×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
28. decembris, 2016
Drukāt

Krievijas ĀM: Transponderu problēmu virs Baltijas jūras radījusi viena NATO valsts (4)

Foto Sputnik/Scanpix/LETAFoto Sputnik/Scanpix/LETA

NATO satraukumu izraisījusī problēma, ka militārās aviācijas lidmašīnas virs Baltijas jūras lido ar izslēgtiem transponderiem, ir izdomāta, un tajā vainojama viena alianses dalībvalsts, trešdien paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas (ĀM) Eiropas sadarbības departamenta direktors Andrejs Keļins.

“Noskaidrojās, ka ar tiem transponderiem nekādas problēmas nav,” viņš teica intervijā ziņu aģentūrai “Interfax”.

“Problēma bija pilnībā izdomāta. Tā bija mēģinājums mūs par kaut ko apsūdzēt, par to, ka Krievijas militārās lidmašīnas lido virs Baltijas jūras un biedē civilo aviāciju,” sacīja Krievijas diplomāts.

Viņš norādīja, ka “ir noskaidrots, ka, pirmkārt, problēma ir atrisināta Starptautiskajā Civilās aviācijas organizācijā – noteikts pilnīgi konkrēts maršruts starp Kaļiņingradu un Sanktpēterburgu un noteikti punkti, starp kuriem militārajām lidmašīnām ir jālido ar ieslēgtiem transponderiem”.

“Runa ir par to, ka mūsu lidmašīnas, kas lido šajā maršrutā, ir aprīkotas ar transponderiem, bet tos neieslēdz, jo viena valsts nav izpildījusi Starptautiskās Civilās aviācijas organizācijas noteikumus. Es šo valsti nenosaukšu, tā ir viena no NATO dalībvalstīm,” paskaidroja Keļins.

“Un tas arī pamatā ir viss. Runa ir par mazu tehnisku problēmu, kuru varētu atrisināt, ja valsts, kas visu šo lietu ir nobremzējusi, izrādītu labo gribu,” viņš paziņoja.

“Izrādījās, ka kopumā to visu var atrisināt civilā līmenī. Un nevajag nekādas jaunas vienošanās, līgumus,” uzsvēra Krievijas ĀM amatpersona, norādot, ka, Maskavas vērtējumā, problēma ir jārisina Starptautiskās Civilās aviācijas organizācijā.

NATO un citu valstu pārstāvji daudzkārt ir pauduši bažas par to, ka Krievijas militārās lidmašīnas virs Baltijas jūras lido ar izslēgtiem transponderiem.

Transponders ir ierīce, kas ļauj ar to aprīkoto lidaparātu redzēt radaros citiem gaisa satiksmes dalībniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Viena valsts nav izpildījusi SCA noteikumus un uz tā pamata VISAS krievu militārās lidmašīnas VISOS
    virzienos tagad lido ar izslēgtiem transponderiem, tā pakļaujot visu pārējo valstu civilās lidmašīnas un pasažierus lieliem riskiem! Šādu “argumentu” sevis attaisnošanai ir spējīgi izdomāt tikai krievi, jo tas vispār nav arguments, bet izdomāts iegansts šādai bezatbildīgai rīcībai.

  2. Brīnums ka tiem krievu mežoņiem nekrīt vairāk lidmašīnas ārā no gaisa.

  3. pūkainais kremlis ar pūkaino pūķinu iekšā sēdošu 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+