu eiropas saimnieki ir uzrakstījuši citu preambulu ,kurā teikts ,ka latvijas zeme vairs nepieder latviešu tautai ,bet ikvienam ,kas to vēlas pirkt .arī krievu balagānu jūrmalā mēs nevaram ne aizliegt ,ne atļaut to nosaka jau austrumu kaimiņš -īsi sakot ,mēs jau vairs nēesam saimnieki savā zemē.

 2. tos šķēlējus mēs zinam Atbildēt

  glupie slinkie, kas valodu nevar iemācīties. Slovjanska.

 3. Vai tad kāds ir teicis, ka grib etniski apvienoties. Radīt ļumpeņu massu paklausīgu Maskavas kungiem?

 4. Vai tiem krievu nacistiem savā Ļaunuma impērijā viss ir sakārtots?

 5. Ko tur šķelt? Maskaļi ar pārējo pasauli nav spējigi sadzivot.
  Kad izbeigs melot un vainot citus, vajadzēs vēl tūkstoš gadus, lai pasaule maskalim ticētu.
  Pa to vidu kas cietīs? Ne jau latvieši. Mums vienalga, kuŗā vēstures mēslainē Maskava smird.
  Cieš tikai kkrievu tauta, kuŗu maskaļi pataisijuši par pasaules apsmieklu.
  Sitiet maskaļus. Tie ir lopi un laupītāji.

 6. Tādiem maskaļu plenčiem kā Dolgovs reizi jāsaprot ka Latvijā viņam nav vietas. Lai savāc savus piederīgos un rukā uz maskaļu sādžu. Tur varēs pļāpat no rīta līdz vakaram, fziedāt častuškas un lekt pleskas, stampāt kartošku un grauzt kaltetu voblu.

  Patiesība tāda, ka maskaļu sādža ir ārpus civilizācijas. Latvijā redzējis labāku dzīvi, šis riebeklis nevar samierināties ar savu bargo likteni – palikt vēstures mēslainē.

 7. Kāpēc Ždanokai panākumi?

 8. … Dolgovs un vina Kremla saimnieki vel neapzinas primaros un ideologijas spekiem pari stavosos – dabiski pamatotos vesturiskos un vel nesenos demografiskos trendus !

  … Ar iznemumu, imperisko CCCP, katra Eiropas valsts sakot ar I un ari pec II Pasaules karu, nakot pie sledziena, ka ar importetu liberalismu degradetu garigo vertibu jauninajumiem, un no tiem bazetu komunisma un nacisma sistemu iespaida, tiek nacionbalas valstis izmantotas iepludusas minoritates, lai autohtonas pamattautas sajas nacionalas valstis zaudetu savu neatkaribu un kulturalo identitati !

  … Sabrukot Padomju Krievijai, dabiski sis demografijas process turpinas … un ta ir speciga un neparspejama cilveka atbilde visam vergturu imperijam un palikusam lielvalstim – visa Pasaule – un tas redzams ka Afrika, ta it seviski arabu kolonialisma iespaida sadalitas zemes teritorijas – sodien … !

  … Isredzigais Putins un vina padomnieki laikam pat vel neatskarst so realitate, un to, ka Krievijas pasas eksistence atkarajas no si visaptverosa demografiska un politiska procesa pozitiva iznakumu, visa Krievijas periferija …

  Tamdel 5. kolonnu likvidacija un krievu pilsonu voluntariskai repartriacijai, no visam bijusam PSRS valstim, ir jabut Kremla nakotnes politikas prioritatei, ne absurdi un destruktivi iegut muzigos ienaidniekus, turpinot tas izlietot islaicigai priekrocibai /celt naidu starp valsti un nacijam !!!!

 9. Kāda ir atšķirība starp komunistisko un nacistisko režīmu? Vai padomija nepiedalijās kara izraisīšanā? Vienkārši Staļina labākais draugs pēģināja arī Josipam pa ķoķi sadot, neizdevās, pats dabūja, bet vainīgi abi. Tā notiek, ja nepareizos draugus izvēlās.

 10. … Cerams, ka sada Krievijas politiku kaunpilna un idiotiska PROPOGANDAS kluda – nepieminot Padomju Krievijas necilvecisko ricibu un pastradatas negelibas pret latviesu tautu un tas eliti, un kriminaldarbibu pret cilveci 1940-1 gada Baismaja Gada – kas ir vestures fakts un notika PIRMS latviesu ATRIEBIBAS un izmisigas cinas pret komunisma terora atgriesanos – tiks nosodita un velreiz pieradis so neizglitoto vai zombeto Kremla elites nepiemeroto intelektu, lai vaditu Krievijas poliglotisko tautu …!

 11. Krievija neanalizē savas neveiksmes un kļūdas ārpolitikā. Pirmkārt – Krievijas politiķi ATBALSTĪJA
  referendumu par krievu valodas statusu Latvijā un rezultatā dabūja ne vien negatīvu rezultātu, bet arī
  preambulu Latvijas Satversmē. Otrkārt – Ukrainas LIELĀKĀ MĀCĪBA ir tā, ka Krievijas politiķi-vanagi parādīja Rietumiem šīs valsts īstos mērķus un seju politikā, kuras rezultatā Krievija nonāca ne vien starptautiskā izolācijā, bet arī tika un joprojām tiek sanaidotas ukraiņu un krievu tautas. Tā ka par starpetnisko šķelšanos ir daudz vairāk jādomā pašiem krieviem Krievijā, nevis jāpublicē skaļi paziņojumi par to, ko dara Latvijā. Acīmredzot, tagadējie Krievijas politiķi nav analizējuši un neko nav mācījušies no PSRS sabrukuma cēloņiem.

 12. Etnisko šķeļšanos veicina SC divkosība,neonacistu nekaunība un dažu krievu bravurība.Preambulu atbalstu,jo esmu un būšu savā dzimtenē līdz nāve mūs šķirs.Žēl,ka valdība par maz atbalsta latviešu kā pamatnācijas cilvēkus.

 13. Krievu impērijā ir vienmēr bijusi diskriminācija pret citām (nekrievu) tautām un pret viņu valodām — no caru laikiem līdz pat Pūķina laika. Arī baltieši šo diskriminaciju un vajāšanu ir izjutuši.

 14. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Krievijai būtu japarūpejās lai visi šeit WW2 kritušiekrivi tiktu apznāti un pienācīgai apbēdīti. Lai Krievija atdotu Latvijai parādus un man kara inavalīdam nesamaksāto pensiju. Bat LA nevajadzētu publicēt Krievijas ārlieturu komisāru murgis. Puķina vara WW2 izmato kā propagandu, bet tas varoņi nodoti aizmirstībai, gaidot,kad viņie beidzot nomirs. LA tādu krievu nepierdzētu nekaunību vajadzētu asi kriizēt Krievu nespēja atvainoties ir ārpus civilizācijas normām.

 15. Perambula ir vārgs mēģinājums latviešiem atgādināt ,ka viņi ir latvieši un Latvija ir viņu dzimtene,kas jāsargā un jāstiprina.Varu derēt ,ka 60 % latviešu nemaz nezin šī vārda nozīmi un jēgu,jo aizņemti ar elementāras izdzīvošanas nodrošināšanas meklējumiem ,kur joprojām labākais variants ir bēgšana no valsts,bet valstī viss notiekošais ir līdzīgs tai traģikomēdijai,kas notiek ap KNAB .

 16. pēc lasītā bet labs Atbildēt

  Tādi putini, lavrovi un vešņakovi veicina tautu škelšanos,… Ukrainā jau paveica, tagad kārta būs vēl kādam kaimiņam… Reiganam bija 100x taisnība par PSRS – “Ļaunuma impēriju” un Krievija pati uzņēmās kļūt par tās juridisko mantinieci… Tad vēl vēlēšanās atjaunot šo vardarbīgi izveidoto “tautu saimi”…

 17. Ko lai te vēl saka? Atbildēt

  Горбатого могила исправит!

 18. Kurus te interesē ko domā Krievijas ĀM?! Labāk, lai tiek galā paši ar savām problēmām. Tas ko krievi dara Ukrainā ir īsts paraugs kā apvienot tautu un veicināt etnisko saliedētību. Viss ir pareizi.

 19. krievija nemainas ,labakie meli un apmelojumi tiek uzdoti par patiesibu.

 20. … Vel tik iztrukst lidzigs Ziranovska pazinojums, blakus stavot Zdanokai un Krasovicai,kada Krimas pussalas rezorta veranda … turot roka Putina uzdavatas brivbiletes un sarkanas nelkes !

  … Kas vairs viniem tic … ne jau Eiropa un Ziemelamerika … pec ES Parliamenta deklaracijas 20008.g. 23.sept. par 23.aug. pasludinasanu par Stalinisma un nacisma upuru dienu sakara ar noziegumiem pret cilveci – masu deportacijam, slepkavibam un paverdzinasanu – nerunajot par sausmu darbiem NKVD vadiba, Okupeta Latvija, 1940-1 Baisma Gada !!!!!?????

 21. Neprecizitāte:Krievija turpinās šķelt sabiedrību. Zinām,tāpēc jau tika iepludināta “piektā kolona”,ko izmantos. Kr.AM var nepļurkstēt,mēs redzam krievijas metodes un paņēmienus Ukrainā.ĀM tikai apliecina vēlreiz, ka Okupants un terorists nemaina savu dabu.

 22. etnisko skelsanos Latvija veicina krievijas valdiba

 23. Vieniigie kas taa domaa ir FDD ĀM 🙂

 24. viss ir pareizi.

Draugiem Facebook Twitter Google+