×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Krievijas ĀM un parlamenta abu palātu deputāti nosoda Rinkēviča izteikumus par Krieviju (4)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Krievijas Ārlietu ministrija un abu Krievijas parlamenta palātu Starptautisko lietu komiteju priekšsēdētāji ir nosodījuši Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča mikroblogu vietnē “Twitter” paustos izteikumus par Krieviju, kuros viņš salīdzina to ar Vācijas Reihu.

Krievijas Ārlietu ministrijas Informācijas un preses departaments paziņoja, ka “diez vai tamlīdzīgi zaimojoši salīdzinājumi ir jāapspriež pēc būtības, atstāsim tos uz Latvijas ārlietu ministra sirdsapziņas.”

“Uzskatām, ka tāda veida izteikumi – tā ir diagnoze,” savu viedokli pauda ministrija.

Krievijas parlamenta augšpalātas Federācijas padomes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Konstantīns Kosačovs sacīja, ka Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministriem vajadzētu distancēties attiecībām ar Rinkēviču.

“Pat Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma distancējās no Latvijas ārlietu ministra odiozā ieraksta. Būtu labi, ja tādu pašu distanci attiecībās ar Latvijas kolēģi ieturētu arī citu ES valstu ārlietu ministri,” Kosačovs sacīja aģentūrai “Interfax”.

“Ja Rinkēvičs neatsauks savus paziņojumus, pārtraukumu sarunās ar viņu vajadzētu ievērot visiem Krievijas diplomātiem bez laika un telpas ierobežojumiem. Diplomātijā vajadzētu būt tādam jēdzienam – rokas nepaspiešanai,” viņš piebilda.

“Tas gan nenozīmē, ka mēs piemērosim mūsu attieksmi pret šādu izgājienu, citu vārdu nevaru iedomāties, pret visu valsti,” sacīja Kosačovs.

“Tomēr Latvijai pašai ir jāinteresējas par to, kas to pārstāv un runā tās vārdā,” viņš norādīja.

Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs radiostacijā “Govorit Moskva” ierosināja noteikt sankcijas saistība ar Rinkeviča paziņojumiem par Krieviju, piebilstot, ka “paziņojumiem ir jābūt cenai”.

“Tātad, kad Latvijas ārlietu ministrs atļaujas tāda veida izteicienus, tad viņam ir jāsaprot, ka no mūsu puses var sekot soļi, kas var radīt nopietnu triecienu Latvijas interesēm – ekonomiskajām, tirdzniecības, kaut kādām citām. Es neuzskatu, ka ārvalstu politiķi bez sekām šiem pašiem politiķiem var runāt visādas muļķības, vismaz attiecībā uz viņu neielaišanu Krievijas Federācijā,” viņš paziņoja.

Viņš piebilda, ka valstij ir jānes atbildība par amatpersonu izteikumiem.

Rinkevičs pirmdien savā “Twitter” kontā ierakstīja: “Jo vairāk es sekoju mūsdienu Krievijai, jo vairāk es secinu, ka tai tas beigsies tāpat, kā Vācijas Reiham pēc Pirmā un Otra pasaules kara, un tad būs par vēlu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ka Pūķina režīms ir nacistisks — krievnacistisks — par to nevar būt šaubu. Viņš seko pa Hitlera pēdām.

  2. Sliktāks ir tas, ka krievs patiešām domā, ka viņa politikai nav nekas kopīgs ar vācu reihu! Tai pašā laikā pilnīgi atkārtojot to laiku retoriku.

Draugiem Facebook Twitter Google+